Polecane posty

slawek74    12165
Ursus932 napisał:

23 minuty temu, slawek74 napisał:

noo tam jest ''prawdziwe'' 0.5% tłuszczu 😁

No nie każdy ma możliwość hodowli wlasnej krowy 😉

pafnucy ma nawet dojarkę a z tym mlekiem to x lat temu jak czasem bywałem w stonce stoję przy kasie patrzę jedna pani ma mleko ''prawdziwe'' 3.2%tł patrzę druga ma też ''prawdziwe'' 2%tł patrzę trzecia też ma mleko i też ''prawdziwe'' 0,5%tł to jakie jest od moich krów gdzie średnio 4.5% 🤔😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, sabuliga napisał:

I co teraz robi a dobry uczeń był w liceum?

a skąd mi wiedzieć to , świadectw nie pokazywał mi ale skoro  do następnej  klasy bez problemu przechodził to chyba dobry choć czerwonego paska nie miał nigdy ,skończył technikum na kierunku informatyk

15 minut temu, sabuliga napisał:

@kontenovy ile lat miał ten znajomy na którym roku rzucił te studia

22 lata ma po pierwszym roku rzucił, 2 semestr go przygniótł , pierwszy bez większych problemów ale robić dla papieru by później i tak robić co innego i kawał życia zmarnować na edukację to lepiej po szkole średniej od razu wziąć sie do roboty , tyle czasu by się nie straciło w życiu 

29 minut temu, sabuliga napisał:

A ty gdzie robiłeś na produkcji.

teraz to mało istotne ale wracać trzeba ,oszczędności się kończą  a może coś jeszcze się dorwie z zakładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204
3 godziny temu, alfa napisał:

A widzisz nie zgodzę się ją też jeżdżę dużo po Podlasiu i obserwuję. I tak np jadąc od Rajgrodu bardzo licho nieliczni którzy umieją działać jak to mówicie kostki domy itp dalej od Grajewa to samo z tymi bogatszymi co tam tyle że lepiej z biedniejszymi taki obraz aż za Szczuczyn dalej w stronę jedwabnego gospodarstwa prezne kostki domy samochody itp dostawcy mlekpol i pojedyncze Piątnica brak różnic. Okolice przytul do jedwabnego w stronę Łomży i wizny obraz nędzy i rozpaczy większość dostawcy Piątnicy Zambrów w miarę ok Śniadowo ok i miliony kredytów na przykładzie kolegi dostawcy Piątnicy mówię np. Kupił ziemię prawie ;;prawie  jak siedlisko " 4 km od domy po 110 za hektar na kredyt. Razem ma już ponad 5 baniek.  Inny dostał 2 mln za budowę drogi to zainwestował w oborę także kto jaki rozum to tak ma Samochodów praktycznie żadnych dobrych tam nie mają tylko nieliczni  w mlekpolu mają lepsze w niektórych okolicach. A znów jak chałupa nowa to i Piątnica i mlekpol siedzi tylko w suterynie a w boże Narodzenie na górze. Także i w mlekpolu i Mlekovicie i Piątnica kto ma łeb na karku to i ma obejście. A weźcie mi okolice wizny i pokażcie jedno super gospodarstwo w każdej wiosce. brak  tylko obraz nędzy i rozpaczy a wszyscy praktycznie Piątnica. Także tu chodzi o zarządzanie i teraz jeszcze kwestia że jeden może mieć a nie chce kostki itp a np jeździ nowym audi ale i w kieszeni ma a drugi z Piątnicy wszystko robi chce się pokazać a płótno w kieszeni i 000 w banku 

Co ty pierdzielisz chorągiewko... Myślisz, że jesteś sam z rejonu tutaj na forum? Zajrzyj do papierów gdzie Mlekpol bierze to będziesz wiedział gdzie patrzeć. Są wioski blisko Piątnicy gdzie Mlekpol bierze, obok wioska gdzie rządzi Piątnica i już mlekpolowcy nie mają polotu. Nie mówię wszyscy bo są i w mlekpolu gospodarstwa od  pokoleń idących z duchem czasu i wyglądają. Ale mniejsi w Piątnicy przy ilości 20tys miesięcznie żyją lepiej jak nie jeden mlekpolowiec przy 40 tys. Oczywiście kostka nie jest wyznacznikiem bogactwa/wyższości itd. u mnie we wsi 8 gospodarstw w kostce z czego dwóch krowiarzy. Jeden położył bo ciągniki tonęły, każdy ma swoje potrzeby, sam mam 1100m2 kostki w paletach leży i polezy bo są ważniejsze wydatki. 

Gadaćsobie możesz, ale matematyki nie oszukasz, przez 20 lat policzyć różnicę ceny ile jesteś w d*pę do Piątnicy i włosy siwieją. 

Alfa powiedz niedawno byłeś bardzo przeciwny "systemowi", a teraz co chorągiewka się odwróciła, stołek zachowany i dalej lecisz z nurtem jak to gówno w Wiśle? Taki niby rekin biznesu, a piszesz do mnie o rady na pozarolniczą co i jak... 

Grzesia nie lubię, menda ale chociaż honor ma i stoi przy swoim wobec mocnego sprzeciwu. A Ty tylko patrzysz aby dupka była na ciepłym stołku

  • Like 4
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
3 godziny temu, alfa napisał:

Okolice przytul do jedwabnego w stronę Łomży i wizny obraz nędzy i rozpaczy większość dostawcy Piątnicy Zambrów w miarę ok 

Niestety, ale mylisz się - okolice Przytuł do Jedwabnego to dostawcy mlekpolu (pojedyńcze przypadki tych którzy wyrwali się do Piątnicy). Także ten niby obraz nędzy i rozpaczy to dostawcy mlekpolu... Twoja teoria upadła.. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Po głównej trasiez przyytuł do Łomży czy Wizny to sami mlekpolowcy. Niech odwiedzi poboczne wioski od razu widać różnicę. Karwowo, kubrzany, Janczewko, niedaleko od głównej, a różnica jest.

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kontenovy to teraz krowy doi a czemu poszedł na zaoczne a nie dzienna przez te zdalne to i ja mam gorsze wyniki w nauce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, sabuliga napisał:

@kontenovy to teraz krowy doi a czemu poszedł na zaoczne a nie dzienna przez te zdalne to i ja mam gorsze wyniki w nauce

bo u ojca zarobi na studia i przez więcej czasu jest do dyspozycji ,ogólnie dużo na usługi nastawieni i synowie często jako kierowcy robią 

Edytowano przez kontenovy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
17 minut temu, pedro2 napisał:

Po głównej trasiez przyytuł do Łomży czy Wizny to sami mlekpolowcy. Niech odwiedzi poboczne wioski od razu widać różnicę. Karwowo, kubrzany, Janczewko, niedaleko od głównej, a różnica jest.

Pewnie na radach prezes z innymi grzesiami wciskają im kity, że tylko dostawcy mlekpolu rozwijają się, a pozostali klepią biedę. A ci naiwniacy- radni wierzą w to

@alfateraz pewnie uważasz, że wypłata udziałów po 5 latach od odejścia/rezygnacji jest "dla dobra rolnika"?

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, lusjan napisał:

Na przykład dlatego, że mają ponad 30lat i chcieliby już sami zarządzać, a rodzice nie odpuszczają. 

a weź porządź jak mała różnica między pokoleniami i dużo do przodu nabrane kredytów ,zobowiązań dotacji na to starsze pokolenie pod całość areału gospodarstwa że ani młodemu coś odpisać ani co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Mlekpolo-fobia/mania 🤣 w d*pie z chorągiewą niech lepiej udział oddają to se kostkę położę 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
24 minuty temu, pedro2 napisał:

 

Grzesia nie lubię, menda ale chociaż honor ma i stoi przy swoim wobec mocnego sprzeciwu. A Ty tylko patrzysz aby dupka była na ciepłym stołku

Ja w przeciwieństwie do Ciebie I kilku tu zgromadzonych mam szacunek do Was i każdego ciężko uczciwie pracującego.  Nie obrażam Was nie wyśmiewam. Czego przynajmniej Ty nie potrafisz uczynić.  Ja uważam że odmienność zdań jest czymś normalnym i jakże potrzebnym aby zrozumieć sedno problemu bo to co widzisz Ty ja mogę nie zauważać i odwrotnie ale staram się wypowiadać w grzecznym tonie nikogo nie obrażając.  

Co do samej Wizny to brama w bramę  bierze Piątnica.  Różnicy w średniej cenie z całego roku  Mlekpol - Piątnica nigdy nie podważałem. Lecz nigdy nie ukrywałem że pomiędzy dostawcami a spółdzielnią musi być synergia w postaci zrównoważonego rozwoju jednej i drugiej strony co Mlekpol zapewnia. 

Nikt mnie nie przekona że tam gdzie mleko zbiera Piątnica Mlekpol i rodzinne strony Mlekovity tam dostawcy mogą sobie na więcej pozwolić TO WIDAC GOŁYM OKIEM.

10 minut temu, pedro2 napisał:

Mlekpolo-fobia/mania 🤣 w d*pie z chorągiewą niech lepiej udział oddają to se kostkę położę 😋

Szkoda że nie byłeś dostawcą mlekovity wtedy widziałbyś kasę z udziałów. 80% kwoty wybieralbys w produktach hahah wtedy na pewno byś soboe kostkę położył Ale z twarogu 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to podlaskie krowiarze sobie na wzajem do gardeł skaczą 🙆‍♂️😁😁😁 ale jak to mówi stare powiedzenie.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Gdybyś miał szacunek to nie pieprzył byś takich farmazonów na każde zdanie urągające mlekpolowi. Tak masz rację nie mam szacunku do ciebie bo jesteś pachołkiem i nie chcesz się przyznać. Tak samo do chorągiewek nie mam szacunku. Albo w lewo albo w prawo. Ja wolę bezpośrednio napisać co myślę i za czym jestem niż tworzyć farmazony pod przykrywką.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Niestety taką mamy mentalność, zamiast próbować się dogadać lepiej się kłócić. Wystarczy zobaczyć jak mamy społeczeństwo podzielone do granic. Zamiast zastanowić się nad problemem, lepiej hejtowac z każdej strony.

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nikt tu kolego sobie do gardeł nie skacze tylko jest świadomy tego co robi za ile i co robić aby mieć lepiej i więcej. 

Co innego w Radomsku po tekście Pani prezes która wyprzedaje majątek Chłopów i jeszcze mówi "chcecie kasy to wycofajcie pozwy" ? Uważam że po takim czymś panią prezes powinno się na taczce wywieźć nie patrząc że jest kobietą.  Takie coś jest niedopuszczalne!!!

2 minuty temu, pedro2 napisał:

Gdybyś miał szacunek to nie pieprzył byś takich farmazonów na każde zdanie urągające mlekpolowi. Tak masz rację nie mam szacunku do ciebie bo jesteś pachołkiem i nie chcesz się przyznać. Tak samo do chorągiewek nie mam szacunku. Albo w lewo albo w prawo. Ja wolę bezpośrednio napisać co myślę i za czym jestem niż tworzyć farmazony pod przykrywką.

To żyj dalej w swoim świecie i z klapkami na oczach. Z takim podejściem życzę Ci Wszystkiego Dobrego i dużo Zdrowia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204
25 minut temu, grzesiu napisał:

Szkoda że nie byłeś dostawcą mlekovity wtedy widziałbyś kasę z udziałów. 80% kwoty wybieralbys w produktach hahah wtedy na pewno byś soboe kostkę położył Ale z twarogu 🤣

Mlekowita od święta skubnie parę groszy,a wy całe życie ciągnięcie haracz, dzielicie się, inwestujecie nasze pieniądze, obracacie, a na koniec k**wa ciężko się rozstać i oddać chłopu co jego nie mówiąc o odsetkach przynajmniej za te 6lat. Po co bierzecie? Taka niby hiper super spółdzielnia i nie może sobie poradzić bez udziału chłopa? Mlekowita taka ble i gorszy sort jak to podkreślasz, a jakoś bez haraczu dają radę

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Po głównej trasiez przyytuł do Łomży czy Wizny to sami mlekpolowcy. Niech odwiedzi poboczne wioski od razu widać różnicę. Karwowo, kubrzany, Janczewko, niedaleko od głównej, a różnica jest.

To mi napisz kto w tym karwowie kubrzanach i janczewku taki prężny jest. Popatrz na wioski w gminie radzilow gdzie mlekpol bierze i co mają lepiej na sniadowie? Napewno lepiej w banku. Jakoś znam ludzi z Piątnicy kilku nazwiskami nie będę mówił i co tak zajebi....? Nie bo żyją bez kredytu ale płótna w kieszeni brak i tyle w temacie a jak zaczną głupiec ja na sniadowie wtedy ludzie powiedzą ze lepiej. Nikt nigdy nie negował ceny Piątnicy ale prawda jest ze znakomita większość ludzi żeby oddawała mleko do Piątnicy to zostali by wyrzuceni już dawno z Piątnicy a w mleczarniach pobocznych mają przyszłość jako taka.  I nie jest też tak różowo i w iatnicy kto ma wydajność duża to i parametry nie za duże i ceny szałowej nie ma. Ale pamiętaj w mlekpolu doisz na spokojnie nikt cie o bielenie obory nie Gania 

 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204
25 minut temu, grzesiu napisał:

Co innego w Radomsku po tekście Pani prezes która wyprzedaje majątek Chłopów i jeszcze mówi "chcecie kasy to wycofajcie pozwy" ? Uważam że po takim czymś panią prezes powinno się na taczce wywieźć nie patrząc że jest kobietą.  Takie coś jest niedopuszczalne!!!

A twój wódz co zrobił? Zapomniałeś już o "ośmiu niepokornych radnych" jak załatwił problemy przez nich przedstawione? Rozdał kartki po dostawcach, że niepokornych trzeba wy***ać to i problem sam się rozwiąże. Żal mi ciebie chłopie

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 minutę temu, pedro2 napisał:

A twój wódz co zrobił? Zapomniałeś już o "ośmiu niepokornych radnych" jak załatwił problemy przez nich przedstawione? Rozdał kartki po dostawcach, że niepokornych trzeba wy***ać to i problem sam się rozwiąże. Żal mi ciebie chłopie

Kolego Pedro2 napisz mi o tych gospodarzach z tych 3 wiosek bo jakoś nie znam i nie widziałem.  Widziałem ale syf na podwórkach w kubrzanach janczewku i karwowie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
16 minut temu, pedro2 napisał:

Mlekowita od święta skubnie parę groszy,a wy całe życie ciągnięcie haracz, dzielicie się, inwestujecie nasze pieniądze, obracacie, a na koniec k**wa ciężko się rozstać i oddać chłopu co jego nie mówiąc o odsetkach przynajmniej za te 6lat. Po co bierzecie? Taka niby hiper super spółdzielnia i nie może sobie poradzić bez udziału chłopa? Mlekowita taka ble i gorszy sort jak to podkreślasz, a jakoś bez haraczu dają radę

 

Licząc udział to i tak mlekpol lepiej płaci za realne parametry. Udziały są po to żebyś był właścicielem tego przedsiębiorstw. Wzrasta wartość spółdzielni wzrastają udziały.  Mlekovita postawiła mlekovite 2 A na udziały nie pobierała I dziś dostawcy mówią że nie są właścicielami mlekovity 2. 

Nie mów bierzecie bo ja nic do żadnej spółdzielni nie mam!!! 

Dziękuj Bogu żeś nie musiał pracować na etacie bo z twoim podejściem ani kariery ani pieniędzy na etacie byś nie zarobił.  

Myślę że dziś obecni udziałowcy mlekpolu mogą się cieszyć że ich spółdzielnię opuścił kolejny któremu nie pod drodze z Mlekpolem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
25 minut temu, pedro2 napisał:

Mlekowita od święta skubnie parę groszy,a wy całe życie ciągnięcie haracz, dzielicie się, inwestujecie nasze pieniądze, obracacie, a na koniec k**wa ciężko się rozstać i oddać chłopu co jego nie mówiąc o odsetkach przynajmniej za te 6lat. Po co bierzecie? Taka niby hiper super spółdzielnia i nie może sobie poradzić bez udziału chłopa? Mlekowita taka ble i gorszy sort jak to podkreślasz, a jakoś bez haraczu dają radę

 

Pedro2 chyba się napiles za dużo dzisiaj. Zadzwoń do Kalinowskiego zapytaj po hu. bierze udział od dostawców przecież tak dobrze stoją mogliby nie brać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, grzesiu napisał:

Nikt tu kolego sobie do gardeł nie skacze tylko jest świadomy tego co robi za ile i co robić aby mieć lepiej i więcej. 

Co innego w Radomsku po tekście Pani prezes która wyprzedaje majątek Chłopów i jeszcze mówi "chcecie kasy to wycofajcie pozwy" ? Uważam że po takim czymś panią prezes powinno się na taczce wywieźć nie patrząc że jest kobietą.  Takie coś jest niedopuszczalne!!!

To żyj dalej w swoim świecie i z klapkami na oczach. Z takim podejściem życzę Ci Wszystkiego Dobrego i dużo Zdrowia . 

Jak to nie 🤷‍♂️ widać jeden drugiemu próbuje udowodnić, gdzie lepiej się żyje, kto bogatszy i która mleczarnia lepsza, który ma większy burdel na podwórku, gdzie mniej kostki na podwórku itd 🙆‍♂️ jaja, a Ciebie to widzę uważają za trola 😉 ,  

A co do Radomska w d*pie to mam, ja nawet nie mam udziału i nie jestem członkiem 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Syf to robisz wokół siebie, sam nie wiesz gdzie ci ciepło. Znam ludzi i wiem co mają i jak żyją. Przy 20 tys mają jak pączki w maśle

5 minut temu, alfa napisał:

Kolego Pedro2 napisz mi o tych gospodarzach z tych 3 wiosek bo jakoś nie znam i nie widziałem.  Widziałem ale syf na podwórkach w kubrzanach janczewku i karwowie.  

 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Syf to robisz wokół siebie, sam nie wiesz gdzie ci ciepło. Znam ludzi i wiem co mają i jak żyją. Przy 20 tys mają jak pączki w maśle

 

Aha tak ciekawe kto z tych wiosek co wymieniłeś?  Zacząć ci wymieniać ludzi z sokół toż to Piątnica a u nie jednego burdel i kila i mogiła. Ostatni gospodarz?  Waldemar?  On już za mlekpolu był ustawiony 

A przez gminę radzilow pedro2 jeździsz? Co powiesz na ich temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Wy uważajcie z tym jeżdzeniem i zaglądaniem po podwórkach bo skończycie tak jak u mnie sąsiad na wiosnę jak wieszałem na oborze tablicę z dofinansowania MGR a on akurat obok mnie przejeżdzał ciągnikem.......... i biedny zatrzymał się na sośnie przy moich budynkach. I tyle mu dała ta jego ciekawość.

  • Like 1
  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj