yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

mirro    6402

Ano właśnie. zaczynam od prawej ogniem posiewanym lecę po całym towarzystwie. Najskuteczniejsze ze śmigłowca. Nie ma sensu bawić się w celowanie do każdej sztuki. Zlokalizować stado. wskazać cel i orać do skutku.

Przed chwilą, jarecki napisał:

na armie ma byc wydane 2 % pkb , sami i tak w razie agresji obcego panstwa sobie nie poradzimy , także czy zainwestujemy w maczugi czy w coś nowoczesniejszego to jeden ciort .

Bo chodzi o to aby te maczugi strugać u siebie. A jak dostaniemy system bez Topaza to kto nam to zintegruje z naszymi systemami dowodzenia? Chyba że cel tego jest taki aby nasi i Rumuni z automatu zostali wciągnięci w system USA i podlegali im. A my na zasadzie petenta pytali czy se możemy ewentualnie do czegoś strzelić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Mała zagadka logiczna. Kowalski zarabia 100 tys rocznie . Miesięcznie odkłada 400 pln. Czy jest mozliwe że ma 2 500 pln oszczędności czy nie?

 

No nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Jarecki, słusznie to ująłeś tylko czy też napisane aby "bodaj te maczugi" zamawiać u obcych?
Militaria są takim samym przemysłem jak każdy inny i tak samo tworzą koniunkturę. 
Powtarzam - jeśli by te miliardy zaoferować za skonstruowanie bodaj nieco podobnych funkcjonalnością do kupowanych z zewnątrz broni to tylko kwestia czasu a powstała by produkcja na miejscu. Tylko to za trudne do pojęcia albo dla polityków te technologie to czarna magia i nie wierzą że można się ich od podstw nauczyć, zwłaszcza pod zachętą pewnego zysku.

Zbyszko z Ulmanem
fajnie se gadacie ale tym razem Zbyszko ma rację bo 2500 nie jest wielokrotnością 400 bo albo 2400 albo 2800, zależy po ilu miesiącach 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
17 minut temu, 12zbyszko napisał:

No nie

Dlaczego ne?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a jak bysmy te maczugi wystrugali u siebie to czy mogli byśmy liczyć na ..... pomoc sojusznika z usa          czy lepszy byłyby projekt unijnej obrony czy też wojska , gdzie też byśmy byli petentem ?  czy tak czy siak w tej kwesti równożednym parterem nie bedziemy z nikim jak chistoria uczy z tym że przy unni i nam by kosc do ogryzienia została a z usa to bardziej już ogryziona .                https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-tworca-planszowek-wygral-przetarg-na-symulacje-obronna-dla-r,nId,3397619   

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Jakbyśmy cokolwiek wystrugali u siebie to byśmy spokojnie mogli tego używać, budować zapasy, integrować systemy i tworzyć coś spójnego. A tak nie dość że konserwujemy związki zawodowe w PGZ , udajemy że jesteśmy super, to jeszcze sprawiamy że nasze firmy mają w doopie wszystko, bo i tak kupi się na zachodzie.

Że nie wspomnę o tym iż Topaza przekazaliśmy kolegom z USA aby zainstalować go w Himarsach, a teraz straciliśmy  kontrolę nad tym systemem jako twórcy. Za jakiś czas pewnie wypłynie pod jakąś inna nazwą, ale Polacy odwalili dobrą robotę,

i TO MNIE wk***ia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
8 minut temu, Ulman napisał:

Dlaczego ne?

Jak zacznie pierwszą  pracę w grudniu to odłoży 400 zł i to będą jego oszczędności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, 12zbyszko napisał:

Rostowskiego też😁Panią Profesor Środę też😁Spurek też😁

Ogarek jako domownik doczekasz się obywatelstwa

 

Proponuję abyś ruszył głową i odnalazł cały wywiad i posłuchał o czym tak naprawdę była mowa .... Może skumasz jak się manipuluje takimi jak ty.... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
19 minut temu, jarecki napisał:

Bardzom ciekaw tego "wsadu", czyli założenia i podawanych potem informacji mających nadać dynamikę symulacji. A jeszcze ciekawe kto to będzie ćwiczącym. Jak znam życie to wszystko rozbije się o jakąś panią w sekretariacie. No chyba że faktycznie wynik już jest znany ( tradycyjnie wygrali nasi) i medale przygotowane. 

Ciekawe czy choć odróżnią strategię od taktyki?

W większości ćwiczeń było takie magiczne zdanie. "Przejście przemysłu na system produkcji wojennej", To własnie chciałbym zobaczyć i meldunki o wykonaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
59 minut temu, dysydent napisał:

Zbyszko z Ulmanem
fajnie se gadacie ale tym razem Zbyszko ma rację bo 2500 nie jest wielokrotnością 400 bo albo 2400 albo 2800, zależy po ilu miesiącach 

A ja twierdzę że może bo oszczędnosci są pozycja zmienną i dynamicznie sie zmieniają. Zaoszczędził 1600 Pln przez 4 miesiące ale potem musiał wydać z tego 3 stówki a potem przez kolejne 3 miesiące nadal odkładał po 400. 

30 minut temu, 12zbyszko napisał:

Jak zacznie pierwszą  pracę w grudniu to odłoży 400 zł i to będą jego oszczędności .

I właśnie dlatego oszczędzając 400 pln/mc  może mieć zaoszczędzoną praktycznie dowolną kwotę od zera do setek tysiący złotych. Z tego wynika że nie ma jakiejkolwiek sprzeczności pomiędzy odkładaniem 400 pln a posiadaniem 2 500 pln oszczędności  z  praktycznie dowolnych zarobków

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

tak sobie kalkuluje co wiecej nasz kosztowalo albo bedzie kosztowac-milosc z zsrr czy z usa ???? wyglada na to ze w perspektywie przyszlosci to zsrr byl tanszy😛

zapytam mysliwych czy taki sprzed nadal by sie do lasu i krzakow-mozliwe ze zabija mnie..smiechem, zabic dzika to troche trudniejsze niz wam sie wydaje- to inteligentne zwierze.

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
3 minuty temu, 12zbyszko napisał:

Ale jak ktoś odkłada to nie powinien wydawać . 

A to czemu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a  na dziwki też nie można pójść zbychu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A nie zdarzyło ci się  by mieć parę złotych odłożone  bez jakiegoś wyraźnego celu?  Tak na wszelki wypadek , jakby coś ciekawego się trafiło ?  Nie musisz mieć na to żadnego biznes planu . Jak będziesz odkłądać nieregularnie i wydawać bez planu to nie nazwiesz tego oszczędnościami?  Trochę więcej wyobraźni 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
21 godzin temu, Ulman napisał:

Roman, ja nie twierdę że oszczedzanie na dany cel nie jest oszczędzaniem..  Tu chodzi o  cos innego. Zbyszko ne mógł zrozumieć co jest napisane w artykule i mieszała mu sie stopa oprocentowania ze stopa oszczedności a do tego wszystkiego nie mógł pojąć że skoro  stopa 2,5% to jak mozna średnio 400 pln odkładać miesięcznie. Więc wytłumaczyłem i o ile zrozumiał to sprawa jest prosta. Oszczędności sa dynamiczne - oszczędza się i wydaje i tak w kółko. Stopa oszczedności czyli odsetek środków odłozonych odniesiony do przychodu wynosi 2,5%. Znaczy to tyle że statystyczny Kowalski zarabiając 100 tys ma odłożone średnio 2,5 tys. co nie oznacza że te pieniądze całyczas leżą i czekają. Zapewne jego oszczędności też podlegają dynamice w ciągu roku i przed wakacjami ma np 6 tys a potem jest pusty jak bęben do listopada , ale srednio jest to 2,5 tys.

wiem co miałeś na myśli chciałem cie podpuścić co uważasz o tym co napisałem ...... 

21 godzin temu, Ulman napisał:

O likwidacji OFE wkleiłeś i co dalej? Może napisz o co ci chodzi bo ja to wszystko wiem

a ja nie wiem i w tym cały sęk 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Ulman napisał:

A nie zdarzyło ci się  by mieć parę złotych odłożone  bez jakiegoś wyraźnego celu?  Tak na wszelki wypadek , jakby coś ciekawego się trafiło ?  Nie musisz mieć na to żadnego biznes planu . Jak będziesz odkłądać nieregularnie i wydawać bez planu to nie nazwiesz tego oszczędnościami?  Trochę więcej wyobraźni 

po co będzie odkładał jak przyjdzie kolejny miesiąc i PIS mu da kolejne 500+ 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
6 godzin temu, ogarek napisał:

Zbychu spokojnie.... Tu jesteś bezkonkurencyjny, wypisujesz takie głupoty że pokonales nawet  Romana... 😁

własnie widać mistrza wpierdalania ... w posty prostak i burak  ...   żebyś w realu się tak nie wpierdolił bo w ryja dostaniesz ...

10 minut temu, Ulman napisał:

A nie zdarzyło ci się  by mieć parę złotych odłożone  bez jakiegoś wyraźnego celu?  Tak na wszelki wypadek , jakby coś ciekawego się trafiło ?  Nie musisz mieć na to żadnego biznes planu

to Podstawa ...  jak masz gospodarstwo to tak ok 20 tyś 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

daj innego linka strona niebezpieczna  

  • Haha 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj