sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

motorader18    94

W Niemczech wirus był dwa tygodnie szybciej niż u nas ludzie panikowali kupowali tak jak u nas teraz. Po dwóch tygodniach zrozumieli że to nic nie da . Jak jest lodówka to i mała zamrażalka a tam mięsa na miesiąc wepchasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

już teraz wiem po co wszystkim ten papier na przyczepy kupowany booo- świnie spadną na łeb na szyję ,kupować nikt nie będzie ,jeczmień wymarznie,a i tak susza będzie i wszystko uschnie ,do tego banki padną ,do wojska wszystkich wezmą ,żony zajdą w ciążę z nudów w domu z sąsiadem ,na końcu wszyscy sie pochorują ,albo wykitują z głodu bo sklepy pozamykają -a to wszystko sie dowiedzieć można od forumowych czarno-proroków /malkontentów życiowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

do matki  znajoma dzwoniła imówiła że w lidlu w wołominie jak mieso przywiezli to nie to nawet do lady chłodniczej nie zdązyli włożyć bo ludzie rozdrapali ,dziwne bo zazwyczaj rano przed otwarciem wykładają a dziś rano nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Raczej sztuczna zagrywka z tym nie chceniem świń, czekają że zrobicie w gacie i na chama będziecie zapisywać i wypychać a oni cyk cena w dół, w końcu za miesiąc święta. Panowie nie dajmy się w tym okresie, kto może niech nic nie sprzedaje jak najdłużej. Co do tego że w Niemczech wykypywali dwa tygodnie temu masowo jak u nas, bujda mam potwierdzone info od szwagierki, która wysyłała mi zdjęcie z czwartku gdzie sklepy świecily pustkami aż sama była w szoku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic dziwnego. Po co mają kupować w tej cenie skoro z prognoz wynika że stawki polecą w dół. Jak szły do góry to dzwonili byle kupić a potem drożej sprzedać. 

Dla przykładu jak aktualnie paliwo. Nie zrobisz sobie teraz zapasu, bo wiesz że będzie tańsze i wtedy kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Nie wiem czy prawdziwe ktoś mówił, że zamrażarki w pobliskim mieście wykupione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Odbiór mam umówiony na czwartek-piatek czerwona strefa.

Na FB widzę że w sklepach pustki, będąc w piątek zajrzałem do spożywczego i o dziwo i papier i makaron był do kupienia zrobiłem "rundkę" po sklepie to tylko w dziale karma psy i koty było widać puste półki.

Media nakręcają panikę i tak to idzie.

Sytuacja nie jest ciekawa nie pozostaje nic innego jak tylko czekać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ja dopiero w środę się wybieram do sklepu więc się okaże. Na razie mały ma jeszcze pieluchy więc trzeba siać nawozy. Jakby było zapotrzebowanie na trzodę to miałbym telefon a widocznie jest norma. Odbiorca nie dzwoni więc niech rosną. Słyszałem tylko że bydło stoi i to konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Te dwa, trzy tygodnie każdy umie przetrzymać świnie. Skoro ubojnie mówią, że świń sporo my mówmy ze świń jest bardzo mało, co zresztą jest prawdą a oni sieją ferment na zbicie cen, zobaczymy kto pęknie pierwszy. Jak wytrzymamy ten okres to będzie git, bo za trzy tygodnie już nie narobią sobie zapasu na święta tylko na hura będą szukać oby tylko coś wysłać do sklepów a jak każdy wie w każdym koszyczku wielkanocnym znajduje się szynka 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
2 minuty temu, turtojs napisał:

Te dwa, trzy tygodnie każdy umie przetrzymać świnie. Skoro ubojnie mówią, że świń sporo my mówmy ze świń jest bardzo mało, co zresztą jest prawdą a oni sieją ferment na zbicie cen, zobaczymy kto pęknie pierwszy. Jak wytrzymamy ten okres to będzie git, bo za trzy tygodnie już nie narobią sobie zapasu na święta tylko na hura będą szukać oby tylko coś wysłać do sklepów a jak każdy wie w każdym koszyczku wielkanocnym znajduje się szynka 😁

teoretycznie tak tylko weź teraz przeciągnij do +-140 kg żywca i oddaj to na Animex 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Można rzec że te 140 kg. To max na Animex.

W cyklu otwartym nie jest problem, przy zamkniętym już tak. I doskonale wiem jak wygląda przetrzymanie bo dzięki ASF przetrzymalem 4 tygodnie.

Najłatwiejszy do przetrzymania to opas a najgorsze mleko, ale jak nie ma innego wyjścia to wytrzyma każdy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I Super!!!!!! mała giełda nie odzwierciedlała sytuacji w |Polsce a nasze ubojnie kazde jej notowanie traktowały jak prawde objawioną. Teraz będą musieli sami ustalać na prawie popytu i podaży, a nie ze skupy puste a oni obnizki bo mała giełda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

Poszły w poniedziałek po 6.4 plus VAT Lubelskie lokalna mała ubojnia.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Odmówione odbiory żywca nie są spowodowane nadwyżka świń,  tylko brakiem ludzi do bicia,  masowo biorą urlopy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj