Polecane posty

Taurus83    889

Trzeba było wziąć niezależnego rzeczoznawcę.  Ja przed szacowaniem szkód na wiosnę ( po dzikach) załatwiłem sobie kontakt. Już krótka rozmowa przez telefon wiele mi dała. O dziwno pan z koła łowieckiego przystał na moje propozycje i póki co obyło się bez konfliktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

A u mnie wręcz odwrotnie, jak usłyszeli niezależny rzeczoznawca to jeszcze bardziej okoniem staje koło łowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
12 minut temu, Taurus83 napisał:

Trzeba było wziąć niezależnego rzeczoznawcę.  Ja przed szacowaniem szkód na wiosnę ( po dzikach) załatwiłem sobie kontakt. Już krótka rozmowa przez telefon wiele mi dała. O dziwno pan z koła łowieckiego przystał na moje propozycje i póki co obyło się bez konfliktu

Ale ja już mam załatwione to od górnie przez kogoś innego i spokojnie czekam na realne straty 

Bo 15 % to są szkody kwietniowe a majowe drugie tyle będzie 

A jak się szacuję to ja to wiem bo mogę nawet u kogoś z was szacować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
22 godziny temu, jahooo napisał:

wystarczy , że w fazie nalewania będzie bez opadów, a zasoby w glebie nadal niskie - zobaczymy, jak wtedy zaśpiewasz

Nie niskie po wczorajszej nawałnicy doj**ało wody wystarczy pszenica już nalewa na 3 tygodni wystarczy pd względem zeszłego roku wody było co kot napłakał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

większość tej wody z nawałnicy już dawno spłynęła do rzek - poziom wody w Wieprzu podniósł się wczoraj i dziś znacznie. Gwałtowne opady nie są kumulowane przez glebę tak, jak długotrwały deszcz. Poza tym, takie opady były tylko do wysokości Lublina, bardziej na północ tylko pokropiło w stosunku do tego, co u nas. Poczekamy, zobaczymy, u mnie już widzę poległe trawniki w pszenicy z norma 300kg/ha "bo za rzadkie będzie" a i "sąsiad tak mało nie sieje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jest mokro w polu traktor się na dołkach topi ochrona T3 na poniedziałek dopiero .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

U mnie przez tydzień 90 litrów spadło narazie jest super! WSC 

Stara pszenica poszła w środę średni plon z 28 ha 6.97 tony po 820 netto. Oby tak co roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Plony pszeniczki będą ładne deszczyk popadał ziemia mokra grad jej wiele nie zrobił To i cena będzie słaba ALe rzepak może być słabo z plonem mróz zrobił swoje grad go obił tylko czekać jak resztę wytłucze i się tylko czekać jak  resztę kasy za niego zapłacą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Od kiedy u nas plony maja coś wspólnego z ceną ,coś tam maja ale naprwde niewiele i każdy porównuje do swojego rejonu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
1 minutę temu, miwigos napisał:

Od kiedy u nas plony maja coś wspólnego z ceną ,coś tam maja ale naprwde niewiele

wydaję się że mają więcej jak mniej:)

bo nie sądzisz chyba że dadzą Ci cenę z Matifa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Rok temu po żniwach wszyscy mysleli że 700 max będzie ,a tu statki przypłyneły ,koronawirus i była nawet po 900,mi wyszła srednio po 757 netto,a do żniw jeszcze 1,5 miesiąca -niewiadomo co sprzatniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

To  było rok temu dawno i nie prawda A tak serio ja mówię co może być na żniwa a nie co w grudniu czy za rok o tej porze Ale raczej korona już nie zrobi różnicy na cenę Bo to tylko chwilowe było w górę a teraz może być jazda beż trzymanki w dół bo coraz mniej wstawień na kurniki chlewnia itp. Gość co ma 4 kurniki to teraz 2 puste już stoją 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Za dwa miesiące może braknąć piskląt ,bo wszyscy będą wstawiać ,jak dla mnie niech w zniwa będzie po 600 ,wtedy pewne że zdrożeje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Idz kup sobie kurczęta - małych nie ma na rynku, 6-cio tygodniowe ostatnio po 12zł/szt. Zapisy jak za komuny na 3-4 miesiące do przodu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4612
4 godziny temu, rodman napisał:

wydaję się że mają więcej jak mniej:)

a mi się wydaje ze nie mają nic zależy ile przywiążą z Ukrainy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, miwigos napisał:

Kupuje brojlery 4 tyg

I ja takie biorę. Komu by się chciało w małe pisklęta bawić... A tu już odchowane, karmisz zbożem, kukurydzą kolejne 4-5 tygodni i eleganckie kurczaki. Tam gdzie zamawiam mają cały czas praktycznie dostępne, można i 200 naraz zabrać, nie mówiąc nawet o niewielkich ilościach, które ja kupuję bo 40-50 sztuk raz w miesiącu to żadna ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
13 minut temu, jahooo napisał:

Idz kup sobie kurczęta - małych nie ma na rynku, 6-cio tygodniowe ostatnio po 12zł/szt. Zapisy jak za komuny na 3-4 miesiące do przodu.

Gdzie Mieszkasz bo byłby interes do zrobienia, brojler 1 dniowy 2,60zł, do max 4 tyg 8zł szt dostęp od ręki pow 50szt dosyć spore upusty,kurki 6tyg 11zł  każda ilość 3tyg zapis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

TO teraz Dla niedowiarków mam dobrą i złą wiadomość Jednak da się rzepak oszacować od przymrozku rzepak  z 2 z przodu i z 3   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jak tyle oszacowali ,to bym nie chcial tego rzepaku na swoim polu,chyba że po znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Hymmm Jedno i drugie mrozy zrobiły też swoje i nie da się tego ukryć niestety Taki mamy klimat a w czwartek jeszcze grad zrobił swoje i boje się co może być jeszcze do żniw i czy będzie co zbierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj