DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Szymi40    1444

@szaman1 najpierw  robisz na ,,dziadów''   potem na siebie.       Rolnik   zawsze  na końcu  łańcuszka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U mnie 2 znajomych tez opasy kasuje mimo zobowiązań agencyjnych. Na swinie maja je przepisac. 120 opasa rocznie mniej. W zasadzie w okolicy juz brak samych bykow. Sa 3 gospodarstwa razem za mna ktore przy okazji krow je utrzymuja i raczej beda bo z cielakiem problem sie zaczyna robic. 

A przed afera lezakowa 2 lata temu pelno opasa w okolicy. I wiekszosc nastawiona profesjonalnie byla na te rogate dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W piątek dzwoniłem do wierzejek to cena 11.6zl terminy odbioru bardzo długie i kazali dzwonić po świętach żeby się umawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bugii napisał:

U mnie 2 znajomych tez opasy kasuje mimo zobowiązań agencyjnych. Na swinie maja je przepisac. 120 opasa rocznie mniej. W zasadzie w okolicy juz brak samych bykow. Sa 3 gospodarstwa razem za mna ktore przy okazji krow je utrzymuja i raczej beda bo z cielakiem problem sie zaczyna robic. 

A przed afera lezakowa 2 lata temu pelno opasa w okolicy. I wiekszosc nastawiona profesjonalnie byla na te rogate dziadostwo.

Już ja znam tych profesjonlnych skoczków nie dawno świnie kasowai teraz byki a prawda jest taka że dobry rolnik zawsze potrafi zarobić ale jak ktoś nakupuje hf i wali mu soję bez opami,ętania to nic dziwnego że się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyjedź do mnie na świniach zarobić . Mądrości to każdy pisać potrafi . Sądzisz że z lenistwa u nas na wsiach świnie polikwidowali ? Nie życzę Tobie żebyś poznał prawdziwe przyczyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
5 godzin temu, Bugii napisał:

U mnie 2 znajomych tez opasy kasuje mimo zobowiązań agencyjnych. Na swinie maja je przepisac. 120 opasa rocznie mniej. W zasadzie w okolicy juz brak samych bykow. Sa 3 gospodarstwa razem za mna ktore przy okazji krow je utrzymuja i raczej beda bo z cielakiem problem sie zaczyna robic. 

A przed afera lezakowa 2 lata temu pelno opasa w okolicy. I wiekszosc nastawiona profesjonalnie byla na te rogate dziadostwo.

jaki problem z cielakiem masz na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Nie wiem. Oni tam mają jak dla mnie nie korzystne warunki. Za przekroczenie 24 mies. cena w dół, powyżej 450kg mięsa też cena do dołu. 

Wierzejki do 29 mies. jedna cena bez ograniczeń wagowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
6 godzin temu, zbyszek8201 napisał:

jaki problem z cielakiem masz na myśli ?

Brak kupcow. Przed korona zafajdany 2 tygodniowy hf schodzil za 700-800 zl. Teraz juz takich jeleniu u nas brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Brak, bo byłem u handlarza cielaków przed świetami to takie 2 tygodniowe żaby hf miał po 550-600 a jak weźmiesz z 10 to jeszcze chciał opuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
52 minuty temu, Bugii napisał:

Brak kupcow. Przed korona zafajdany 2 tygodniowy hf schodzil za 700-800 zl. Teraz juz takich jeleniu u nas brak.

Sam chciałem coś kupić i z 4 wyjazdów po cielaka kupiłem tylko 1go. 

Patrząc na obecne ceny , nie widzę w tym sensu i każdemu sprzedającemu uświadamiam czy sam by kupił w tej cenie taką sztukę...

sądzę,że z cielakami zrobi się dopiero "zastój" za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

czarno widze  najblizszy okres ,możę firmy ustrzelą jakieś kontrakty z dobrymi cenami ale bedzie to chwilowe  ,susza dodatkowo możę wymusić wczesniejsze sprzedaże bydła chociaż to może na plus bo miejsza waga to miej miesa , ale ten rok to raczej już na straty można zaliczyć nie sprzedane mieso na swiecie przez 2 mies. nie tak łatwo i szybkoda się zrównoważyć to  bez interwencyjnego skupu pułtusz wołowych cieżko bedzie wrócić do cen które pokryją chociażby koszta chowu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jesli zrobia ten skup to tylko rozciagna ten kryzys na dluzej. Bo gdy zacznie cos ruszac to beda probowali to opchnac i cene beda zbijac.

Tak bylo kilka lat temu z skupem interwencyjnym mleka w proszku. Przez rok czy poltora wisialo i zbijalo cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Dzis dostałem smsa z  Mc keen-beef

Byk mięso 300-450kg klasy i cena

O-11.8

R-12

U-12.2

Krowa

10.6 przy mięsie +320kg

Jałówka przy mięsie +260kg

O-11.5

R- 12.2

poniżej 260kg mięsa cena krowy

Wszystkie ceny + VAT

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
29 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Towaru zapewne nie mają i szukaja łosia który im odda...

Łos w przypadku odstawki do Mc Keena to malo powiedziane.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Mam pytanie.

Dostalem oferte kontraktacji bydla z biernackim. (Dostarcza mi bydlo do chowu a nastepnie po koncu chowu je odbiera).

Moje pytanie czy ktos wchodzil w takie spółki?? Moze jest ktos co robil takie interesy z biernackim?

  • Haha 8
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
1 minutę temu, Kret1992 napisał:

Mam pytanie.

Dostalem oferte kontraktacji bydla z biernackim. (Dostarcza mi bydlo do chowu a nastepnie po koncu chowu je odbiera).

Moje pytanie czy ktos wchodzil w takie spółki?? Moze jest ktos co robil takie interesy z biernackim?

Swietny uklad, super zyski, malo roboty, mala odpowiedzialnosc, super kasa.

Dla tego kto Ci bydlo wstawi. :)

Na forum chyba bylo troche tematow i wiekszosc zalowala, sam odbieralem pojedyncze sztuki od osob ktore mialy wstawiane tak bydlo to za lekko im sie nie zylo.

  • Like 1
  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Niby oferuje dobry zysk i wogole wszystko super. I na poczatek nie pchalbym sie w jakas niewiadomo jaka ilosc bo tylko 10-20szt na poczatek bomam jeszcze oprocz tego swoje bydlo... ale chcialem wlasnie dowiedziec sie jak to wyglada w praktyce. Dostarczaja bydlo no ok chodze przy swoim to i przy 10 wiecej bym tez dal rade. Ale jak pozniej z platnoscia u nich zebym za darmo przy tym nie chodzil

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj