DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Pytanie takie zwiększanie produkcję inwestycje na kredyt czy jakaś ubojnia zagwarantuje zbyt i cenę minimalną pokrywająca wkład i min zysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
54 minuty temu, rejvas napisał:

zadałem proste pytanie: czy ktos da rade utrzymac sie z opasów bez dopłat,  nikt nie podjął tematu, cisza .... dla mnie odpowiedz jest prosta, opłacalność to mit, moje proste pytanie obnaża całą prawde, nikogo tu nie chce obrazić, wrecz przeciwnie, porozmawiać na argumenty, ale nie ma z kim ...... 

Ja praktycznie doplat nie mam bo ziemie dzierzawie glownie i doplaty ma wlasciciel....i tak utrzymuje sie z opasow.....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Rejvas a czy Ty za kogoś spłacisz kredyt??? Jest ryzyko jest zabawa. A jak masz się całe życie bać to zrób przysługę idź się już do trumny połóż😊 

Mikruss czyli żyjesz z zasiłków, emerytur i pensji żony, ot taka forumowa logika😜

Edytowano przez Rolnik_Kujawy
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

 

54 minuty temu, rejvas napisał:

zadałem proste pytanie: czy ktos da rade utrzymac sie z opasów bez dopłat,  nikt nie podjął tematu, cisza .... dla mnie odpowiedz jest prosta, opłacalność to mit, moje proste pytanie obnaża całą prawde, nikogo tu nie chce obrazić, wrecz przeciwnie, porozmawiać na argumenty, ale nie ma z kim ...... 

ja odpowiem tobie krótko😉MASZ RACJĘ! W OBECNEJ CHWILI NIE OPŁACA SIĘ HODOWAĆ OPASÓW ,ale czy przed 2015 rokiem opłaciło się wychowywać dzieci ? A jednak TY ,ja i miliony innych ludzi chodzą op świecie Mając opasy zawsze wiesz że masz po co wracać do domu (musisz szybko zapier....lać aby nakarmić ) bo ktos zawsze na ciebie czeka może nawet tęskni (bo jak wyją to napewno z tęsknoty)😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19822
1 godzinę temu, juzek89 napisał:

Jeszcze nie kupiłeś ładowarki? Same graty ,czy za drogie się trafiają?

Nie,w tej chwili wszystko co obejrzałem w moim budżecie to wg mnie złomy nie warte ceny jaką właściciel za nie chce.  Być może większą gabarytowo by znalazł tylko pi co mi taka....

53 minuty temu, Berthold napisał:

Co brałeś? Ładowarka nowa??? 

Używana, brałem prasę zmiennokomorową, graty do pyrów i brone kompaktową 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
35 minut temu, rejvas napisał:

mnie to bardzo dziwi takie naiwne podejscie niektórych do tematu, bo jak ktos idzie w kierunku opasów, buduje obory, inwestuje w maszyny to powinien brać pod uwage możliwość że dopłat może nie być, opłacalność pozostaje na tym samym poziomie, a tu kredyty do spłaty i co wtedy ? przynajmniej tak powinien do tego podchodzić ktoś kto inwestuje setki czy nawet miliony złotych w ten kierunek .....

Masz rację. Ja tam bez dopłat pociągne, odpowiadam ci bardzo merytorycznie. Jeśli unia zabierze dopłaty to proszę bardzo, uprawy GMO, pryskane  Glifosatem na chwasty, przywrócenie wszystkich zabranych przez Bruksele su stancji czynnych w chemizacii rolnictwa. Hormony wzrostu dla bydła i innego inwentarza. Koniec z bzdurnymi zintegrowanymi pozwoleniami wymyslanymi przez mi ról i Rdoś. Koniec z dobrostanem i zakaz wstępu na podwórek wszelkiej maści agencji, a poza tym embargo na tranzyt ukraińskich produktów.  I sieje  azot kiedy chce, bez przestrzegania bzdurnych wymogów. Obornik wywoze w zimie, koniec z zazielenieniem i miedzyplonami w susze. Jak widzisz chłopczyku dopłaty w tym układzie dla nas są jak dla psa kiełbasa a przykłady mógłbym mnożyć bez końca. A ty lepiej jak sobie poszukasz baby to nie rób z nią dzieci - musisz mieć na uwadze że może cię zostawić i będziesz płacił alimenty z renty rodziców. Przynajmniej tak powinien myśleć ktoś kto inwestuje swoje uczucia i setki tysięcy złotych na związek małżeński 😁😁😁

27 minut temu, HF86 napisał:

Pytanie takie zwiększanie produkcję inwestycje na kredyt czy jakaś ubojnia zagwarantuje zbyt i cenę minimalną pokrywająca wkład i min zysku?

Tak ZPM Biernacki 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

bardzo merytorycznie :D nic tak nie złości jak prawda 

ale tylko prawda jest ciekawa :D

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
rejvas napisał:

zadałem proste pytanie: czy ktos da rade utrzymac sie z opasów bez dopłat,  nikt nie podjął tematu, cisza .... dla mnie odpowiedz jest prosta, opłacalność to mit, moje proste pytanie obnaża całą prawde, nikogo tu nie chce obrazić, wrecz przeciwnie, porozmawiać na argumenty, ale nie ma z kim ......

ok nie będzie kokosów ale dlaczego zakładasz że nie będzie dopłat.czasami ktoś "dokłada" do interesu bo tu kasa jest tak jakby zamrozona.No ale tak trzeba wypominać komuś kilka razy dziennie że jego praca jest nieopłacalna i lepiej jest iść do pracy na etat gdzie harujesz a jak szef niedobry nawet nie usiądziesz a przy rozmowie o podwyżce powie ci że ciezkie czasy są po czym później zobaczysz jak odjeżdża nowym mercem. Mówicie że można zboże sprzedać ok. zgoda tylko nie wszyscy mają dobre ziemie,skupu zaraz obok gospodarstwa a jak kogoś najmiesz z daleka to da ci cenę że nawet sie nie zwróci.Kazdy jest kowalem swojego losu i decyduje za siebie czy sie opłaca czy nie. Także nie zaśmiecajmy takimi dyskusjami tej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Cieszę się że zezlosciła cię moja prawda i że przyznales mi rację chłopcze... Pozdrawiam twoje rozgoryczone, niespełnione i pełne nieziszczonych marzeń ego... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310
49 minut temu, WiesławZetor napisał:

Z 40-50 sztuk nie da rady, wegetacja to mało powiedziane... A że każdy dokłada z rent taty, rzepaku, buraków czy wypłaty kobiety, to się opłaci...

Ale pier**lisz moi rodzice mieszkają osobno   opłacam prąd i opał i nawet nie miał bym śmiałości prosić o jakieś dokładanie   a rzepaku nie uprawiam a jeśli chodzi o buraki to już nie raz słyszałem że jedyny zysk to wysłodki po za tym cukrownia płaci ratami przez pół roku a nawet niektórzy plantatorzy musieli oddać trochę kasy z 2018

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Berthold napisał:

Cieszę się że zezlosciła cię moja prawda i że przyznales mi rację chłopcze... Pozdrawiam twoje rozgoryczone, niespełnione i pełne nieziszczonych marzeń ego... 

jeszcze raz zinterpretuj mojego posta, jak załapiesz to sie odezwij :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Doplaty wezma to przynajmniej nawozy beda tańsze, maszyny itd bo nikt tego nie kupi i na jeden hu.. wyjdzie czy te doplaty sa czy ich nie ma. A ty kur.. pierd.. w kolko o tym samym

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Post zrozumiałem dobrze... Ot takie wypociny w trakcie weekendowej nauki pisania zadanej w podstawówce przez Panią z 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
20 minut temu, Dwaplusjeden napisał:

ok nie będzie kokosów ale dlaczego zakładasz że nie będzie dopłat.czasami ktoś "dokłada" do interesu bo tu kasa jest tak jakby zamrozona.No ale tak trzeba wypominać komuś kilka razy dziennie że jego praca jest nieopłacalna i lepiej jest iść do pracy na etat gdzie harujesz a jak szef niedobry nawet nie usiądziesz a przy rozmowie o podwyżce powie ci że ciezkie czasy są po czym później zobaczysz jak odjeżdża nowym mercem. Mówicie że można zboże sprzedać ok. zgoda tylko nie wszyscy mają dobre ziemie,skupu zaraz obok gospodarstwa a jak kogoś najmiesz z daleka to da ci cenę że nawet sie nie zwróci.Kazdy jest kowalem swojego losu i decyduje za siebie czy sie opłaca czy nie. Także nie zaśmiecajmy takimi dyskusjami tej grupy.

nikomu nic nie każe, pytam tylko o to czy bez dopłat da rade żyć, inwestowac i isc do przodu z samych opasów..... to wszystko, ale zobacz jaką złość wzbudza proste pytanie ....

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
rejvas napisał:

nikomu nic nie każe, pytam tylko o to czy bez dopłat da rade żyć, inwestowac i isc do przodu z samych opasów..... to wszystko, ale zobacz jaką złość wzbudza proste pytanie ....

bez dopłat wszystko będzie tańsze więc na jedno wyjdzie jak piszą koledzy wyżej Myślę że przy odpowiednicu posunięciach można iść do przodu i nie twój post nie wywołuje u mnie złości tylko to narzucanie z goru.To przepraszam że zapytam ale hodowales kiedyś zwierzęta czy tylko zgadujesz że się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

oczywiscie że hodowałem, inaczej bym sie nie odzywał w tym temacie

59 minut temu, Mikruss napisał:

Ja praktycznie doplat nie mam bo ziemie dzierzawie glownie i doplaty ma wlasciciel....i tak utrzymuje sie z opasow.....

nie pracujesz przypadkiem dodatkowo albo coś ? ile dzierżawisz ziemii i ile opasów ?

 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
35 minut temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Rejvas a czy Ty za kogoś spłacisz kredyt??? Jest ryzyko jest zabawa. A jak masz się całe życie bać to zrób przysługę idź się już do trumny połóż😊 

Mikruss czyli żyjesz z zasiłków, emerytur i pensji żony, ot taka forumowa logika😜

 

57 minut temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Rejvas a czy Ty za kogoś spłacisz kredyt??? Jest ryzyko jest zabawa. A jak masz się całe życie bać to zrób przysługę idź się już do trumny połóż😊 

Mikruss czyli żyjesz z zasiłków, emerytur i pensji żony, ot taka forumowa logika😜

No niestety przyznanie koledze racje opłacalność ma tylko ten kto ma bardzo dobre wyniki i mało upadków u mnie jest kilku gospodarzy którzy chodzą do pracy na etacie kupują cielaki i trzymają To rogate dziadostwo jak to kanalia pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Masz rację. Ja tam bez dopłat pociągne, odpowiadam ci bardzo merytorycznie. Jeśli unia zabierze dopłaty to proszę bardzo, uprawy GMO, pryskane  Glifosatem na chwasty, przywrócenie wszystkich zabranych przez Bruksele su stancji czynnych w chemizacii rolnictwa. Hormony wzrostu dla bydła i innego inwentarza. 

czyli trucie ludzi byle zarobić pare groszy to jest rozwiązanie ? aha czyli byznesmen z ciebie pełnu gembu

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

rejvas 10 ha wlasnych opasow na ta chwile 70 i w tym roku plan jest na 120 szt. Dodatkowo sprzedaje ok 100 ton zboza rocznie (sruty zbozowej u mnie bydlo nie widzi) a do pracy nie chodze i dzialalnosci nie mam kilka lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Masz rację. Ja tam bez dopłat pociągne, odpowiadam ci bardzo merytorycznie. Jeśli unia zabierze dopłaty to proszę bardzo, uprawy GMO, pryskane  Glifosatem na chwasty, przywrócenie wszystkich zabranych przez Bruksele su stancji czynnych w chemizacii rolnictwa. Hormony wzrostu dla bydła i innego inwentarza. Koniec z bzdurnymi zintegrowanymi pozwoleniami wymyslanymi przez mi ról i Rdoś. Koniec z dobrostanem i zakaz wstępu na podwórek wszelkiej maści agencji, a poza tym embargo na tranzyt ukraińskich produktów.  I sieje  azot kiedy chce, bez przestrzegania bzdurnych wymogów. Obornik wywoze w zimie, koniec z zazielenieniem i miedzyplonami w susze. Jak widzisz chłopczyku dopłaty w tym układzie dla nas są jak dla psa kiełbasa a przykłady mógłbym mnożyć bez końca. A ty lepiej jak sobie poszukasz baby to nie rób z nią dzieci - musisz mieć na uwadze że może cię zostawić i będziesz płacił alimenty z renty rodziców. Przynajmniej tak powinien myśleć ktoś kto inwestuje swoje uczucia i setki tysięcy złotych na związek małżeński 😁😁😁

Tak ZPM Biernacki 

A ja proponuję Z,M, Zbyszko tam jest cena i kasa gwarantowana !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
13 minut temu, rejvas napisał:

czyli trucie ludzi byle zarobić pare groszy to jest rozwiązanie ? aha czyli byznesmen z ciebie pełnu gembu

No widzisz... W Ameryce nie ma dopłat i tak właśnie jak napisałem jest. Tylko nie mów że Amerykanie nie dbają o obywateli... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
46 minut temu, Dwaplusjeden napisał:

bez dopłat wszystko będzie tańsze 

nic nie bedzie tańsze bo koszty pracy w UE są potwornie wysokie, w PL za chwile bedzie to samo jak wprowadzą 4000 brutto, no chyba że nawozy z chin bedziemy sprowadzać, w biznesie jest tak że jak nie bedzie zbytu na nawozy albo opłacalnosci nie bedzie to zakład padnie i tyle, albo dostanie dotacje z budżetu państwa jeżeli państwo ma udziały w firmie np. LOT ale cena nie spadnie, nie da sie

Berhold

amerykanie nadrabiają skalą, tam idzie w tysiącach ha, uprawa bezorkowa a nawozów i oprysku w przeliczeniu na hektar idzie może 25% tego co walą w PL na dobrych ziemiach żeby wycisnąc 10 ton z ha pszenicy, w USA wydajnosc pszenicy to 3.5 tony kukurydzy 6-8 ton itd to gdzie wiecej trują ?

w PL jak kto ma 50 ha to wielki bamber a dla amerykańskiego farmera to działkowicz, w USA jedna działka potrafi miec 200 ha wiec co tu porównywać .... mając 1000 ha w kilku działkach wystarczy miec 1000 zł zysku z ha i robisz biznes, a u nas ? :D

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Nie będzie dopłat, zostanie kilka tysięcy rolników którzy nadrobią  skalą i Amerykę mieć będziemy w Polsce... Nie uważasz chyba że rolnicy z Wiejskiej będą trzymać ziemię bez dopłat?!? Zresztą ja mam dzisiaj kupę roboty więc się w dyskusję nie wydaje, a ty bąki zbijasz to jeszcze podpisz troszkę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
1 godzinę temu, rejvas napisał:

nikomu nic nie każe, pytam tylko o to czy bez dopłat da rade żyć, inwestowac i isc do przodu z samych opasów..... to wszystko, ale zobacz jaką złość wzbudza proste pytanie ....

To pytanie powinieneś postawić rolnikom z zachodu Europy.Przypomnę Ci ,że Polska powinna dawno uzyskać pełne dopłaty,przecież negocjatorzy coś tam uzgodnili. Czyli co z tym prawem. My się musimy podporządkować przepisom ale Unia już niekoniecznie ? Co na to nasi negocjatorzy ?

Nawiasem mówiąc @rejvas, czym się zajmujesz na co dzień, etat czy hodowla ? Kanalia narzeka na brak opłacalności opasów ale on ma chyba hodowlę mleczną, czyli tutaj można by go zrozumieć.

34 minuty temu, Mikruss napisał:

. Dodatkowo sprzedaje ok 100 ton zboza rocznie (sruty zbozowej u mnie bydlo nie widzi) a do pracy nie chodze i dzialalnosci nie mam kilka lat....

Jakie żywienie stosujesz ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj