Polecane posty

Gość   
Gość

Pszenica będzie droga. Zabrali mi 150 % kontraktu, dziś skończyli. Wszystko po 730 netto.  Gdyby miała tanieć wzieliby 90% resztę odpuścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, nunu85 napisał:

Chemia jedzie już tydzien nie z powodu braku kierowców, a ilosci zamówien.

Wszak kazdy, kto ma wyobraźnie zamówił już sor na cały sezon  wiosenny, a przyynajmniej na 2 najbliższe miesiące, bo absolutnie nie wiadomo, co sie bedzie działo w czasach epidemii, czy transport w ogóle nie ustanie (bo rzad zabroni przemieszczania), czy punkty handlowe nie zosaną zamkniete (bo prawo do handlu beda miały tylko spożywczaki), czy oprysków wystarczy (bo wiekszosc substancji produkowane w chinach, a tam wirus od dawna, ba nawet w Eu zrywają się łańcuchy dostaw , Czy ceny nie zgłupieją przez inflację/ szalejący kurs walutowy i dziesiatki innych pytan.

Dzis była u mnie dostawa (zamówione dokładnie tydzien temu) i gosc mówi, ze jeżdzi na zmiane ze zmiennikiem dzien w dzien od 7 rano do 21, tyle roboty, jak nigdy,

 

 

Kolego pierw piszesz że chemia powinna być dawno kupiona, a sam dopiero dziś miałeś dostawę, ja też miałem zrobione zamówienie tydzień temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

no i co tu sie klóci?

kupione tydzien temu, jak jeszcze kurs euro był na rormalnym poziomie i zadnych towarów nie brakowało.

Jeszcze w pore.

Wczesniej sie nie dało, bo nie było znanych cenników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego mnie ciekawi ci co kupili w grudniu z kiedy mają tą chemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, wladirol napisał:

zapytam sie tak ile by kosztowało nawodnienie gospodarstwa mam ok 160 działek w promieniu 20 km i o nawodnieniu nawet nie myśle 🙂

NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE BĘDZIE NAWADNIAŁ ZBOŻA BY SPRZEDAĆ ZA 600 TONA PRZY WARZYWACH MOŻNA SIĘ W TO BAWIĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

To co będzie a nie będzie tego nikt nie wie , zawieszenie nauki w szkołach  do kona roku może stać się bardzo szybko realne bo już trwają rozmowy by nie narazić dzieci .

Czy zostaną otwarte granice zewnętrzne Unii  to pytanie ? Nawet w samej Unii nie wiadomo jak będzie ? 

Czas pokaże ile będzie kosztowała pszenica ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co by nie było to u galana i tak będzie najtańsze. Miesiac tu nie zaglądałem ale nic nowego nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

@marcinekNK Bo jest najtańsze na wschodzie dobrze ze u ciebie najdroższe jest i tego się trzymaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

A cóż to się dziś stało na giełdzie w Chicago ?? Podobno prognozy już obniżają, w UE coś koło 2% mniej zboża ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
16 godzin temu, strzechu napisał:

Jakto co się stało ... tak jak pisałem 3 dni temu przypomniało sie arabom i innym importerom że wirus wirusem a jesc trzeba. A teraz każdy chce mieć zapas... w młynach poszły całe zapasy mąki i otrąb - zapisy są na kwiecień, na otręby podobno na po świętach . Do tego dochodzi realizacja zysków z "gry na spadki" i jest piękne odbicie. Oraz zapowiedz drukowania makulatury przez większość banków centralnych

Młyn Teresin ma otrąb pod dostatkiem dzisiaj dzwonili pierwszy raz w życiu do mnie czy nie chce bo nie mają gdzie sypać. Zawsze ja musiałem się prosić!

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Coceral szacuje  spadek produkcji zbóż w tamtym sezonie wyszacowali 145,7 mln ton w UE ,teraz szacują że będzie 135,4 mln ton w sezonie 2020 tak więc 10 milionów ton mniej tym bardziej że zapasów w Europie za dużo nie zostanie po tym sezonie a i pogoda rekordów nie wieści .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
19 godzin temu, miwigos napisał:

Ale przynajmniej  nie stanieje i 710 za pasze idzie dostać netto

Taki jesteś mądry to sprzedaj w zamojskim 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Ja na szczęście mieszkam tam gdzie lepiej płacą ,ale ziemia po 80 tyś nadal i nikt nie sprzedaje,sporadyczynie coś sie trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
59 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Taki jesteś mądry to sprzedaj w zamojskim 

A ten vloger perkins nie narzeka, no i nawozy tylko polskie nie ważne że droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Co ma nazekac jak mu się po 10 ton rodzi .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
przem napisał:

Na giełdach fajne ceny się robią, niestety nie maja one żadnego przełożenia na nasz rynek, dużo firm, (młyny mieszalnie), które mają zapasy, wstrzymują albo ograniczają skupy, pozostali korzystają z okazji i obniżają ceny. Pogranicze Mazowsza i  Łódzkiego Wipasz i młyn w Kutnie skup wstrzymany, Cargill 680+vat za paszówkę, Cedrob 690-700+vat pośrednicy 660-670+vat jedna z firm skupowych wyszła dziś z ofertą 630+vat ;O porty z tego co słyszałem nie robią nowych zakupów tylko ładują ziarno z wcześniej podpisanych kontraktów. Z żytem jest duży problem, bo dużo ziarna jechało na zachód, a teraz nie ma chętnych żeby je tam zawieźć. No i zaraz zacznie sie sianie propagandy jakie to rewelacyjne plony bedą w tym roku. Obawiam się że cen z giełd możemy nie dogonić.

kolego skąd jesteś? Bo ja też na pograniczu lodzkiego/ mazowieckiego


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Za 6 miesięcy bedzie widomo czy dobra cena,jakby prosto od kombajnu to OK

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hahahah  Panowie wirus to tylko początek katastrofy całej gospodarki Ale wracając do pszenicy i pogody siałem dziś drugą dawkę mocznika z myślą będzie deszcz I Ok chmury były są radar pokazuję że ma być z nich deszcz A Tak naprawdę powtórka z rozrywki ani kropli deszczu 

A jak dalej tak będzie a jest dopiero marzec To ciekawe kto zobaczy te 10 t z ha chyba 10 Ale z dwóch po 600 zl t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
3 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Taki jesteś mądry to sprzedaj w zamojskim 

Lubelskie , podkarpackie , trzeba się szykować na nową giełdę  i sprzedawać dla Arabów,  innego dobrego wyjścia na przyszłość dla małych rolników nie widzę  ! ( małych - 25 ton pszenicy trzeba mieć  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak tylko ciekawe czy ta gielda to nie kolejne narzedzie do przekrętów . 

ESKiMOS tez skupil od sadownikow jablka i zalegał z platnosciami , nie wiem czy do dzis mają poplacone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

A ten vloger perkins nie narzeka, no i nawozy tylko polskie nie ważne że droższe.

Zabraknie ojcowej renty to się zacznie narzekanie i skończą wyjazdy do cyrkowca od gradu i promowanie durnowatych niemieckich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj