DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

tajwan1986    113
Dnia 28.11.2020 o 17:40, artek27 napisał:

od takiej sprzedającej to w ciemno brać

23 godziny temu, Arczi_farmer napisał:

Cześć wszystkim, jestem tu nowy, mam dylemat, od roku chodzi mi z tyłu głowy, bo mam krowy h-f (ok 170 krów) i myślałem aby nie sprzedawać byczków tylko je trzymać, miejsca nie mam na nie, ale wybudowałbym namiot łukowy ( koszt ok 250 tyś), myślę że tak z 80-90 byków rocznie bym miał; okres chowu 25 miesięcy, waga ok 750 kg, więc za byka około 5 tyś obrotu, 5*85=425 tyś obrotu rocznie, przy mleku jakie mam jest to mały pieniądz (1,4 mln mleka rocznie), byki by dostawały kukurydzę mokrą z rękawa, kiszonkę z kukurydzy, młóto, wysłodki buraczane, sianokiszonka z trawy, śruta zbożowa, wszytko mieszane w tmr, więc roboty w porównaniu z krowami to mało, pytam się czy warto wchodzić jeszcze w te byki, chodzi o to że szkoda mi sprzedawawać byczki ( 3-4 tygodnie po 650 zł) a po drugie co roku przybywa nam ziemi i w tym roku zostanie już trochę paszy a obsadę krów nie chce zwiększać , więc chciałbym ją przerobić niż sprzedać, z góry dziękuję 

6 godzin temu, Arczi_farmer napisał:

Nie trudno się z tobą nie zgodzić, chyba jednak sobie odpuszczę te byki, a co do seksownych, to tylko 40 % sztuk mam po sztucznym kryciu, jest to spowodowane tym że jałówki (10-15szt) mam w boksach i byk sobie spokojnie je kryje( nie mam czasu aby patrzeć czy która ma ruję, a po drugie po byku ostanie 100 jałówek tak z 99 było cielnych, a krowy tylko pierwszą ruję kryje sztucznie i to nie zawsze; co do tworzenia PGR, tworzymy gospodarstwo rodzinneje od pokoleń nikt nic mi nie dał nigdy za darmo, nie kumplowałem się kumunistami aby jakiś PGR kupić, mamy swoje dobrze wyglądaje gospodarstwo z którego mam spokojnie na życie i przyjmności

 

jezeli masz tyle plagi i mówisz że masz czas na przyjemności i czerpanie radości z życia to albo nie robisz przy tym albo masz urojenia.nie rozumiem jak można sobie samemu tak krzywdę robić co Ty jesteś masechista?

 

9 godzin temu, soltys48 napisał:

Chłopie, ludzie jeżeli maja towar bardzo dobrej jakości to nie ważne czy żniwa czy zima to schodzi bez ogłaszania

a jak ten co ma dobry towar sprzeda to jak Ty nie wiesz kiedy u kogoś na swiat coś przychodzi?musi w jakiś sposób się ogłosić bynajmniej do Ciebie zadzwonić 

8 godzin temu, soltys48 napisał:

Bliźniak będzie zawsze słabszy

no nie zgodzę się bo to wszystko od genów zależy ja mam takie bliżniaki że są dużo większe od pojedynczych rówieśników 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
8 minut temu, tajwan1986 napisał:

od takiej sprzedającej to w ciemno brać

jezeli masz tyle plagi i mówisz że masz czas na przyjemności i czerpanie radości z życia to albo nie robisz przy tym albo masz urojenia.nie rozumiem jak można sobie samemu tak krzywdę robić co Ty jesteś masechista?

 

a jak ten co ma dobry towar sprzeda to jak Ty nie wiesz kiedy u kogoś na swiat coś przychodzi?musi w jakiś sposób się ogłosić bynajmniej do Ciebie zadzwonić 

no nie zgodzę się bo to wszystko od genów zależy ja mam takie bliżniaki że są dużo większe od pojedynczych rówieśników 

 

Tylko to mąż sprzedaje. 

Ale zaszalał z cena😎

https://m.olx.pl/oferta/buhaj-byk-charolaise-CID757-IDHbKqa.html?reason=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893

Ojciec kupił kiedyś 2 bliźniaki byczki Hetefordy kilkudniowe , takie byle jakie - 1000 za 2. Posłużyły mi do eksperymentu. Jeden całe życie chodził luzem a drugi gdy miał około 300kg poszedł na stanowisko uwięziowe. Poubojowo poszły w tą samą klase umieśnienia i otłuszczenia tylko ten co był uwiązany miał 31 kg mięsa więcej.

 

Może chce sprzedać byka i spodnie nowe kupuć bo pozuje w dziurawych?🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8537
51 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Może chce sprzedać byka i spodnie nowe kupuć bo pozuje w dziurawych?🙄

spodnie już pewnie kupił bo zdjęcie z przed ponad roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj nawiedzila mnie firma Monako Tki 🙆‍♂️, ktoś coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8537
26 minut temu, Ursus932 napisał:

Wczoraj nawiedzila mnie firma Monako Tki

to gdzieś z pod Kielc? a w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428

U mnie w okolicy handlarze z kieleckiego mają złą opinię.  Nikt im nie chce sprzedać i przestali jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, witejus napisał:

to gdzieś z pod Kielc? a w jakim celu?

No w jakim celu do Hodowcy bydła się jedzie 🤔, Daleszyce chyba, 

8 minut temu, 6465 napisał:

U mnie w okolicy handlarze z kieleckiego mają złą opinię.  Nikt im nie chce sprzedać i przestali jeździć. 

U nas też zła opinia ale widzę jeżdżą czyli jeszcze naiwnych trafiają, 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8537
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

No w jakim celu do Hodowcy bydła się jedzie

czasem o,7 obalić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Dnia 29.11.2020 o 10:17, beata12596 napisał:

Jaką cenę mogę dostać za ok 7 letniego rozpłodnika LM ? Takie chodzą chyba w cenie krowy prawda?

gdzie mieszkasz Mogę go kupić i nawet przyzwoicie zpłacę

21 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

A u mnie stado się samo powiększa i to w podwójnym tempie. Dziś zachodze do chlewa a tam bliźniaki sobie skaczą 😊 Taki początek wycielen to ja rozumiem 😎

zgpdnie z przysłowiem; u bogatego to diabeł byki karmi ,a krowa dwa cielaki chowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To cienki ten cennik ma.nie rozpieszcza rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

Pewnie że drożeje   przejrzałem historię  cen i jeszcze czekam  🐂

Edytowano przez ab23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze 3 tygodnie stabilnośći. Żydzi są byka niema. Sam się zastanawiam czy haków nie sprzedać i wstawić parę małych okazyjnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19800

wg ostatnich lat to najwyższa okresowa cena powinna być na przełomie roku a jak będzię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

Tak a i może ciut lepiej 

12 minut temu, soltys48 napisał:

aż wrócą do poziomu z przed 2 lat o tej porze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

No mają i jakiś bon lojalnościowy  by się przydał 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj