Skocz do zawartości
  • 0

Ceny pszenicy 2020


Pytanie

Opublikowano

Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2020 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają

Jakie będą ceny pszenicy w 2020 roku?

To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2020 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 

Cena pszenicy 2020 - prognozy

Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2020 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.

Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2020 roku


Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2020 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!

Kontynuacja tematu z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273036-ceny-pszenicy-2019/

  • Like 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Opublikowano

Wczoraj miałam pilny wyjazd i na odcinku ok. 70 km mijałam cztery tiry na gdańskich numerach jadące w stronę tego naszego dzikiego wschodu, najbliższy skupujący dzwoni co trzy dni z pytaniem czy już sprzedajemy, a no jeszcze nie. Jest zapotrzebowanie na pszenicę i to duże daje się to zaobserwować. Dawno na tym forum nie pisał pewien skupujący miał nick jakoś Danielrolnikskup czy jakoś tak, wiecie pewnie o kogo chodzi. Ciekawa jestem jak sytuacja wygląda z pierwszej ręki, bo zauważyłam, ale mogę się mylić, że jak cena była niska z tendencją spadkową to dużo się tu wypowiadał, a teraz jakoś cisza. Zobaczymy też czy Stasio 😉 nie będzie musiał przepraszać tu na forum, bo chyba tak zapowiedział, jak cena osiągnie 1000 zł, na Pomorzu już chyba nie daleko do takiej ceny ? 🤔

  • Like 1
  • Haha 1
  • 0
Opublikowano
17 minut temu, beata12596 napisał:

Wczoraj miałam pilny wyjazd i na odcinku ok. 70 km mijałam cztery tiry na gdańskich numerach jadące w stronę tego naszego dzikiego wschodu, najbliższy skupujący dzwoni co trzy dni z pytaniem czy już sprzedajemy, a no jeszcze nie. Jest zapotrzebowanie na pszenicę i to duże daje się to zaobserwować. Dawno na tym forum nie pisał pewien skupujący miał nick jakoś Danielrolnikskup czy jakoś tak, wiecie pewnie o kogo chodzi. Ciekawa jestem jak sytuacja wygląda z pierwszej ręki, bo zauważyłam, ale mogę się mylić, że jak cena była niska z tendencją spadkową to dużo się tu wypowiadał, a teraz jakoś cisza. Zobaczymy też czy Stasio 😉 nie będzie musiał przepraszać tu na forum, bo chyba tak zapowiedział, jak cena osiągnie 1000 zł, na Pomorzu już chyba nie daleko do takiej ceny ? 🤔

znowu się nakręcacie, przy dzisiejszych kosztach 800 to powinna być normalna cena, co z tego jak będzie po 1000 a plon 2 t,

oczywiście kto przetrzymał zarobi bo 600 a 800 to różnica, nie mówiąc o 1000

tylko żeby nie było tak że po wyborach stan wyjątkowy i regulowane ceny, zakaz eksportu.

jeszcze jedno, mam znajomą w wylęgarni brojlerów i ci co kredytów nie mają odmawiają wstawień, brojler ostatnio 2,5 na wolnym rynku

  • Haha 1
  • 0
Opublikowano

Tak więc wszyscy zadowoleni bo hodowcy nie będą robić wstawień , nie napracują się a w efekcie ceny w górę za żywiec , producenci zbóż też bo zamiast po 800 na kurnik pójdzie po 1000 na port i nie będzie skakania do gardeł po między hodowcami a producentami zbóż . Oczywiście konsument może kręcić nosem że będzie drogo ale to rozmowa poza tym forum .

  • Like 1
  • 0
Opublikowano

Będzie po 800 netto to super składzik się sprzeda albo pszenżyto tylko żeby nie spadło szybciej jak rosło... Myślicie że to statki tak ładują ? Młyny czują susze i zapasy robią? Oj będzie drogo w sklepach a jeszcze ten syf w powietrzu strajki to tylko kwestia czasu bo ludziom kasa sie konczy tylko zatrudnionym w resortach płacą a co z innymi mają z głodu zfychać? Szykuje się bardzo burzliwy rok .

  • Like 1
  • 0
Opublikowano

Jak susza dłużej się utrzyma to pszenica w żniwa prosto z pod kombajnu będzie droższa jak w tej chwili w porcie !   poważne prognozy pogody do 5.05 .20  deszczu nie przewidują !

@ Jahooo  a 10 Maja spadnie deszcz ? 

  • Like 1
  • 0
Opublikowano
12 godzin temu, luk13 napisał:

Kolego a co to za firma??? I jak z płatnością?

Również polecam FADO pieniądze do dwóch tygodni na koncie.

Handluje z firmą już od 2 lat

  • 0
Opublikowano
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Pszenżyto to tanie jak barszcz nie opłaca się siać. I tak ludzie będą czekać na 900 czy 1000 i znowu się przejadą 😂

Bo w żywieniu zwierząt wyparło je tańsze żyto wprowadzane w dawki od lat. Nie ma zapotrzebowania to wynik spadku cen żywca gdzieś trzeba było szukać oszczędności. Co do cen pszenicy to też tak myśle z pszenicą do wyborów się uwinąć a reszta niech leży. Jak zamrożą kase na kontach po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego trzeba mieć gotówke w ręku. Myśle że to realny scenariusz...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez XTRO
      Witamy nowy rok w nowym temacie.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Jakie będą ceny pszenicy w 2023 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2022 przyniósł wybuch wojny i tym samym wywindował ceny pszenicy do niespotykanych dotąd poziomów. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.
      Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2022 roku

      Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2022 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!
      Kontynuacja dyskusji:
       
    • Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2021 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2021 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2021 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2021 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2021 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.
      Dołącz do dyskusji na temat cen pszenicy w 2021 roku

      Aby prognoza była jak najbardziej fachowa i miała swoje faktyczne odzwierciedlenie, należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i uważnie je obserwować. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji na temat cen pszenicy w 2021 roku, gdzie fachowcy wymieniają się swoimi doświadczeniami. Wzajemna pomoc w szacunkach może okazać się nieoceniona, a późniejsza prognoza jeszcze bardziej realna, dlatego zapoznajcie się z tym, co do powiedzenia mają na ten temat rolnicy i dołączcie do dyskusji. Zapraszamy!
      Kontynuacja dyskusji: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279526-ceny-pszenicy-2020/page/304/
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v