yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman176    4609
4 minuty temu, dysydent napisał:

Lwią część w obciążeniach stanowią emerytury i jeszcze w latach osiemdziesiątych minionego wieku mówiłem publicznie że emeryci przejedzą majątek narodowy jaki po komunistach jakiś tam pozostał. Nadal tak twierdzę że największym ciężarem będą emeryci licząc w proporcjach obciążeń tak że jeśli by mnie kto zapytał komu bardziej wskazane pomoc to dzieci wskazał bym przede wszystkim. te przynajmniej mają szansę to oddac w przyszłości bo po pokoleniach poprzednich mamy tylko długi w budżecie i wyprzedany majątek na konsumpcję a nie inwestycje to jeśli coś bodaj przypomina inwestycję to 500+ bardziej niż emerytury. Tylko jeśli dajemy subwencję na dzieci to edukacja nie musi być też subwencjonowana, jeśli chorowitsi z natury emeryci subwencję dostają to i służba zdrowia może działać na zasadach bardziej rynkowych .... dużo by jeszcze ale do czego zmierzam. Socjalne państwo wcale nie musi oznaczać wyłączania mechanizmów rynku ani nawet i sam rynek nie wymaga oraniczania subwencjonizmu tylko sam subwencjonizm jeśli trafi do klienta  (bo np współczesną gospodarkę na to stać) to i emerytury mogą drastycznie wzrosnąć i dotacja na dzieci też bo jest skąd zabrać a urynkowienie pionów obecnie ... konkurencja ... itd itd.
Być może ewolucja systemu zmierza do takich rozwiązań czyli 500+ może być kiedyś uznane za pomysł pionierski kiedy to robotyka umożliwi rozdawanie jeszcze więcej nawet tym którzy na to nigdy sobie nie zasłużą. Oczywiście nie uchroni to przed degeneracją człowieka i końcowego upadku albo kolejnego szczebla w ewolucji systemów społeczno gospodarczych no ale na tej drabinie może to byc kolejny szczebel w górę a nie cofanie się pomysłami ultraliberalizacji wszystkiego co się da do czasów początku drapieżnego kapitalizmu.

my tego nie dożyjemy ...


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Socjalne państwo musi dbać w pierwszej kolejności o rynek i gospodarkę. Samą ideą solidaryzmu brzuchów się nie napełni. Ale u nas jak widać poszliśmy inną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

U nas przy okazji solidaryzmu odrynkowia się gospodarkę czyli przejada nadal tym razem już to co z zewnątrz zostało zainwestowane lub wypracowane mimo wszystko. Oczywiście jest to tylko przesunięcie proporcji a nie skrajność ale przesunięcie w tym - według mnie - niewłaściwym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Czyżby kolejna probiznesowa propozycja miłościwie panujących okazała się ( no właśnie czym)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Tylko debil lub wyrafinowana świnia mogła wymyślić ryczałtowe podatki takie jak ZUS w skali powyżej minimum socjalnego bo coś takiego zniszczy gospodarkę w odpowiednio długiej skali czasu. 
Nie miejsce tu dowodzić dlaczego.
"Lepsza zmiana" tylko ten podatek podwyższa.
Sztywne domiary są wyznacznikiem tylko opresyjności systemu i zaczynamy się powoli bać obecnej władzy co u tej władzy powinno wywołać nie poczucie samozadowolenia a przerażenie.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

https://drive.google.com/file/d/1o6pxr_-R_vR2_-r_wY3dcQenzhP9f5cw/view?usp=drivesdk Taki znaczek czasu. Nie było to robili sami. Powstał przemysł i uregulował rynek😜 Dysydent - pisaliśmy już o tym i w związku z tym, że to nasze dzieci na nas będą pracować powieliłem pogląd. Nie jestem anty datkom dla rodzin, które zainwestowane w dzieci przyniosą korzyść. Jestem przeciw bezkrytycznemu ku temu podejściu i obracaniu wartości pieniądza w g... aby zmniejszyć obciążenie dla budżetu. To są wszak ryczałty bez waloryzacji. Chciałem tylko zaznaczyć powstanie nowego pojęcia na socjalną politykę. Wszelkie działania tego gremium w kierunku dotacji skupiają się na jednym schemacie - pięćset plus.


Jak robotyzacja zmieni ludzi i społeczeństwo? Otóż zmienią się kryteria wartości i podejrzewam zamiast gromadzić kasę będziemy gromadzić jakieś udziały. Dotychczasowe kryteria odejdą do lamusa i większą wartość będzie miało posiadanie udziału w czyimś... długu? Kurcze, piszę ale sam jeszcze muszę przemyśleć bo idea zmierza do wymian w barterze...😋


Jeżeli idzie o materiał od mirra to interesuje mnie co na to @PawelWlkp 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 godziny temu, Roman176 napisał:

w miastach ludzie wszystko wierzą ze ty nic nie robisz i dopłaty zbierasz ... 

Ludzie są głupkowaci. Wierzą xe ktoś im daje a nic nie zabiera

Mirro - dobry matrał ale lud i tak ma wpojone że podatek zmniejszyl . 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Chyba w tym przypadku jest jeszcze gorzej, bo odbiera się szansę części ludzi co mogliby prowadzić niewielkie biznesy na zarobek , na swoją emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

ja rozumiem że można nie chcieć jakiejś durnoty finansować z publicznych pieniędzy ale jeszcze głupsza argumentacja właśnie daję większe szanse tej pierwszej durnocie i wiele debilizmów przeszło przez ten mechanizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

@Ulman czy to takie ważne ??  pierdoła 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Jak by Ci jakiś marksista zabronił finansowania swojej religii datkami bo mu jego ideologia nie pozwala wtedy też było by nie ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No wiesz Roman, może na globalną katastrofę to nie wpłynie ale kto wie co takiemu gościowi strzeli do łba gdy weźmie się za ważniejsze sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

to jest poziom argumentacji taki - nie wolno bić innych bo można sobie ręce poobijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
Przed chwilą, Roman176 napisał:

@Ulman czy to takie ważne ??  pierdoła 

To że radny jest takim debilem jest jak najbardziej ważne. Pomyśl jaką on może mieć argumentacje przy głosowaniu na inne tematy.. Wiesz może  w czym joga jest sprzeczna z wiarą kato;ocką?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
33 minuty temu, Ulman napisał:

Ludzie są głupkowaci. Wierzą xe ktoś im daje a nic nie zabiera

powoli @Ulman  jeśli komuś pensja podskoczyła o 1,5 kafla to ma być zawiedziony ?

  • 2015 r. 3 899,78 zł brutto 2 783,26 zł netto
  • 2016 r. 4 047,21 zł brutto 2 886,02 zł netto
  • 2017 r. 4 217,51 zł brutto 3 042,16 zł netto
  • 2018 r. 4 585,03 zł brutto 3 307,26 zł netto

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Szczególnie kiedy są to ćwiczenia mające na celu utrzymać w sprawności ciało katolika. A jak wiadomo katolik powinien dbać o swe ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Roman od wczorajszych słów Pana Prezydenta powinien być zawiedziony. Bo właśnie cały misterny plan związany z odzyskaniem godności przez wzrost płac czyli poprawą poziomu egzystencji poszedł się walić. 🤣 Skończyło się pasmo sukcesów i trzeba płacić.

Taras półtora to ultrakatolicy. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
7 minut temu, Roman176 napisał:

powoli @Ulman  jeśli komuś pensja podskoczyła o 1,5 kafla to ma być zawiedziony ?

  • 2015 r. 3 899,78 zł brutto 2 783,26 zł netto
  • 2016 r. 4 047,21 zł brutto 2 886,02 zł netto
  • 2017 r. 4 217,51 zł brutto 3 042,16 zł netto
  • 2018 r. 4 585,03 zł brutto 3 307,26 zł netto

3307,26 Pln - 2783,26 Pln = 524 Pln

3899,78 Pln - 4585,03 Pln - 685,25 Pln

Skąd ci się wzieło 1500 ? Jak można być takim gamoniem by takie bzdury pisać?  Na twoim przykładzie wtraźnie widać jak ciemny jest lud j jakie ma problemy z najprostszymi cyframi

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
7 minut temu, DTaras napisał:

yyy półtora?

a jak Ci poda jakiego linka że.... ile tam było? 3 307,26-2 783,26 = 1,5kafla to co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Twiter to jednak fajna sprawa. Zawsze można zapytać o coś ministra.🤣

https://mobile.twitter.com/mblaszczak/status/1204078443245293569

 
 
wizphdXT_bigger.jpg
 
W odpowiedzi do i
Może mi Pan Minister wytlumaczyc, czemu w detalu nabój 5,56 kosztuje w porywach 1,5 PLN a w mega hurcie dla MON aż 4 PLN? Naprawdę lubujecie się w dawaniu się dymać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
4 minuty temu, dysydent napisał:

Jak by Ci jakiś marksista zabronił finansowania swojej religii datkami bo mu jego ideologia nie pozwala wtedy też było by nie ważne?

to teraz  pytanie za typu Ulmana    lepiej finansować dźwignąć śmieci do 90 zł 

tak jak warszawie spierać organizacje pedałowania wysokości 20 baniek śmieci w górą bo musi ...  ojca przejechało tym bmw kasy na światła niema ....   bd tak wszystko finansować? ani ty ani ja nie wiemy szczegółów ... po drugie zamiast dźwigać mi koszty .. ja wole sam zadecydować czy mam na to ochotę bo karnet kosztuje 25zł wiec dla mnie głupota 

a teraz 

https://wiadomosci.wp.pl/biala-podlaska-radny-pis-protestuje-joga-to-grzech-6456564729051265a

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25512401,biala-podlaska-radny-zjednoczonej-prawicy-sprzeciwia-sie-zajeciom.html

https://natemat.pl/293767,radny-zjednoczonej-prawicy-krytykuje-zajecia-jogi-bo-joga-to-grzech

itp idt 

RADNY - Biała Podlaska - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆSławomir Potocki

51 lat


thumb-up2.png
POPIERAM 60,77 %
 
thumb-down2.png
NIE POPIERAM 39,23 %

Zobacz regulamin głosowania

 

 

 

 

 

dlaczego za to tyle ludzi popiera ???

miasto chce przeznaczyć ok. 172 tys. zł. 

 

jedna osoba rocznie bd kosztowała budżet gminy tyle ???🤣

miesięczny zarobek   14,33 tyś   bd tam ćwiczyła 8 godzin 7 dni tygodniu 

ktoś tu chyba coś chciał przytulić 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Dotują w ten sposób bankrutów naszego patriotycznego przemysłu zbrojeniowego.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
5 minut temu, mirro napisał:

Twiter to jednak fajna sprawa. Zawsze można zapytać o coś ministra.🤣

https://mobile.twitter.com/mblaszczak/status/1204078443245293569

 
 
wizphdXT_bigger.jpg
 
W odpowiedzi do i
Może mi Pan Minister wytlumaczyc, czemu w detalu nabój 5,56 kosztuje w porywach 1,5 PLN a w mega hurcie dla MON aż 4 PLN? Naprawdę lubujecie się w dawaniu się dymać..

to jest bardzo proste ... burdelopapierologia   dlaczego ? czemu gmina stawia jeden znak za 1,5 tyś  a w hurcie 200 ? 🤣


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj