farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

po żniwach, prawie po pierwszym pokosie nawet. B|

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171
soltys48 napisał:

Trza było dzwonić u mnie wszystko nadal  mokre. Kręcę kulki

Mniej azotu za rok i szybciej dojdzie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może i racja. rozpisałem się trochę...

Dobrej Nocy

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

kra- lato wszedzie ,latow w pelni, nareszcie kilka dni gdy nie trzeba patrzec w niebo i nasluchiwac grzmotow.

I pokos skonczony, II nie bedzie i nie ma od dobrych 5 lat, nie ma co i po co kosic.. 

i od razu zniwa zaczete-pszenzyto poszlo pod kose, jutro zyto ,pszenica i moze cos jescze jak sie uda. plonami nie bede sie chwalil- nie zeby nie bylo czym tylko by wam zal bylo😛, jeczmieniem jarym sie pochwale-chyba ostatni rok sieje.....

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Trza było dzwonić u mnie wszystko nadal  mokre. Kręcę kulki

Miał to robić PASOŻYT ale pojechał se nad morze

 

moi pasozyci wlasnie z helu wrocili wiec od razu siano i zboze😜

47 minut temu, pedro2 napisał:

Ona dla jaj tak czy jak? Trochę nie wypada w taką rocznicę

z jezykiem migowym jest taki problem ze nie ma alfabetu-jak nas,tylko obrazki jak na przyklad egipski-wiele rzeczy trzeba jakos pokazac, nie da sie ich przekazac litera po literze, sporo gluchoniemych go nie zna , jest jeszcze jezyk migany-mam gluchoniemych sasiadow- pierdoly to sie pokazuje,wazne sprawy na kartce pisze.

10 minut temu, Strongman napisał:

I ja idę orać puki wilgoć jest.

orac po zniwach ???  skansen rolniczy, mialek kiedys w rekach jakas ksiazke czy publikacje o nowoczesnym rolnictwie ???


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19818
31 minut temu, Dream1990 napisał:

Mniej azotu za rok i szybciej dojdzie 😊

Azot to pół biedy,dobra ochrona robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

pszenzyto -ziarno suche a sloma zielonkwa w cieniu drzew,na otwartym terenie tez nie za sucha,to samo zyto -polowa slomy zielonkawa a ziarno suche, pszenica na gorszych glebach sucha na lepszych zielonkawa, owies zielen dopiero zaczyna tracic. jeczmien jeden sie konczy klosic-drugi dojrzewac....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

juz mialem napisac ze nie umiales sobie wychowac ale w pore sobie przypomnialem ze ja tez mam jednego takiego najmlodszego-gdy nie ma matki na horyzoncie to jeszcze cos pomoze...ale tak to wrotki albo deskrolka a podejsc cos pomoz to trudno, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19818

Tylko to mój najmłodszy brat🤣

 

Córka ma dopiero 12 lat ale i tak nie rwie się do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

nie mam brata wiec nie pomoge😜, siostry gdy trzeba pomoga,troche ponarzekaja ale zawsze przyjada, dodam ze potrzeba jest rzadko..

moja najmlodsza ma 14.

caly dzien w polu-pobudka 5,40 a tu sie spac nie chce..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9986
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Trza było dzwonić u mnie wszystko nadal  mokre. Kręcę kulki

Miał to robić PASOŻYT ale pojechał se nad morze

 

A widzisz, jutro rano bede lecial koło Ciebie. Maria w tym roku bierze wszystko ode mnie, z pszenicy jestem bardzo zadowolony, zyto srednio dało :/

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Azot to pół biedy,dobra ochrona robi swoje

W zycie słoma zielona, ziarno suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
5 godzin temu, mraukot napisał:

d*pa, nie pełnia 😋

A może jacy wilkołacy są i nie mogą w pełnię spać😁

A tak poważnie to 11st brrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19818
6 godzin temu, szymon09875 napisał:

A widzisz, jutro rano bede lecial koło Ciebie. Maria w tym roku bierze wszystko ode mnie, z pszenicy jestem bardzo zadowolony, zyto srednio dało :/

W zycie słoma zielona, ziarno suche.

Nie Maria tylko ROMAN i TOMUŚ😁

Już spółdzielnia jechała do nich z pszenżytem

Dziś jadę męczyć żyto,w pszenżyto szkoda wjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428

A ja dziś święto bo kombajnista kończy żniwa u siebie, plan jest ambitny że u mnie jutro zakończyć cięcie.  Tylko chyba jutro u mnie ostre deszcze nadają i lipa będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19818
3 minuty temu, 6465 napisał:

A ja dziś święto bo kombajnista kończy żniwa u siebie, plan jest ambitny że u mnie jutro zakończyć cięcie.  Tylko chyba jutro u mnie ostre deszcze nadają i lipa będzie. 

I bez kombajnu szybciej skończysz niż ja🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9986
27 minut temu, soltys48 napisał:

Nie Maria tylko ROMAN i TOMUŚ😁

Już spółdzielnia jechała do nich z pszenżytem

Dziś jadę męczyć żyto,w pszenżyto szkoda wjeżdżać

Jedyne co z młyna zostało to ta Maria na silosach :D w okolicy daje najlepszą cenę. Ja na 10 sie umówiłem.

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj