yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

Y635    37
8 godzin temu, szymon09875 napisał:

Panowie, 1600w przy mlocid udarowym i 1800 uderzen na mimute zrobi robotę? Nigdy nie używałem młota, a mam trochę do roboty i placic 150 zl/dobe to lepiej chyba kupic. 

ja za identyczny https://allegro.pl/oferta/dewalt-d25981-mlot-wyburzeniowy-hex28mm-62j-2100w-7396754084?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Młoty+udarowe+i+wyburzeniowe+oraz+młotki,+przecinaki+i+dłuta&gclid=Cj0KCQiA0ZHwBRCRARIsAK0Tr-rE9ohSWObKTUhjCpewja3H_vv_YvOQCNPt4T69cpHk_-paIW_ZukoaAnyTEALw_wcB

płaciłem 100zł na godzinę i robotę robił tylko na drugi dzień rękami było ciężko ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

@Rolnik7343 Bardzo racjonalna cena. Trzeba by tylko sprawdzić stan przekładni i skrzyni. Jeśli to było by ok to nic tylko brać. Muszę teraz w wolej chwili nagrać filmik na co trzeba patrzeć w tych modelach. Przy okazji pokaże jak się wymienia koło zębate mieszadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlaczego prawie wszyscy odnoszą tak nie ładnie do zetorów ?? nazwa fetor ,co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

zazdrosc ze ich nie stac na tak wspanialy ciagnikB|-bo ich nowoczesne maszyny gdy beda mialy tyle lat- co te obsmiewane fetory -to beda juz na zlomie pociete na zyletki. a kazdy stary zetor jeszcze kilkadziesiat lat w dobrym zdrowiu pociagnie..................

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
jedrus2020 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/zetor-zts-16245-super-CID757-IDCa3Kv.html. coś dla miłośników fetora .

Do tego jeszcze własciciel ma te radło z Unii za 26 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jacus napisał:

zazdrosc ze ich nie stac na tak wspanialy ciagnikB|-bo ich nowoczesne maszyny gdy beda mialy tyle lat- co te obsmiewane fetory -to beda juz na zlomie pociete na zyletki. a kazdy stary zetor jeszcze kilkadziesiat lat w dobrym zdrowiu pociagnie..................

chyba jedne sensowne wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co do tego radla unii to akurat bardzo dobry plug i na longach idzie duzo lzej jak niejeden zachodni a jakosc orki jest super...

Tak mialem rozne plugi, ibisem tez troche oralem i wg mnie bardzo dobry sprzet.

Co do ciagnika to nie zetor tylko zts.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
55 minut temu, griga napisał:

@Rolnik7343 Bardzo racjonalna cena. Trzeba by tylko sprawdzić stan przekładni i skrzyni. Jeśli to było by ok to nic tylko brać. Muszę teraz w wolej chwili nagrać filmik na co trzeba patrzeć w tych modelach. Przy okazji pokaże jak się wymienia koło zębate mieszadła

ja nie szukam ;) ale trafił się ciekawy do daje link bo może akurat ktoś szuka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
9 minut temu, jacus napisał:

zazdrosc ze ich nie stac na tak wspanialy ciagnikB|-bo ich nowoczesne maszyny gdy beda mialy tyle lat- co te obsmiewane fetory -to beda juz na zlomie pociete na zyletki. a kazdy stary zetor jeszcze kilkadziesiat lat w dobrym zdrowiu pociagnie..................

Ale co ma wiek do realiów. Maszynę kupujesz pod konkretne realia i amortyzujesz. Po określonym okresie ma wartość zero i tyle. Ma na siebie zarobić a jeśli kupujesz żeby zaszpanować sąsiadowi to już inna bajka. To że proste mechaniczne maszyny po okresie zamortyzowania dalej pracują to raczej nic dziwnego. Zobacz na wiele innych marek typu international, fendt, fiat.... Tylko czy przystają do obecnych realiów? Gdzie koszt pracy człowieka jest bardzo wysoki i wszystko się optymalizuje. Zdaję sobię sprawę że w naszych gospodarstwach ogrodniczych (bo inaczej ich nazywać nie można) te maszyny mają rację bytu bo kosztują grosze a naprawy każdy robi w stodole. Jednak wiąże się to z tym że mało kto wycenia swoją pracę.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 minut temu, Mikruss napisał:

co do tego radla unii to akurat bardzo dobry plug i na longach idzie duzo lzej jak niejeden zachodni a jakosc orki jest super...

Tak mialem rozne plugi, ibisem tez troche oralem i wg mnie bardzo dobry sprzet.

Co do ciagnika to nie zetor tylko zts.....

nie kłóć się ! Krzychu wszystko najlepiej wije ! 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zazdrość o fetorka :D o losie.  Chyba niektórzy nadal mentalnie żyją w latach 90-95 gdzie fetorek był królem większości polskich wsi 😂

 

22 minuty temu, jacus napisał:

to beda juz na zlomie pociete na zyletki. a kazdy stary zetor jeszcze kilkadziesiat lat w dobrym zdrowiu pociagnie.................

Taa. I pozostaną tylko nieśmiertelne ursusy i zetory - to nic, że po kilku generalkach silnika i po kilkunastu remontach skrzyni, zwolnic i podnośnika ale przecież " panie jakie to niezniszczalne tratory"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

U kogo zazdrość ? U mnie ? raczej wątpię ;) tylko temu krzychowi wszystko co polskie i "polsko podobne" nie pasuje i ogólnie jest złom, nie ważne czy to maszyna czy ciągnik

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Rolnik7343 napisał:

tylko temu krzychowi wszystko co polskie i "polsko podobne" nie pasuje i ogólnie jest złom,

Dla twojej informacji i reszty fanatyków  "polskiej" myśli technicznej przedstawię parę faktów:

- Ursus - "polski" zetor. Ursus c45 był uwaga kopią niemieckiego buldoga.

- vistula - kopia jakiegoś radzieckiego kombajnu.

- kostka sipma - kopia niemieckiej prasy

- bizon - o ile ta nieudana maszyna do koszenia na stojąco  jest wymysłem naszych "inżynierów" to już silnika nie potrafili zrobić i "legendarny" sw coś tam jest angielskim rozwiązaniem

- wsk 125 - silnik z przedwojennego niemieckiego DKW

- wszystkie terazniejsze unie grudziąc, nowe poznaniaki itp to głównie kopie zachodnich rozwiązań.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

wszystko to są fakty ogólnie znane, niestety pod ruskim butem nie mogliśmy sobie na więcej pozwolić jednak jeśli chodzi o ciągniki to były konstrukcje które wyprzedzały swoje czasy jednak moskwa zakazała a i dyskusja tego typu już była tylko nie pamiętam w tym czy poprzednim  temacie


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, griga napisał:

Ale co ma wiek do realiów. Maszynę kupujesz pod konkretne realia i amortyzujesz. Po określonym okresie ma wartość zero i tyle. Ma na siebie zarobić a jeśli kupujesz żeby zaszpanować sąsiadowi to już inna bajka. To że proste mechaniczne maszyny po okresie zamortyzowania dalej pracują to raczej nic dziwnego. Zobacz na wiele innych marek typu international, fendt, fiat.... Tylko czy przystają do obecnych realiów? Gdzie koszt pracy człowieka jest bardzo wysoki i wszystko się optymalizuje. Zdaję sobię sprawę że w naszych gospodarstwach ogrodniczych (bo inaczej ich nazywać nie można) te maszyny mają rację bytu bo kosztują grosze a naprawy każdy robi w stodole. Jednak wiąże się to z tym że mało kto wycenia swoją pracę.

W jaki sposób wyliczyć amortyzację ciągnika? Jaki powinienem zakupić ciągnik na 30 hektarów żyta, łubinu i innych piaskowych upraw aby zamortyzowal mi sie w optymalnym czasie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
2 godziny temu, Y635 napisał:

Na godzinę? Chyba sie pomyliłeś :o ciezkiego betonu mam do rozbicia z 50 m koryt od krow i koni, reszta to glina i cegly ale to na scianach wiec luz, ale te koryta to nie za bardzo widzi mi sie tłuc ręcznie młotem... dlatego pytam o opinie bo nie mialem z tym stycznosci nigdy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
Dnia 25.12.2019 o 08:42, Pomorzanin1222 napisał:

IMG_4905.JPG

 

Ciekawe w jakim miejscu taki znak stoi

Znak mojego autorstwa.

Oznacza...uwaga rolnictwo się wali 😉

W oddali widać moje Volvo 830s...wtedy jeszcze bardzo intensywnie użytkowane.

Po prawej widać mojego Nissana Patrola 3.3 D bez turbiny, który służył mi wiernie ok. 7 lat przejeżdżając ponad 200 tyś. km. bez awarii.

Po lewej Jeep Grand Cherokee pierwszej generacji którym prawdopodobnie wjechał do mnie nie znamy mi do dziś autor tego zdjęcia...

Nie mam też pojęcia kto tam stoi na drugim planie.

Zdjęcie stare i zapewne zrobione aparatem bo "komórki" nie miały wtedy jeszcze aparatów a i samych "komórek" za wiele nie było.

Właśnie pod wpływem takich odwiedzin przez nie proszonych gości powstała później na wjeździe tablica z napisem: TO NIE JEST AGROTURYSTYKA wy***rdalać...która sama w sobie stała się atrakcją turystyczną i do dziś jest do obejrzenia na kwejku...bo ktoś ją tam wstawił dawno temu tak jak i to zdjęcie znaku.   

    

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
6 godzin temu, szymon09875 napisał:

Na godzinę? Chyba sie pomyliłeś :o ciezkiego betonu mam do rozbicia z 50 m koryt od krow i koni, reszta to glina i cegly ale to na scianach wiec luz, ale te koryta to nie za bardzo widzi mi sie tłuc ręcznie młotem... dlatego pytam o opinie bo nie mialem z tym stycznosci nigdy :/

    Bierz na dobę,nie wiele drożej,a we trzech na zmianę i jazda.   zwróć uwagę na ostrość dłut. Dobrze   było by,by dali ostre,bo to inna robota.  Można niby podszlifować,ale nie wiadomo jak na to będzie patrzeć firma wypożyczająca. Dobrze pooglądaj przed wypożyczeniem i dobrze było by kilka zdjęć jeszcze w zakładzie,by nie było nieporozumień. Taki młot jak idzie w ludzie to nie stygnie,a popierdawki te małe 2000w owszem są dobre,i skuteczne ale to do mniejszych prac. Na  ,,hektary'' warto wypożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Partyzant85 napisał:

Zazdrość o fetorka :D o losie.  Chyba niektórzy nadal mentalnie żyją w latach 90-95 gdzie fetorek był królem większości polskich wsi 😂

 

22 minuty temu, jacus napisał:

to beda juz na zlomie pociete na zyletki. a kazdy stary zetor jeszcze kilkadziesiat lat w dobrym zdrowiu pociagnie.................

Taa. I pozostaną tylko nieśmiertelne ursusy i zetory - to nic, że po kilku generalkach silnika i po kilkunastu remontach skrzyni, zwolnic i podnośnika ale przecież " panie jakie to niezniszczalne tratory"

z taką jakąś nienawiścią to piszesz jakby Cię w dzieciństwie potrącił zetor i został taki psychiczny uraz


pokaż mi zatora po kilku remontach silnika


jaśnie Wielmożny Pan to jakie ma ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj