yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Baks00    4404
18 minut temu, daron64 napisał:

Chciałem kupić jumby, ale kuzwa w okolicy używek nie ma, a nowe to po ~40zl netto za szt., to jak policzyłem na sam wjazd parę metrow od asfaltu, to musiałbym ze 4kola na same płyty.

Jeżeli  wybierzesz powiedzmy  1 metr to nasypujac  gruz  najważniejsze  abyś  zagęszczal stopniowo.Na spod daj trochę  piasku-delatacja  to podstawa.Możesz  zastanowić  się  nad trelinka....

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
14 minut temu, stempos1980 napisał:

A przepust będzie?

Nie ma rowu w tym miejscu, chciałem zejść do poziomu asfaltu.

@Baks00

Znaczy pod kamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Tak jak wybierzesz ziemię to przed gruzem daj piach potem gruz i stopniowo zagenszczaj i uszczelniaj duże puste przestrzenie między dużymi kawałkami gruzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
5 minut temu, daron64 napisał:

Nie ma rowu w tym miejscu, chciałem zejść do poziomu asfaltu.

@Baks00

Znaczy pod kamienie?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Sam gruz to jest dość drobny. Grubsze, to coś wielkości pięści-moze dwóch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Powinno  ci się  to super zagęszczac, aby pamiętaj  stopniowo.Wszystko zależy  czym (ile ważyć )zagescisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Nie mam pojęcia, muszę spytać znajomego co on tam ma. Ewentualnie gdzieś wypożyczę na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Jak masz gdzie  wypozyc.Doba to groszowe  sprawy.No u mnie zagłębie  brukarstwa to i u sąsiada by coś wybrał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Znajomy ma firmę budowlaną, ale jak akurat u mnie zagęszczał od posadzkę, to mnie nie było i nie wiem co on tam dokładnie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
2 godziny temu, Pafnucy napisał:

Zaczynam próbować coś RMG . do kupna to daleko , ale trzeba wiedzieć co by ewentualnie się chciało .

zobacz czy nie lepiej np 2m dysku i czy się zmieścisz w doborze, a z talexem nie maiłem doczynienia, na targach widziałem nie przekonuje mnie to

 

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Chciałem kupić jumby, ale kuzwa w okolicy używek nie ma, a nowe to po ~40zl netto za szt., to jak policzyłem na sam wjazd parę metrow od asfaltu, to musiałbym ze 4kola na same płyty.

na opolszczyźnie oddawali za darmo betonowe podkłady kolejowe ale pewnie transport sporo wyniesie chociaż posłabyś @soltys48 to byś się w fajnych pieniądzach zmieścił, jeszcze masz do wyboru, trelinkę, płyty z demobilu, u mnie widziałem nie dawno za darmo ktoś 5 szt oddać chciał za cenę wytargania tego z podwórka, i często są płyty chodnikowe, najczęściej na fb w groszowych sprawach, np 50gr za szt


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
16 minut temu, igor10246 napisał:

, często są płyty chodnikowe, najczęściej na fb w groszowych sprawach, np 50gr za szt

Jeżeli chodzi o te kwadraciaki  5 cm chyba chodnikowe to musi być dobre  i równe podłoże.Często klawiszuja przy dużych obciążeniach.Odradzał bym na taki podjazd  pod np 20t

Edytowano przez Baks00
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Blisko niestety nic nie mam. Miał jakiś łepek 20pare jumbow, ale się spóźniłem. A tak to nic nie ma. Najbliżej to z 70km odemnie. Płyty drogowe używane potrafią sprzedawać po ponad 3stowy za sztukę. Nowe to w ogole cena abstrakcyjna. Nie mówię, że wyrób nie jest wart tych pieniędzy, ale dla takiego zwykłego zjadacza chleba, to jakby ktoś chciał więcej wylozyc. Myślałem jeszcze nad trylinka, bo to i sporo używanych się trafia i mozna by było zakup sobie podzielić, czyli finansowo łatwiej. No i transport łatwiej by było zorganizować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pamiętacie jak się pytałem czy warto dać za 11 ha 11tys dzierżawy za 6 klasę. Zaryzykowalem i na ofercie napisałem 12 tys. Raz się żyje. Co i tak jest dużo. Dzwoniłem w tygodniu i ktoś dał więcej. Myślę sobie kurde może o włos przegrałem. Wczoraj przeglądam wynik i ktoś dał prawie 20 tys. Stwierdzam że ludzie nie potrafią liczyć. I już mi nie żal że nie wgrałem. Popatrze co gościowi da taki świetny przychód na tym polu gdzie połowa kukurydzy w tym roku nie była koszona bo była bez ziarna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już musiał wygrać jakiś gość co ma łeb do gospodarki :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja też mało spawam Uchwyt, który był że spawarka, już kończy żywot. Zacząłem przeglądać na allegro jakie są - nawet nie wiedziałem że jest taki jak w drugim linku, no i się zastanawiam, który lepszy. Do tej pory spotykałem się tylko z takim jak z pierwszego linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

W tym śrubowym może być problem, jak elektrodę złapie z wypięciem elektrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Tak na chłopski rozum, to wygodniejszy powinien być ten "zwykły" - cyk przycisnal i elektroda założona, albo zdjęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
11 godzin temu, Pafnucy napisał:

Zaczynam próbować coś RMG . do kupna to daleko , ale trzeba wiedzieć co by ewentualnie się chciało .

Jak na RMG to się nie pierdul tylko nieduże dyski Bierz

11 godzin temu, daron64 napisał:

A to by się zdziwił jakby mu ktoś ręce połamał za sto złotych 😆

 

Tam zaraz ręce..  

Będę na czasie blisko z Grzesiem to by zajechał

Edytowano przez soltys48
Jakaś zwiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
migacz napisał:

Pamiętacie jak się pytałem czy warto dać za 11 ha 11tys dzierżawy za 6 klasę. Zaryzykowalem i na ofercie napisałem 12 tys. Raz się żyje. Co i tak jest dużo. Dzwoniłem w tygodniu i ktoś dał więcej. Myślę sobie kurde może o włos przegrałem. Wczoraj przeglądam wynik i ktoś dał prawie 20 tys. Stwierdzam że ludzie nie potrafią liczyć. I już mi nie żal że nie wgrałem. Popatrze co gościowi da taki świetny przychód na tym polu gdzie połowa kukurydzy w tym roku nie była koszona bo była bez ziarna. 

pewnie kasę pierze, bo normalny ktoś kto umie liczyć w życiu tyle nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj