Polecane posty

Norman    137

Mazowieckie zachód, u jednego kupującego obniżka o 20 zł za pszenicę do poziomu 800-820 widziałem cennik na stronie. Pszenżyto 660 i żyto 550 ten sam poziom ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

propozycja na wczoraj 870 netto z podwórka pszenica konsumpcja ale jak każdy z nas stale mało może za 2 miesiące będzie po 780 i wtedy będzie dobrze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś puściłem na paszę 30t cena 770 netto. od jutra w dół o 20-30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11
AniaYogi napisał:

Dnia 2.12.2020 o 12:33, Michal1988 napisał:

Panowie i panie...

Białko 13.9

Gluten 34.2

Sedym 57

HL ciezar 68.6

Pójdzie na konsumpcje?

 

Na mylnie beda potracenia. Ale mozna z czyms wymieszac i bedzie ladna konsupcja :)

ile proponujesz ? jestem z pod annopola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
3 godziny temu, miwigos napisał:

Co wy się tak martwicie nie wiadomo co będzie ,za komunę daliśmy rade damy ,przed wejściem obecnych warunków  -zazielenienie wszyscy się martwili a idzie je spełnić bez większych problemów i teraz co do środków tak w 90% idą  u mnie firmowe , większość bayera

A te 10 % jakie ? wschodnie ?

3 godziny temu, Mich9 napisał:

ha ha co za hipokryzja strip till jako ekologia ciekawe jaka 😂 paliwa tyle co przy orce a dwa razy trzeba na samosiewy jechac i pryskać

Dżdżownice się rozwijają  i oszczędza wodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i już panika sie wywołała na rynku i zaczna sie spadki bo ludzie bedą na potęge wozić , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9238
34 minuty temu, Wicherek napisał:

A te 10 % jakie ? wschodnie ?

Dżdżownice się rozwijają  i oszczędza wodę 

U mnie są dżdżownice po orce, kwestia jakie jest pH i ile pcha się chemii w glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dokładnie dać wapna, nawozu, obornika czy chociażby poplon zasiać i dżdżownice będą nie ma do tego nic sposób uprawy ziemi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj jęczmień po 650 netto sprzedany. Pszenica spadła 815-820  netto Osadkowski- Cebulski Legnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ej a wiecie może o programie na restrukturyzacja malych gospodarstw w 2021-2027 czy będzie czy będzie zwiększona pula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Dokładnie dać wapna, nawozu, obornika czy chociażby poplon zasiać i dżdżownice będą nie ma do tego nic sposób uprawy ziemi

Dokładnie, Niemcy prowadzà badania z których wynika że rodzaj uprawy gleby nie wnika na jej życie biologiczne ! Ciekawe co na to ci wszyscy którzy tak negują orkę 

Ilość dżudżownic zależy od ilości resztek i innego pożywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Kto w ogóle wymyśla te idiotyczne założenia proekologiczne. Wymyślają striptile, GPSY, a zapominają o podstawach np płodozmian norfoldzki. To jest prawdziwa poprawność w polu, anie jakieś tam duperele .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
12 godzin temu, tomek73 napisał:

Dzisiaj jęczmień po 650 netto sprzedany. Pszenica spadła 815-820  netto Osadkowski- Cebulski Legnica. 

Z jakiej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
11 godzin temu, Zapracowany napisał:

Dokładnie, Niemcy prowadzà badania z których wynika że rodzaj uprawy gleby nie wnika na jej życie biologiczne ! Ciekawe co na to ci wszyscy którzy tak negują orkę 

Ilość dżudżownic zależy od ilości resztek i innego pożywienia

Te wszystkie aminokwasy, bakterie humusowe, czy inne wynalazki to jedno wielkie xD . Co z tego że my do damy ziemi skoro to jest 1/10000000000 tego co jest w glebie, śmiech na sali. Zasobność w składniki oraz ph na odpowiednim poziomie to jest klucz do sukcesu dla życia biologicznego w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Pierwsze pytanie co to jest płodozmian norfoldzki, bo nie słyszałem o tym.  

Co do orki, to coraz mniej się orze, bo to jest zwyczajnie wygodne. Jak nie było sprzętu, to każdy orał i jeszcze podorywki robił. Teraz dobry agregat czy gruber wystarczy. Jak jeszcze dojdzie jakiś zestaw siewny to świat i ludzie. 

Co do ekologii itd. to jednak jak się orze pod kukurydzę, to wiosną jest masa burz piaskowych. To jest spory problem, i do tego realny. 

Edytowano przez Leszy
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Żytko przeszło parametry, tylko szkodnik był, trzeba truć 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Umnie na skupie pszenżyto i owies w górę

Pszenżyto 684

Owies 513

Ceny brutto

kto tyle w Lubelskim  za pszenżyto daje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
1 godzinę temu, ahten napisał:

@Tomek90 do jakiej liczy opadania biora jelonki?

 

Nie wiem i mnie 272 Opadanie. 

W Ciechanowcu 110 Opadanie minimalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Żytko przeszło parametry, tylko szkodnik był, trzeba truć 🤷‍♂️

Gdzie przechowywane i jaka wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Nie wiem i mnie 272 Opadanie. 

W Ciechanowcu 110 Opadanie minimalne. 

To sa dziady, ja mialem na wiosne 257 opadanie i zwrocili caly transport twierdzac ze za duze.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj