IzaLP

Fiat 70-90 DT problem z odpalaniem

Polecane posty

IzaLP    1

Witam, jaka może być przyczyna że traktor nie chce odpalić bez samostartu? Jak już zapali to przez jakiś czas wydaje dzwięki jakby sie dusił (ponoć się zapowietrza)...Już mi uszy opadają jak słyszę jak ojciec go maltretuje czy zapalaniu...akumulator zmieniony, a te ich "wsiowe naprawy i przypuszczenia" nic nie dały. Może ktoś się orientuje w czym może być problem? Odpowiem na każde pytanie w razie co bo opisałam tylko tak ogólnie...na traktorach znam się tyle co ojciec na internecie :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to jak sie zapowietrza to gdzies sie musi pocic uklad paliwowy

 Sprawdz przelewy miedzy wtryskami, wszystkie podkladki miedziane, moze zapowietrzac sama pompka zasilajaca a w ostatecznosci pompa wtryskowa dziabnieta juz troche. Ogolnie fiacior powinien palic od strzala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IzaLP    1

jutro odpowiem co było sprawdzone a co nie (sama się nie znam)...fiat nie pali od strzala a te jego dzwieki jak stary go dusi są takie jakby ten biedny traktor zaraz miał się rozpaść na kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2480

sprawdzic filtry paliwowe i powierza i szczelnosc ukladu paliwowego nastepnie jak to nie pomoze to sprawdzic wtryski ustawic lub wymienic koncowki jak to nie pomoze to pompe paliwowa chyba ze ktos juz tam grzebal i jest moze przestawiona na znakach pozniej sprawdzic kompresje silnika


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Winą może być cofające się paliwo w układzie , czyli zużyta pompka zasilająca ( nieszczelne zaworki ) a tym samym niskie ciśnienie zasiania pompy wtryskowej. Poza tym : brak kompresji , uszkodzona uszczelka głowicy,  itp. Nie  widząc i nie słysząc silnika można wysnuwać jedynie teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Samostart to najgorsze zło jakie może być. 

 

U mnie doprowadził do wyszczerbienia się tłoka pomiędzy pierścieniami w perkinsie 4 cylindry bez turba.  Ładowarka palila dramatycznie kiedy temperatura spadała poniżej zera. Na wiosnę zrobiłem głowicę, wymieniłem cylindry i tłoki oraz wstawilem grzalke w blok. 

 

Zobaczymy jak będzie teraz kiedy temperatura spadnie poniżej zera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Pompka elektryczna zasilająca paliwo może jeszcze się przycina. Warto sprawdzić o ile ją ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj