Polecane posty

PrzemoO    29

Dzisiaj miałem propozycję na mokrą z nowych zbiorów 480 netto. Inowrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Miałem podpisać kontrakt ale zapisane jest że DON max 2500. i to mnie wystraszyło. miał ktoś problem z Donami?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku norma i tak jest podniesiona z 1500 na 2000-2500 DON, jak ktoś na kontrakcie zapisał Ci max. to wątpię żeby miał zamiar Cię wykantować.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Miałem w kontrakcie max.2000, 2 auta bez problemu, trzecie wyszło 4600, czwarte znów w porządku. Wszystko z tej samej pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Co to te dony? Duże potrącenia są? 

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Don to sa mykotoksyny. Z jednego samochodu ile prób, tyle wyników. Im późniejszy zbiór tym są większe (chodzi głównie o wilgoć na jesień oraz uszkodzenia kolb) W DE badania są od dobrych kilku lat. Im dalej w głąb DE tym większą tolerancja na DON. Norma jest miedzy 1500 a 2000. Pytanie na co idzie w paszarni kukurydza, jeśli na drób, warchlaki, w DE nie przyjmują nawet z potraceniami (jak biorą to potracenia sa nawet i 20-30 euro). To tak od laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wipasz Zadąbrowie cena minimalna 430. Jak cena we żniwa będzie wyższa to dopłacą. Z DONami sie wyjaśniło ze nie maja aparatury do badania tego i pozwolił to wykreślić. Jak chcesz to podaj mi maila na PW to wyśle Ci ta umowę


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

UU a co to się stało Wipaszowi że znowu kontraktują? ostatnie 2 czy 3 lata zrezygnowali z kontraktacji, chyba coś będą grali na zbicie ceny, (lokalnia). Z drugiej strony jest to zagłębie mokrej kukurydzy i w sezonie ciężko coś ugrać więcej, jak towaru full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wiec twierdzisz ze oferta ok?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Każdy jest kowalem swojego losu i ma swój rozum, także ty powinieneś wiedzieć co dla Ciebie jest najlepsze. Ja w tym roku pierwszy i ostatni raz zakontraktowałem . Raz że się przejechałem na cenie, drugi to że musiałem wynająć transport co się okazało problematyczne gdyż wszyscy wozili albo kamień na ekspresówkę albo asfalt. A drugą połowę to odebrali mi po lepszej cenie i własnym transportem. Docelowo będę chciał suszyć i nikt mi nie wmówi że to się nie opłaca. I proszę nie porównywać wschodu do zachodu Polski bo to dwa światy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dużo masz tej kukurydzy ze transport był takim problemem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Jak cisza jakie ceny na dziś Komagra dalej trzyma co było 

Pajej Uważaj bo dopłacą jak będą mieli dopłacać to zrobi się dziwnym sposobem o 4 oczka więcej mokra 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

Jak wyglądają kontrakty na nowe zbiory opłaca się kontraktować czy suszyć i trzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

z bioagra te awizacje to porażka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
34 minuty temu, Pajej napisał:

z bioagra te awizacje to porażka

Ja prawie ze z dnia na dzien jezdzilem. Za to jest pare+, kasa pewna, łatwy rozladunek i szybki jak pojedziesz po 9 rano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@Emil39

 

nie wiem czy zdawałeś 2 lata temu :D kto nie miał awizacji i chciał sie awizować koncem wrzesnia to terminy był na ok 15-20 listopad a 10 pazdziernika kuku u nas miala 24-28% zalezy kto kiedy siał i fao , a w tym roku to było okej bo ludzie nie wypelnili kontraktów na ok 50-60% zeby nie skłamać :) nie oddawali poprostu i wolne wjazdy były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
8 godzin temu, mf25 napisał:

@Emil39

 

nie wiem czy zdawałeś 2 lata temu :D kto nie miał awizacji i chciał sie awizować koncem wrzesnia to terminy był na ok 15-20 listopad a 10 pazdziernika kuku u nas miala 24-28% zalezy kto kiedy siał i fao , a w tym roku to było okej bo ludzie nie wypelnili kontraktów na ok 50-60% zeby nie skłamać :) nie oddawali poprostu i wolne wjazdy były

dokładnie tak i dlatego biioagra nie jest dla mnie partnerem do handlu

Dnia 9.03.2021 o 20:52, Emil39 napisał:

Jak cisza jakie ceny na dziś Komagra dalej trzyma co było 

Pajej Uważaj bo dopłacą jak będą mieli dopłacać to zrobi się dziwnym sposobem o 4 oczka więcej mokra 

 

co Ty taki na nie? umowa jest skonstruowana tak a nie inaczej. 450 cena stała albo 430 minimalna każdy wybiera którą opcje woli. 

Co prawda inna firma ale z jęczmień browarny mi dopłacała, bo był zapis w umowie ze jak cena w jakimś kraju będzie wyższa niż ileś tam to dorzuca. nawet się tym nie przejmowałem a po kilku miesiącach od dostawy tel żeby wystawić fakturę bo dopłacają. da się?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Pajej Dwa lata temu była jedna waga teraz są dwie Dwa lata temu też nie miałem problemu z awizacją .A nikt nie pozwoli sobie na nie realizowanie kontraku na 50 % bo kara mała nie jest ,Jedynie by jej nie płaci musisz mieć na ten rok kontrakt już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj