Polecane posty

realny    5

U mnie może wyjdzie coś około 2.25 brutto przy 4.5 tł i 3.5 bi ale przy lepszych parametrach to i 2.4 możliwe A przy słabszych pewnie ok 2.0. Premia jest na czysto bez potrącenia z udziału. Premia jest za mleko sprzedane w listopadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@realny to w Piątnicy nie ma ograniczen jeśli chodzi o parametry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
16 minut temu, realny napisał:

U mnie może wyjdzie coś około 2.25 brutto przy 4.5 tł i 3.5 bi ale przy lepszych parametrach to i 2.4 możliwe A przy słabszych pewnie ok 2.0. Premia jest na czysto bez potrącenia z udziału. Premia jest za mleko sprzedane w listopadzie...

😯🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
3 godziny temu, Logen napisał:

Cześć, jest ktoś na forum kto dodaje mleko do Kabako Milk w Opolu Lubelskim? Jeśli tak to mogły się podzielić jak kształtują się tam ceny i jak wygląd współpracy z nimi? 

Z góry dziękuję za informację.

Nie jestem w 100%pewny ale chyba chodzi o Łazorko z Podkarpacia oni ta mleczarnie wykupili i robią tam jogurty sery itp. pod nazwą,,  mleczna zagroda,, u nas w okolicy dużo osób przeszło do nich w tym roku

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, realny napisał:

Nie ma ograniczeń.

I to jest zdrowe podejście. Jak ktoś nie ma nie wiadomo jak wydajnych łąk żeby produkować dużo mleka może skupić się na parametrach i doić mniej  za  wyższa cenę niż ten ten co produkuje dużo o niskich parametrach. Wtedy jeden jak i drugi zarabia dobrą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Nie obrażać mi tu ŁOWICZA!!!! Za październik  1.7 zł wyjdzie! 

Widzę że Łowicz wprowadza "dopłaty historyczne" 😁

Skąd to dzikie szaleństwo cenowe? Czyżby wszyscy beneficjenci spółdzielni już pobudowali córki? 

Może się popyt zmniejszył na sery,  masło i twarogi "od kierowcy" przez epidemie? 🤔

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27
21 minut temu, MariuszDe napisał:

Nie jestem w 100%pewny ale chyba chodzi o Łazorko z Podkarpacia oni ta mleczarnie wykupili i robią tam jogurty sery itp. pod nazwą,,  mleczna zagroda,, u nas w okolicy dużo osób przeszło do nich w tym roku

OSM Opole Lubelskie kupiła firma Kabako Gruppe. Teraz funkcjonują jako Kabako Milk i nie mają dostawców, nie ma ich na liście pierwszych podmiotów skupujących. Produkcję mają z mleka przerzutowego które kupują od pośredników m. in. Mleko Łazorko. Ich sztandarowym produktem jest yogurto (bardzo smaczny jogurt pitny z dużą ilością owoców) i cała gama produktów pod marką mleczne ogrody. Które można zakupić w Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
5 godzin temu, grzesiu napisał:

Obstawiałem coś bardziej spektakularnego. Premia bez pobierania większych udziałów? 

przypomnij tylko ile da Mlekpol? :D

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
komizmo napisał:

1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Nie obrażać mi tu ŁOWICZA!!!! Za październik  1.7 zł wyjdzie! 

Widzę że Łowicz wprowadza "dopłaty historyczne" 😁

Skąd to dzikie szaleństwo cenowe? Czyżby wszyscy beneficjenci spółdzielni już pobudowali córki? 

Może się popyt zmniejszył na sery,  masło i twarogi "od kierowcy" przez epidemie? 🤔

Zazdrościsz ?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Prawdziwi twardziele oddają do Radomska 💪😎 za pół darmo 

Dopisz SM Łapy do tego grona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, GrzesiekAgro napisał:

@realny

Prawda to ,że.u Was jest też premia lojalnościowa?

W Piątnicy nie ma premii lojalnościowej

12 godzin temu, greg1985 napisał:

Też myślałem że dowalą 60 gr bo znajomi co tam oddają coś pogadywali.  

Nie wiem jakoś ci co oddają do Piątnicy w okolicy mojej nie biegają i nie zachwycają się jak to cudownie jest.  Zachwycają się tylko ci co tam nie oddają 😂

Narzekają ci, którzy nie oddają. Mam dosyć starą oborę i nie utrzymuję wielkiej higieny i daje radę. Dla mnie max 300 somatycznych i max 30 nie jest dużym  wyzwaniem. Jak przekroczy to też nic specjalnego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, michalcium napisał:

Polmlek 1,41 brutto 19 tyś L 3,30 bialko 4,0 tłuszcz 

Kuźwa to Ty farmer 🙆‍♂️ tyle mleka 💪

Ale cene to masz jak w Radomsku 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

mlekovita pow 20 tys tluszcz ojebany na 3,9 z 4,3 ,       cena 1,64 brutto w tym te premie lojalnosciowe czyli jest srednio przy cenach srut i ssaniu na produkty mleczarskie,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
56 minut temu, michalcium napisał:

Polmlek 1,41 brutto 19 tyś L 3,30 bialko 4,0 tłuszcz 

Nie powala ta cena 

Przejęli Cię  z inna mleczarnia czy sam do nich  poszedłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj