Polecane posty

pawel885    2279
Dnia 2.11.2020 o 21:15, Strongman napisał:

Te odzywki to pic na wodę fotomontaż.

Żaden pic... W warunkach stresowych odżywka to taka "kroplówka" dla rośliny, jasne że drogo to wychodzi w przeliczeniu na czysty składnik ale jak jest np zimno i mokro a roślina mała, korzeń nie wykształcony to odżywka przynosi efekty. Wieloletni brak obornika też przemawia za stosowaniem odżywek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
45 minut temu, pawel885 napisał:

Na szkoleniu też był poruszany ten temat przez jednego pana co ma ponad 100ha kukurydzy, sam przyznał że miał spadki próchnicy i szukał przyczyny - okazała się prosta - zbyt głęboka orka 

Szkolenie szkoleniem zwykle ci szkolący byli na polu kilkanaście lat temu a powtarzają to co im każą powtarzać ich szefowie lub lobbing . Ale wytwarzanie próchnicy to bardzo złożony i wrażliwy proces który możemy zachwiać nawet zbiorem w wilgotnych warunkach ubijając pole ciężkim sprzętem stosując niektóre substancje chemiczne itd .Nie ma recepty na jej tworzenie ,możemy jedynie stworzyć warunki które mniej zakłócają ten proces .Prawdą natomiast jest że po dżdżownicach widzimy jak bardzo gleba jest zdegradowana i jaką zdolność ma do tworzenia próchnicy .U mnie po kilkudziesięcioletniej monokulturze kukurydzy zaczołem stosować granulowany obornik oraz wsiewkę rzepaku w lipcu w rosnącą kukurydzę - efekty zadziwiające choć wsiewka nie zawsze wschodzi (2019 porażka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Opryskiwacz samojezdny z zamontowanym siewnikiem APV 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
33 minuty temu, RU68 napisał:

.U mnie po kilkudziesięcioletniej monokulturze kukurydzy zaczołem stosować granulowany obornik oraz wsiewkę rzepaku w lipcu w rosnącą kukurydzę - efekty zadziwiające choć wsiewka nie zawsze wschodzi (2019 porażka )

masz jakieś zdjęcia tej wsiewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

u was też tak schnie qq że od 3 tyg wyschła 0%?

W ogóle odda trochę wilgoci, bo ciągle ma od 35-40%?

Zacząłem trochę suszyć, ale od 40% do 14% to jest męka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
4 godziny temu, RU68 napisał:

Szkolenie szkoleniem zwykle ci szkolący byli na polu kilkanaście lat temu a powtarzają to co im każą powtarzać ich szefowie lub lobbing

To był rolnik, nic nie reklamował , temat był o stonce kukurydzianej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

okolice Inowrocławia już zaczynają proponować 500 zł netto za 30% +/- 10zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
7 godzin temu, RU68 napisał:

Szkolenie szkoleniem zwykle ci szkolący byli na polu kilkanaście lat temu a powtarzają to co im każą powtarzać ich szefowie lub lobbing . Ale wytwarzanie próchnicy to bardzo złożony i wrażliwy proces który możemy zachwiać nawet zbiorem w wilgotnych warunkach ubijając pole ciężkim sprzętem stosując niektóre substancje chemiczne itd .Nie ma recepty na jej tworzenie ,możemy jedynie stworzyć warunki które mniej zakłócają ten proces .Prawdą natomiast jest że po dżdżownicach widzimy jak bardzo gleba jest zdegradowana i jaką zdolność ma do tworzenia próchnicy .U mnie po kilkudziesięcioletniej monokulturze kukurydzy zaczołem stosować granulowany obornik oraz wsiewkę rzepaku w lipcu w rosnącą kukurydzę - efekty zadziwiające choć wsiewka nie zawsze wschodzi (2019 porażka )

opowiadaj dalej, jakie spostrzeżenia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

W katalogu firmy agro youmis jest o wsiewce soi w qq celem zwiększenia ilości paszy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
11 godzin temu, piotreku1 napisał:

Mylisz kolego kukurydzę na kiszonkę z kukurydzą na ziarno. Wszystkie publikacje pokazują że kukurydza na ziarno przy odpowiednim nawożeniu mineralnym ma dodatni bilans jeśli chodzi o pruchnice!!!!

od słomy tj materii organicznej do próchnicy - bogactwa gleby jest baaardzo długa droga, musimy zapewniac odpowiednie warunki aby proces tworzenia próchnicy mógł sie rozpocząć

9 godzin temu, RU68 napisał:

Szkolenie szkoleniem zwykle ci szkolący byli na polu kilkanaście lat temu a powtarzają to co im każą powtarzać ich szefowie lub lobbing . Ale wytwarzanie próchnicy to bardzo złożony i wrażliwy proces który możemy zachwiać nawet zbiorem w wilgotnych warunkach ubijając pole ciężkim sprzętem stosując niektóre substancje chemiczne itd .Nie ma recepty na jej tworzenie ,możemy jedynie stworzyć warunki które mniej zakłócają ten proces .Prawdą natomiast jest że po dżdżownicach widzimy jak bardzo gleba jest zdegradowana i jaką zdolność ma do tworzenia próchnicy .U mnie po kilkudziesięcioletniej monokulturze kukurydzy zaczołem stosować granulowany obornik oraz wsiewkę rzepaku w lipcu w rosnącą kukurydzę - efekty zadziwiające choć wsiewka nie zawsze wschodzi (2019 porażka )

orientujesz się jak tj z kwestią dopłat bezposrednich i tzw dywersyfikacją upraw? są progi przy których gospodarstwo musi posiadać 2, 3 lub więcej gatunków roślin w zależności od powierzchni, słyszałem że są gospodoarstwa co 100% pow. jest pod kukurydzą to jak oni dopłaty otrzymują, zaniżone coś z tego powodu czy normalne?

5 godzin temu, jacek472 napisał:

u was też tak schnie qq że od 3 tyg wyschła 0%?

W ogóle odda trochę wilgoci, bo ciągle ma od 35-40%?

Zacząłem trochę suszyć, ale od 40% do 14% to jest męka.

w tym roku innej wilgotności już nie będzie, mozna zapomnieć, nie ma warunków na oddawanie wody przez ziarniaki, brakuje temperatury rzędu chociażby 15st i suchego wiatru oraz dni bez deszczu pozatym juz dzień jest mocno skrócony to chocby taka pogoda zaistniała to i tak odda znikomy %, jedyne co to mrozy większe mogą wyciągnąć wilgoć z roślin i ziarniaków taak mrozy nie przymrozki rzędu -2 choc te już moga pomóc ale tylko na obrzeżach łanu

  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

ja mam 100% QQ dopłaty śmieszne ale jak mam QQ 3 t więcej niż zbóż to matematyka prosta .2100 zł -3t QQ a dopłaty 400 mniej proste i logiczne 

1 godzinę temu, aron napisał:

W katalogu firmy agro youmis jest o wsiewce soi w qq celem zwiększenia ilości paszy. 

 

siałem już QQ z grochem ale to  czasy afalonu którym było pryskane .Groch osypał się w sierpniu i na jesień dywan poplonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

w tym roku innej wilgotności już nie będzie, mozna zapomnieć, nie ma warunków na oddawanie wody przez ziarniaki, brakuje temperatury rzędu chociażby 15st i suchego wiatru oraz dni bez deszczu pozatym juz dzień jest mocno skrócony to chocby taka pogoda zaistniała to i tak odda znikomy %, jedyne co to mrozy większe mogą wyciągnąć wilgoć z roślin i ziarniaków taak mrozy nie przymrozki rzędu -2 choc te już moga pomóc ale tylko na obrzeżach łanu

Czyli pogodzić się z tą wilgotnoscią i suszyć?

Szkoda że czekałem bo za ten czas wysuszyłbym 1/3 areału, a ja głupi łudziłem się że odda kilka %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101

W tym roku słabo oddaje wode. Pod koniec wrzesnia wziąłem próbkę z kolby i było 31% pozniej deszcze, deszcze i na 25 października próbka z kolby dała 29.7% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 minuty temu, jacek472 napisał:

Czyli pogodzić się z tą wilgotnoscią i suszyć?

Szkoda że czekałem bo za ten czas wysuszyłbym 1/3 areału, a ja głupi łudziłem się że odda kilka %

 nie zgodze sie z takim poglądem oddaje wodę ale wolno miesiąc temu było 36% teraz 26 /28 % więc spada .po deszczu 2% więcej przez pół dnia po czym znowu wraca do tego co było 9sprawdzone wagowo na suszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Dokładnie oddaje wodę tylko dużo wolniej niż w bezdeszczowe słoneczne dni,my zawsze ostatnia koszoną qq kosimy suchsza niż pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
12 godzin temu, jacek472 napisał:

Czyli pogodzić się z tą wilgotnoscią i suszyć?

Szkoda że czekałem bo za ten czas wysuszyłbym 1/3 areału, a ja głupi łudziłem się że odda kilka %

koledzy koszą i suszą bo chcąc czekac na niższą wilgotnośc nie wysuszyli by tego do stycznia o pogodzie nie wspomnę

12 godzin temu, RU68 napisał:

ja mam 100% QQ dopłaty śmieszne ale jak mam QQ 3 t więcej niż zbóż to matematyka prosta .2100 zł -3t QQ a dopłaty 400 mniej proste i logiczne 

siałem już QQ z grochem ale to  czasy afalonu którym było pryskane .Groch osypał się w sierpniu i na jesień dywan poplonu 

o to mi chodziło, rozumiem

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

koledzy koszą i suszą bo chcąc czekac na niższą wilgotnośc nie wysuszyli by tego do stycznia o pogodzie nie wspomnę

o to mi chodziło, rozumiem

 

Piszę tu, bo masz pełną skrzynkę;) Zobacz na YT kanał WiaLan Langer i Wiatr. Jest tam film z koszenia poletek qq w Bojszowach, to chyba u Ciebie? Faktycznie takie plony mogły być u tego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

podwyzszka ceny az na 400 netto podskoczylo- de heus, dzwonia za towarem, gdy powiedzialem ze raczej nie sprzedaje to od razu wyskoczyli z podwyzka. jeszcze nikt nie kosil i chyba w tym tygodniu w zachodniej malopolsce trudno bedzie wjechac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

w Przeworsku strajk czołowych plantatorów  Bioagry ,okoliczny skup z Grzęski daje 50 pln więcej netto od nich(400 netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

na czym polega ten strajk powiedz dokladniej nie oddaja kukurydzy do bioagry czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

wstrzymują dostawy ale czy coś ugrają to nie wiem ,umowy były zapisane i trzeba się wywiązać , w przypadku wzrostu ceny na rynku jesteś w plecy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
2 godziny temu, lassie napisał:

w Przeworsku strajk czołowych plantatorów  Bioagry ,okoliczny skup z Grzęski daje 50 pln więcej netto od nich(400 netto)

Janusz P. Daje po 450 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj