DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Cybulek17    1904
6 minut temu, bobienko napisał:

To masz tańszy opas🤣ja musiałem płacić dychę co sobota + alko to koszta niesamowite w skali roku😁

Ja na alko nic nie wydałem a jeszcze zarobiłem jako kierowca 😎😂  tylko na koniec rozwozić te worki 🥴

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, karol091193 napisał:

Mam małe pytanie. Mam wiatę połączoną ze stodołą o wymiarach 30x5m. Planuję wstawić tam byki 2x20 może 30szt. Dużo zależy od bazy paszowej. Bardziej mam problem z korytarzem paszowym. W ścianie łączącej wiatę i stodołę mam 2 sztuki drzwi o szerokości 4m i za bardzo nie mam jak dorobić większej ilości otworów w zdłuż tej ściany. Miał by to być właśnie stół paszowy. Pasza dostępna przez całą dobę. Nie będą za mocno rywalizować między sobą czy może jednak zrobić 4 klatki i 2 stoły paszowe będą w szczytach tej wiaty po 5m szerokości i 2 klatki ze stołem paszowym w tych drzwiach (4m szerokości)

Zrób 4 bo łatwiej wagowo dobrać,kupisz niby równe a potem 150kg rozmach

I stołu paszowego im więcej tym lepiej

Masz tam posadzki wylane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Ty to zawsze pod górkę miałeś , u nas dyskoteki za free były 

O to to ! A jak mam iść i całą przesiedzieć na krześle to wolę w ogóle nie iść 

1 godzinę temu, TomiAgroKujawy napisał:

Coś Wam się pomyliło, Kanalia właśnie liczył koszt cielaka. A co niektórzy liczyli tu koszt inseminacji. Zetor73.. wciąż się irytuje, bo nawet na dyskotekę szkolną nie idzie, bo niby nie lubi, a pewnie kasy nie ma z hodowli 9 krów...

A to chodzić na jakieś imprezy i wracać nawalony to jakiś obowiązek ? Każdy musi tak robić ? 

Ty lepiej skończ pierdzielić bo w ogóle nie zrozumiałeś konteksty rozmowy między mną, ursusem i kanalia a się udzielasz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
karol091193 napisał:

Mam małe pytanie. Mam wiatę połączoną ze stodołą o wymiarach 30x5m. Planuję wstawić tam byki 2x20 może 30szt. Dużo zależy od bazy paszowej. Bardziej mam problem z korytarzem paszowym. W ścianie łączącej wiatę i stodołę mam 2 sztuki drzwi o szerokości 4m i za bardzo nie mam jak dorobić większej ilości otworów w zdłuż tej ściany. Miał by to być właśnie stół paszowy. Pasza dostępna przez całą dobę. Nie będą za mocno rywalizować między sobą czy może jednak zrobić 4 klatki i 2 stoły paszowe będą w szczytach tej wiaty po 5m szerokości i 2 klatki ze stołem paszowym w tych drzwiach (4m szerokości)

zaraz tu zajrzy pewien gość i napisze żebyś wybił sobie z głowy hodowle "rogatego ścierwa "😐


bo to się nie opłaca bla bla bla itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Takie "taxi pijak" tylko niech wiaderka pozakładali jak ktoś postanowił nie zabierać tego co wypił do domu ... 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek-360    1

Mam do sprzedania byka mieszanka RP x LM waga ponad 750kg. Więc dzwonie po chandlarzach z okolicy województwo małopolskie przez tel wszyscy jednogłośnie proponują max 7.80 zł brutto mówią że raczej drożej nie będzie. Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
bobienko napisał:

5 minut temu, karol091193 napisał:

Mam małe pytanie. Mam wiatę połączoną ze stodołą o wymiarach 30x5m. Planuję wstawić tam byki 2x20 może 30szt. Dużo zależy od bazy paszowej. Bardziej mam problem z korytarzem paszowym. W ścianie łączącej wiatę i stodołę mam 2 sztuki drzwi o szerokości 4m i za bardzo nie mam jak dorobić większej ilości otworów w zdłuż tej ściany. Miał by to być właśnie stół paszowy. Pasza dostępna przez całą dobę. Nie będą za mocno rywalizować między sobą czy może jednak zrobić 4 klatki i 2 stoły paszowe będą w szczytach tej wiaty po 5m szerokości i 2 klatki ze stołem paszowym w tych drzwiach (4m szerokości)

Zrób 4 bo łatwiej wagowo dobrać,kupisz niby równe a potem 150kg rozmach

I stołu paszowego im więcej tym lepiej

Masz tam posadzki wylane?

Posadzka w wiacie jest wylana. Tak samo w stodole. Kwestia zrobienia bram, poideł na wodę i kombinacji ze stołem paszowym w ścianach szczytowych. Myślałem o zrobieniu stołu w zdłuż ściany o szerokości 1-1,2m, ale odejdzie mi powierzchnia legowiska, a po drugie nie wyobrażam sobie na tą chwilę zakupu jakiejś miniladowarki do rozwożenia paszy. Obsługa tych zwierząt ma zajmować nam jak najmniej czasu. Czyli podjechanie wozem paszowym i wysypanie w danym miejscu i wrzucenie beli słomy ładowaczem czołowym i raz na jakiś czas wygnanie tego dobytku i wyrzucenie obornika


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
Ursus932 napisał:

karol091193 napisał:

Mam małe pytanie. Mam wiatę połączoną ze stodołą o wymiarach 30x5m. Planuję wstawić tam byki 2x20 może 30szt. Dużo zależy od bazy paszowej. Bardziej mam problem z korytarzem paszowym. W ścianie łączącej wiatę i stodołę mam 2 sztuki drzwi o szerokości 4m i za bardzo nie mam jak dorobić większej ilości otworów w zdłuż tej ściany. Miał by to być właśnie stół paszowy. Pasza dostępna przez całą dobę. Nie będą za mocno rywalizować między sobą czy może jednak zrobić 4 klatki i 2 stoły paszowe będą w szczytach tej wiaty po 5m szerokości i 2 klatki ze stołem paszowym w tych drzwiach (4m szerokości)

zaraz tu zajrzy pewien gość i napisze żebyś wybił sobie z głowy hodowle "rogatego ścierwa "😐


bo to się nie opłaca bla bla bla itd.

Przy mlecznych to dodatkowy pieniądz, a szykują mi się duże wydatki więc nawet jak zarobie 200zl na sztuce to już nie jestem stratny


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
22 minuty temu, Yoda napisał:

Albo pijaków z dyskoteki wozi bo dobry pieniądz jest

I z tego dokłada do bydla😂😂😂

Ale tu prawie wszyscy maja  jakieś lewe źródło dochodu. Ten Taxi, tamten spawarki rozbiera na miedz😂😂😂

14 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Łe jezu to ty jeszcze chcesz wozem karmić ? Jak kanalia to zobaczy to gorączkę dostanie 

Byle sraczki nie dostał bo świnie sie pochoruja😂😂😂😂😂😂😂

Coraz bardziej podoba mi sie ta strona tego forum

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kanalia36 specjalnie dla Ciebie na 36 urodziny 😊

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712
4 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Propozycja na dziś 7,2 brutto na żywo za O klasowe MM i 7.7 brutto za R klasowe MM. Lokalny handlarz 

Jeśli waga pewna to sprzedawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
15 minut temu, soltys48 napisał:

Jeśli waga pewna to sprzedawaj

Tylko pieniądze otrzymać!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Propozycja  na HF  6,40+ Vat Gwarantowane  +  premia  za wybicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712
21 minut temu, Cybulek17 napisał:

Łuniesie na dzisiaj 6 - 6.40 + vat za hfy , oferta za małe ilości 

A wbc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj