Polecane posty

Pajej    231

w 2019 roku dzwoniłem zapytać jak to wygląda to gość powiedział że awizacja 2 tyg do przodu. potwierdził to kolega co tam woził. w dzień awizacji strasznie lało nie kosił to następna za 2 tyg. całe szczęście że wtedy była pogoda


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja rozumiem awizacje na pare dni przed dostawa no góra 2 tyg. ale nie miesiąc, półtora ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

To albo macie takiego pecha albo ja mam takie  szczęście bo do mnie dzwonili czy będzie dziś dostawa czy na jutro jak był deszcz Lub dzwoniłem rano i z 1 robiłem 4  To nie wiem gdzie te problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ktoś coś wie jak nowy właściciel gorzelni w Łańcucie ma zamiar za kuku płacić? Podobno 65tyss ton w tym sezonie potrzebować beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli jak nie masz suszarni to nic Ci to nie da tylko wypcha kieszenie pośrednikom co suszą


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dziś żadna gorzelnia nie kupi suchej kukurydzy ze względu ekonomicznego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

65 tyś ton suchej mają zapotrzebowanie, ale czy kupować będą suchą czy mokrą i suszyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mają przerabiać tylko 200t dziennie i z tego co zrozumiałem to mają kupować na bieżąco


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jest zapotrzebowanie na spiryt na dezynfekcję i jak cały rok produkcja idzie to muszą suchą kupować,chyba że z rękawa ale kto tyle ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jeżeli w żniwa qq kupię od okolicznych rolników około 500t mokrej qq, wysuszę, sprzedam za kilka miesięcy i zarobię na tym kilka PLN to kim wg US jestem?

Mogę tak legalnie zrobić jeśli jestem rolnikiem na VAT hodującym 70 loch w cyklu zamkniętym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas są dwie gorzelnie, ale to obie idą tylko na mokrej kukurydzy, wszystko pakują w rękawy i z tego biorą, suszarnia stoi, ale nie użwyają już od wielu lat.

 

Jakie u was ceny suchej? Sprzedajecie czy czekacie jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacek oczywiście że możesz tak robić, wszystko na fakturę i nie ma się o co przyczepiać. u mnie pmn agro 890 netto za 25t odbiór w kwietniu. chyba trzeba podpisać. ktoś da lepiej w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Powyższego postu nawet nie warto komentować.

7 godzin temu, jacek472 napisał:

Jeżeli w żniwa qq kupię od okolicznych rolników około 500t mokrej qq, wysuszę, sprzedam za kilka miesięcy i zarobię na tym kilka PLN to kim wg US jestem?

Mogę tak legalnie zrobić jeśli jestem rolnikiem na VAT hodującym 70 loch w cyklu zamkniętym?

Trochę śliski temat. Na legalu tak nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Powyższego postu nawet nie warto komentować.

Trochę śliski temat. Na legalu tak nie wolno.

To jak to rozegrać? Mogę np na żonę działalność handlowo usługową  założyć, a na siebie bez zmian swinki i pole obrabiać?

Jeśli kupię suszarnie, silos itd na gospodarstwo, to za rok żona może to przejąć pod działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Kupujesz mokrą i suszysz dla świnek. Jak masz nadwyżkę to sprzedajesz np. ta która jest z Twojego pola, nie widzę tu nic śliskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz to żonie wydzierżawić, nie ma przeciw wskazań

 

Niby nie widzisz nic śliskiego, ale jak US zacznie się przyglądać to lepiej mieć jakieś podstawy żeby się tłumaczyć,

Jeżeli Kamil wiesz jak to robić, to fajnie że się wprawiłeś, ale niektórzy są zieloni, a jeszcze jak oficjalnie się chłop rozgada na wiosce to życzliwy sąsiad pomoże US się dopatrzeć nieprawidłowości :D

załóżmy jak chłop ma 10 ha kukurydzy to jak może sprzedać 500t suchej?  trochę logiki

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, jacek472 napisał:

To jak to rozegrać? Mogę np na żonę działalność handlowo usługową  założyć, a na siebie bez zmian swinki i pole obrabiać?

Jeśli kupię suszarnie, silos itd na gospodarstwo, to za rok żona może to przejąć pod działalność?

Po pierwsze: czy Twój US jest przyjazny czy czepialski? Idź do US i porozmawiaj, to nic nie kosztuje, a wiele wyjaśni.

Wszyscy mądrzy, ale w razie w to tylko Ty się będziesz tłumaczył.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj