Polecane posty

andrzej224    26

@blizniak1- w Małoszycach są 2 porządne skupy. od Siadczy niedaleko

• Like 1

1 godzinę temu, sznajdik napisał:

Ostatnie 50 ton konsumpcji  wypycham 690 wynegocjowałem 695 finalnie spróbuję 700 netto uzyskać BBI magazynierzy twierdzą że niedługo nie będzie gdzie sypać

Do kogo wozisz ? 

Jurek87    69

A w top agrar artykul ze mlynarze boją sie z z rynku wyjedzie konsumpcja i przed zniwami beda miec problem z zaopatrzeniem :) powiat WSK 730 na podworku netto. Kons.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

BENNY82    198

Ich strach ..... Mamy wolny rynek... Niech ciągna z upainy pszenice z pryzm i pieką chleby dla tych z wiejskiej.

Pigmei    591

To bardzo dobrze że się boją, póki co płacą mniej niż skupy czy port, a jak liczą że nam będzie sie chciało sprzedawać im taniej niż innym lub przechowywać dla nich za free lub jeszcze do tego dokładać to się pomylą. Chcą pszenicę to niech kupują teraz i robią zapasy do żniw, proste.

tomek73    371
16 godzin temu, Kedar88 napisał:

Młyn w Ujeździe Górnym 690 netto.

Wywoże do niego na kontrakt po 720 na Cargil. po 4-5 godzin   w  kolejce czekam.

Pytanie jak długo bo ostatnia pusta komora już napełnia sie. 

Kedar88    3

Tomek73 nie bardzo rozumiem. Wozisz do młyna w Ujeździe Górnym na depozyt Cargilla z Ujazdu Dolnego?

• Like 1

oregano    45

Świętokrzyskie, wczoraj sprzedana pszenica paszowa po 680zł, jęczmień jary 690zł. Ceny brutto. Ruch na skupach spory, ludzie chyba już zwątpili w podwyżki.

• Like 1

mano    48
Napisano (edytowany)

https://agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/gieldy-krajowe-wzrosty-cen-zboz,91859.html

Edytowano przez mano

miwigos    382
9 godzin temu, Pigmei napisał:

To bardzo dobrze że się boją, póki co płacą mniej niż skupy czy port, a jak liczą że nam będzie sie chciało sprzedawać im taniej niż innym lub przechowywać dla nich za free lub jeszcze do tego dokładać to się pomylą. Chcą pszenicę to niech kupują teraz i robią zapasy do żniw, proste.

Mylisz sie duzy młyn do którego woże od listopada zasypany na maksa ,obecnie placi 750 netto,jak nie mają gdzie sypać lekka obniżka ceny,jak jest gdzie to podnoszą ,czyli wiedzą że może zabraknąć

PAN88    22
19 godzin temu, BENNY82 napisał:

Po polskiemu z interpunkcją. Przy drodze leży truchło dzika i nikt się nie interesuje- tzn nikt tego nie rusza żeby mieć święty spokój taka wschodnia mentalność. Na skupie ruch tir-y na rejestracjach WOT ciągną konsumpcje chyba gdIeś do młyna a na rej. Bi pszenżyto pewnie na kurniki albo na paszarnie. Ceny bez zmian. Szok jak btak interpunkcji i kilka literówek utrudnia ludziom życie.

Ile żyto i lokalizacja

• Like 1

tomek73    371
8 godzin temu, Kedar88 napisał:

Tomek73 nie bardzo rozumiem. Wozisz do młyna w Ujeździe Górnym na depozyt Cargilla z Ujazdu Dolnego?

Wożę na młyn z kontraktu od Osadkowskiego a na wadzę mówię że Cargil i sypią w inny zbiornik. 

sznajdik    220
10 godzin temu, Mateusz19980916 napisał:

Do kogo wozisz ? 

GR Parcewo

Kedar88    3
1 godzinę temu, tomek73 napisał:

Wożę na młyn z kontraktu od Osadkowskiego a na wadzę mówię że Cargil i sypią w inny zbiornik. 

Zawiłe ale zrozumiałe. 

Nie miałem pewności co do jakości i jednolitości towaru oraz robaka, dlatego nie pisałem kontraktu i oddałem dwa auta za 690. Okazało się ze parametry bez zarzutu.

Orientujesz się jaka jest minimalna ilość na kontrakcie u Osada żeby dostać 720? 

19D3187B-2433-4BD3-8158-0EB70357369B.jpeg

Za_q    15

Północne Mazowsze, okolice Przasnysza - konsumpcja 720 netto.

• Like 1

BENNY82    198
11 godzin temu, sznajdik napisał:

GR Parcewo

A wypłacalni w 2 tygodnie dla vatowców? Czy tak jak w żniwa 3 miesiące i dłużej...

• Haha 1

sznajdik    220

Ja na vacie nie jestem sprzedałem w zeszłym miesiącu czyli piątek 31 a już kasa we czwartek po nie całym tygodniu była

Damianek20    115
Dnia 6.02.2020 o 23:22, mraukot napisał:

Według Ardanowskiego, nadają się na afrodyzjak 😁😁😁

Według nich kobieta to chłop i na odwrót 😁😁😁 oni zawsze będą mówić to co wygodne.

Dnia 7.02.2020 o 14:58, rafal3939 napisał:

Udrycze( Łabunie) pszenica 660 wymiana, 640 konto, 620 gotówka brutto

Witron, ten to goli lepiej niż nie jedna markowa maszynka.

pawel885    1229

Skupy kupują i namawiają na więcej i więcej a wcale nie wywożą czyli coś się szykuje na wzrost 

misiekk45    0

pogranicze łódzkiego i mazowieckiego, ceny netto: skup 1: pasza 700, konsumpcja 730, skup 2: pasza 680, konsumpcja 740

Wicherek    318
38 minut temu, pawel885 napisał:

Skupy kupują i namawiają na więcej i więcej a wcale nie wywożą czyli coś się szykuje na wzrost 

Skupy masowo wywożą do portu !  jak mają większość paszówki to trzymają 

Grzegorz86    9

Zgadza się, w piątek znajomemu wywiozłem konsumpcję to wszystko na port idzie, a paszowa wozi sporadycznie. Cena skacze raz w górę raz w dół ale kręci się koło 750 za konsumpcję i 700 za pasze.

staszek131415    4051
46 minut temu, pawel885 napisał:

A ile worków te skupy kupują? Sezon lęgowy siie zaczyna to się ruch wśród gołębiarzy zrobił

• Haha 1

tomek73    371
22 godziny temu, Kedar88 napisał:

Zawiłe ale zrozumiałe. 

Nie miałem pewności co do jakości i jednolitości towaru oraz robaka, dlatego nie pisałem kontraktu i oddałem dwa auta za 690. Okazało się ze parametry bez zarzutu.

Orientujesz się jaka jest minimalna ilość na kontrakcie u Osada żeby dostać 720? 

19D3187B-2433-4BD3-8158-0EB70357369B.jpeg

Nie wiem, ja podpisałem 150 ton ale w tamtym roku na 50 t podpisałem. Podejrzewam że każda ilość. 

Gęstość minimum 74, a pierwszy transport miałem 70, nie mam pojęcia jak to się stało, Normalnie gęstość mam 72 na paszy do 80. po cenę obniżyli do 700, czyli 5 zł za % i wysypałem. Gluten 37,4 białko 17,5.  podobno co 3 taką ma. 

Jutro będę i w piątek, stoje NH 5060 z  turem z  dwoma Wieltonkami 12 T 

Wicherek    318

Na Farmerze rolnicy piszą że Lubella robi swoje makarony z ukraińskiej pszenicy , czy ktoś mieszkający w okolicy ich zakładów może potwierdzić ten  import ? Rolnikom płacą b żle więc może to być prawda , musimy się tu zorganizować i ogłosić bojkot zakładów produkujących swoje wyroby z tej pszenicy którą można pryskać wszelkim  syfem ! Jak się sami nie będziemy bronić to nikt nam nie pomoże !

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez dsqdgn
      Robię badania, bardzo dziękuję za pomoc mi w tym pytaniu!
      Czy jest jakaś marka / produkt może zamiast niemiec kieserite, a tańsze?
      Wiem, że ampol-merol z MacroSpeed green, Agrolok z Elplon profit.
      Czy jest jakiś inny wybór lub dodatek?
      Jeszcze raz dziękuję za pomoc z informacji!
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy temat. Ciekawe jakie będą ceny nawozów sztucznych w tym roku.
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez Strazak112
      Witam.
      Dotychczas owijałem bele Folia Ensibal 750. Na rolce plastikowej jak i papierowej. Jest godna polecenia choć ostatnio folia szybko pęka przepuszcza powietrze po czym są plamki. 
      Za rolke 750cm płaciłem w tamtym roku 328zl
      Może macie swoje typy. Coś możecie polecić?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj