Polecane posty

Wicherek    4087
1 godzinę temu, ralf3635 napisał:

 Do Wicherka odnośnie zimnego powietrza.

   Jest możliwość abyś więcej sprawdzonych informacji mi przesyłał -są bardzo interesujące. Z własnego doświadczenia wiem że lepiej przesypać z silosa do silosa zboże  niż  po żniwach walczyć z obniżeniem jego temperatury aby uchronić się przed np. rozkruszkiem. Ok ,nie zawsze mamy możliwość przesypania go więc w tym roku dodatkowo kilka silosów  zboża zostało zabezpieczone środkiem przeciw szkodnikom zbożowym w czasie  jego załadunku .

Mówił człowiek na szkoleniu że ciepła pszenica   na procesy oddychania może stracić 10 % wagi , czyli 25 ton w silosie 250 tonowym ! objawia się  to tym że spada gęstość a objętościowo tego nie widać , dodatkowo pojawiają się pleśnie i szkodniki , przedmuchiwać kazał już od żniw , każdej nocy do 6 rano , twierdził ze przesypywanie zboża jest droższe i nie obniża temperatury , ja przedmuchuję i nigdy nie gazuję 

49 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

przecież te obniżki to tylko "straszaki" 🤣😂🤣

wierzysz w to co piszesz czy się z nas śmiejesz ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    837
49 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

przecież te obniżki to tylko "straszaki" 🤣😂🤣

No i chyba zaczyna to działać... 

Z fasolą też chcieli zastraszyć ludzi i obniżyli na tydzień dwa cenę, a teraz wraca w okolice przedobnizkową.. 

Hgw z pszenicą, na ewgt czytałem że ceny spadają pod presją szacunkowo rekordowych zbiorów/zapasów, Australia B.dobre zbiory.. z drugiej strony Rosja ma ograniczyć export.. 

Sprzedalbym wszystko ale w tym kwartale i tak sporo mam sprzedaży to chciałem coś zostawić na przyszły.. 

Spekulanci realizują papierowe dochody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Tomek90 napisał:

A co ładować jak juz sprzedane. W piątek idzie żyto do jelonek. 

Jaka cena żyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

E tam dla mnie nie ma w tym roku znaczenia cena pszenicy plony były rekordowe i pszenicy do nowych zbiorów wystarczy a paszowego po 700 nie zabraknie do żniw

Sprzedałem paszowke z gestoscia 69 po 780 netto więc nie piernicz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Grudniowe dziś lekki wzrost marcowe trochę na dół. Takie korekty to normalna sprawa. Najważniejsze żeby export się trzymal

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
Dnia 4.12.2020 o 20:15, szymonidas9 napisał:

Orientujesz się skąd nagle taka cena? Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia mieli po 800

Golpasz na bramie 840 w golubiu a 800 podkonice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51

Pszenica spadla od ubieglego tygonia 40zl/t my aktualnie przy tej cenie co rynek placi nie mamy zamiaru dokladac do interesu 800 brutto za pszenice placimy. Jakby ktos byl zainteresowany Kliny/ Garbów/ Borzechów/ Krzczonów. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dobrze ze udało mi sie w ostatniej chwili sprzedac po 820 + vat.


nie wiem czy pisałem o parametrach jakie miałem ale było to: 12 białko 21 gluten 78 gestość 91 wyrównanie. Odmiana Spontan. Troche Euforii miałem. Parametry podobne tylko gluten wyższy 25 % i wyrownanie 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51

Tak przyjmujemy ale najlepiej wczesiej zadzwonić i sie dogadac zeby nie stac z towarem. No chyba ze odbior z gospodarstwa to tak do 1.5tygonia odbior. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

Dzisiaj byłem w Elewatorze Strzelno, obniżyli cenę na pszenicę o 10zł na 820zł/netto.Na pytanie ,czy wożą to pracownik pokazał mi kosz i mówi że tak idzie że nie ma kiedy kosza otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

620 u mnie na gospodarstwie. 

Tomek Jelonki wymagają większej ilości, czy po dwa trzy auta też przyjada? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271

Pewnie od tira już wezmą jak parametry. U mnie trochę Opadanie wysokie to muszę czekać do piątku na odbiór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo nie mają miejsca w silosie na wysokie opadanie w tym roku jest sporo z wyższą lo.,

a w innym silosie mają z niską liczbą opadania i mieszają stopniowo


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Kałuszyn mazowieckie okolice Ciechanów Pułtusk paszowa 790-810netto. Maja przyjechać w poniedziałek. Też mówią że się ruch zaczął. Ale tak jest co rok w grudniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

O co chodzi z tym opadaniem w życie?

Opadanie jest parametrem wypiekowym i wplywa na jakosc chleba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj