Polecane posty

warchest    253
3 godziny temu, pawel885 napisał:

A jak "obejść" zazielenienie, teraz sieję wiążące azot ale dochód z tego lichy. Międzyplony? Co jak nie zdążę ściąć kuku i będę zmuszony siać pszenicę po pszenicy? 

pszenice po pszenicy normalnie mozna zasiac to norma ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

jak myślicie jest gdzieś jakiś myk jeśli klient najpierw zapłaci za kukurydzę a potem będzie młócona i sypana na auta,może mnie jakoś wyrolować bo słyszałem o nim nie pochlebne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Auta ważone na pusto a ważone z towarem mogą cudownie zmienić wagę. Jak typ krętacz to moze mieć zbiorniki pod autem i mieć wode przy ważeniu na pusto, w międzyczasie wypuszcza i roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jeżeli kasa w ręce to może jedynie kombinować na wadze i wilgotności .I tak ustal gdzie po załadunku będzie ważone abyś ty był przy tym a wilgotność niech upoważni kierowcę do potwierdzenia  wilgotności i podpisania  dokumentu dostawy w  imieniu  kupującego ( zawsze możesz kupić woreczki sejfowe - można tylko raz zamknąć - i robisz próbki do badania w przypadku rozbieżności ale kierowca również musi podpisać ten worek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest tu ktoś z łódzkiego? Jakie ceny na dziś mokrej,? w okolicy 475 netto za 30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Skad jestes? Ja powiat zgierski. Będę woził raczej na Wlkp. albo prosto z pola. Wipasz Koło  480, gorzelnia Zbiersk 490, Szmit Ślesin 480. Ceny z wczoraj netto za 30. 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bełchatowski, te ceny z transportem i odbiorem prosto z pola? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914
11 godzin temu, warchest napisał:

pszenice po pszenicy normalnie mozna zasiac to norma ,

Z tym ze nie zdrowa norma.

480 netto przy 30% +-10 zł za wilgotnośc, lokalny pośrednik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
12 godzin temu, solek01 napisał:

Po ilu dniach przychodzi do was pocztą faktura z BIOAGRY? ( mowa o ryczałtowcach) bo minęło mi już dwa tygodnie i ani widu ani słychu. A z Wipaszu to do tygodnia i jest

Termin to miesiąc i przeważnie w ostatni dzień na fakturze który masz wskazany kasa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
21 minut temu, Ursus932 napisał:

Ja bełchatowski, te ceny z transportem i odbiorem prosto z pola? 

Transport Twój. Prosto z pola to 440, 450 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, szymon09875 napisał:

Z tym ze nie zdrowa norma.

480 netto przy 30% +-10 zł za wilgotnośc, lokalny pośrednik. 

u nas normalnie sie sieje 2 lata pszenice a pozniej przerwa czyli np rzepak ,czy nieraz kukurydza szła pozniej , poplony tez czy inne uprawy ze przerwe sie robiło i tak wiekszosc ludzi u nas robi ze pszenica po pszenicy to norma i zadnych spadkow plonow nie ma po tym jak jest pszenica po pszenicy zasiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6
2 godziny temu, adamson330 napisał:

Transport Twój. Prosto z pola to 440, 450 netto 

Podaj na priv dokładną lokalizację, jeżeli gdzieś blisko mnie to może się dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, adamson330 napisał:

Transport Twój. Prosto z pola to 440, 450 netto 

Ty to u mnie słyszę z odbiorem z pola 475 netto za 30 i 7 zł za każdy procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

@Ursus932 to masz zajebistą cenę,  ja dzwoniłem do szmita to mi powiedzieli 450zl -2% na brud. I mój transport. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
7 godzin temu, Murphys napisał:

Termin to miesiąc i przeważnie w ostatni dzień na fakturze który masz wskazany kasa jest

Tylko że mi jeszcze faktury nie przysłali a minęło około 2,5tygodnia.

19 godzin temu, Uszek1988 napisał:

Do miesiąca nawet

NIe wiem czy ktoś czytał dokładnie umowę z BioAGRĄ ale jest tam zapis że termin to owszem 30 dni od "DOSTAWY" ale pod warunkiem odesłania im podpisanej faktury nie później niż na 7 dni przed terminem płatności, to widzę w kulki lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
7 godzin temu, solek01 napisał:

Tylko że mi jeszcze faktury nie przysłali a minęło około 2,5tygodnia.

NIe wiem czy ktoś czytał dokładnie umowę z BioAGRĄ ale jest tam zapis że termin to owszem 30 dni od "DOSTAWY" ale pod warunkiem odesłania im podpisanej faktury nie później niż na 7 dni przed terminem płatności, to widzę w kulki lecą.

Ja rok temu nic nie odsyłałem i kasę miałem. 2.5 tygodnia = 18 dni a termin platnosci masz 30 dni. A jak faktury nie masz to co dostałeś? Ja 3 razy byłem w przeciagu 2 tyg i  mam 3 faktury.

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
18 godzin temu, 6465 napisał:

@Ursus932 to masz zajebistą cenę,  ja dzwoniłem do szmita to mi powiedzieli 450zl -2% na brud. I mój transport. 

Do tego schmidt koło slesina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
13 minut temu, 6465 napisał:

Tak. 

To jestes z wielkopolski, gdzieś niedaleko mnie. Zadzwoń do Woźniaka do kleczewa albo do malinca, niedawno mieli po 480 netto.

Tyle ze Maliniec bierze tylko do 35% a Woźniak nie pobiera próbek, tylko musisz byc z towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
42 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Woźniak nie pobiera próbek, tylko musisz byc z towarem.

a to spryciarz😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, 6465 napisał:

@przemek28_28 ja jestem z łódzkiego  okolice Łowicza. 

Zadzwoń tu, oni też działają na moim terenie ale ceny nie znam, a dużo ludzi handluje http://gabiko-godlinski.pl/

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
8 godzin temu, Murphys napisał:

Ja rok temu nic nie odsyłałem i kasę miałem. 2.5 tygodnia = 18 dni a termin platnosci masz 30 dni. A jak faktury nie masz to co dostałeś? Ja 3 razy byłem w przeciagu 2 tyg i  mam 3 faktury.

Dostałem WZ bo odwoził kierowca ciężarówką. A swoją drogą do której ich lokalizacji odstawiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

Nie wiem jak u was ale u mnie to plony w tym roku jednak niższe o 10-15% choc kukurydza wizualnie duzo lepsza na słome/słomy multum a ziarna mało/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj