Polecane posty

lassie    127

Takie mam info ale nie sprawdzałem tego ,sory kolega w temacie cen pszenicy napisał że 420 netto

Edytowano przez lassie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
3 godziny temu, lassie napisał:

w Przeworsku strajk czołowych plantatorów  Bioagry ,okoliczny skup z Grzęski daje 50 pln więcej netto od nich(400 netto)

 

1 godzinę temu, Murphys napisał:

Janusz P. Daje po 450 netto?

temu złodziejowi nikt normalny nie wozi. on zawsze obiecuje, a jak juz ma u siebie towar to cena w dół. mnie przekręcił na pszenicy i to grubo. cena ustalona towar wysypany, a on nagle cena w dół...

  • Like 2

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Cześć, dziś  mierzony  pionierr fao 270 wilgotność  35,07,cena 440 netto,najlepsze mówią  żeby  czekać,bo tak wilgotnej nie chcą ,kiepsko się suszy. Sochaczew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

qq suchsza już nie będzie, okolice Płocka kombajny koszą na całego, ja dziś koniec żniw, ostatnia działka gdzie nie szło wkechać skoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 godzinę temu, Pajej napisał:

 

temu złodziejowi nikt normalny nie wozi. on zawsze obiecuje, a jak juz ma u siebie towar to cena w dół. mnie przekręcił na pszenicy i to grubo. cena ustalona towar wysypany, a on nagle cena w dół...

Oj ja do niego tydzień jeździłem ponad zanim fakture za towar wystawił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
12 godzin temu, pasio napisał:

Piszę tu, bo masz pełną skrzynkę;) Zobacz na YT kanał WiaLan Langer i Wiatr. Jest tam film z koszenia poletek qq w Bojszowach, to chyba u Ciebie? Faktycznie takie plony mogły być u tego rolnika?

tak zgadza sie to u kolegi, sam nie wiem, nawożenie nie powala ale obornik i łubin mógł zdziałać cuda, podejrzane te filmy Wialanu wszystkie

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U siebie patrzyłem i z kolby było wczoraj 34% to po kombajnie będzie pod 40 ale i tak na polu tak mokro że zbiór jedynie ręczny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052
10 godzin temu, proxy8441 napisał:

tak zgadza sie to u kolegi, sam nie wiem, nawożenie nie powala ale obornik i łubin mógł zdziałać cuda, podejrzane te filmy Wialanu wszystkie

a wy gdzie sprzedajecie i za ile ??? 

w wialanie kupuje srodki ochrony roslin,,, znajomi z nimi handlowali, ale coc bylo nie tak-nie dopytywalem ale pewnie chodzilo o kase. wilgotnosc czy cos-maja swoj miernik i byla chyba spora roznica,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18
Dnia 4.11.2020 o 19:31, RU68 napisał:

ja mam 100% QQ dopłaty śmieszne ale jak mam QQ 3 t więcej niż zbóż to matematyka prosta .2100 zł -3t QQ a dopłaty 400 mniej proste i logiczne 

 

Nie wiem jak to ci się kalkuluje. Czymś innym obsiewałbyś tylko 25%, a dopłaty obcięli Ci na całość. Całkiem łatwo to też obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
14 godzin temu, lucas29 napisał:

warchest wilgotność 34,8%, plon 15,8t/ha

piękny plon , ciekawe co za odmiana ? i ziemia pewnie dobra ze az taki plon ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
18 godzin temu, warchest napisał:

jakie wilgotnosci i jakie plony ? 

Plon przy 30% . 1 kawałek 15.98t/ha 2 kawałek 16.15t/ha. Skoszone lekko ponad 2ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

warchest mix odmian Farmsaat, każda sekcja inna odmiana bo miała być na kiszonkę, gleba IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to super plony osiągneliscie , ja rozmawialem ze znajomym co ma kombajn i tnie po ludziach i u sb to plony 8 12 ton maks odmiany przerozne i gleby przerozne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

podaj adres e-mail to podeślę wyniki z poletek. kolega co mi kosi mówił że max kosił 13t na czarnoziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
1 godzinę temu, warchest napisał:

to super plony osiągneliscie , ja rozmawialem ze znajomym co ma kombajn i tnie po ludziach i u sb to plony 8 12 ton maks odmiany przerozne i gleby przerozne 

nie rozumiesz ze kolega podał wydajności rzeczywste, a tu sa inetrnetowe wypisywane. pacz na to z przymróżeniem oka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 godzin temu, mrobak napisał:

Nie wiem jak to ci się kalkuluje. Czymś innym obsiewałbyś tylko 25%, a dopłaty obcięli Ci na całość. Całkiem łatwo to też obejść.

A jak "obejść" zazielenienie, teraz sieję wiążące azot ale dochód z tego lichy. Międzyplony? Co jak nie zdążę ściąć kuku i będę zmuszony siać pszenicę po pszenicy? 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 godzin temu, jacus napisał:

a wy gdzie sprzedajecie i za ile ??? 

w wialanie kupuje srodki ochrony roslin,,, znajomi z nimi handlowali, ale coc bylo nie tak-nie dopytywalem ale pewnie chodzilo o kase. wilgotnosc czy cos-maja swoj miernik i byla chyba spora roznica,

Wia-lan to banda oszustów i złodzieje i nie poszło o 5tyś ani 10 tyś zł

7 godzin temu, mrobak napisał:

Nie wiem jak to ci się kalkuluje. Czymś innym obsiewałbyś tylko 25%, a dopłaty obcięli Ci na całość. Całkiem łatwo to też obejść.

Z tymi kombinacjami to tak że jak złapali u nas cwaniaczka to skończyło się po dopłatach i sprawa karna- wyrok w zawieszeniu spora grzywna i płacz ( lepiej z mądrym stracić niż z głupim robić interesy)

Dnia 4.11.2020 o 10:11, witejus napisał:

masz jakieś zdjęcia tej wsiewki?

Specjalnie dla ciebie po skoszeniu przykryte słomą ale po kilku dniach się przebija i dopóźnej  wiosny do łydek

IMG_20201106_100146.jpg

IMG_20201106_101840.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Po ilu dniach przychodzi do was pocztą faktura z BIOAGRY? ( mowa o ryczałtowcach) bo minęło mi już dwa tygodnie i ani widu ani słychu. A z Wipaszu to do tygodnia i jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj