krost

co lepsze ursus 1224 czy zetor 12145

Polecane posty

igor10246    380

to są konstrukcje bliźniacze i mogą się co najwyżej szczegółami różnić ale ja bym brał najwięcej pod uwagę stan techniczny 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
8 minut temu, igor10246 napisał:

to są konstrukcje bliźniacze i mogą się co najwyżej szczegółami różnić ale ja bym brał najwięcej pod uwagę stan techniczny 

Myślę, że zetor będzie miał bardziej komfortową kabinę niż ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
30 minut temu, krost napisał:

planuje kupic ursusa 1224 lub 12145 co lepsze 

Toż to jeden h*j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5593

Ursusa możesz wybrać czerwonego lub żółtego , zetor będzie tylko czerwony😂 a komfort czy to w ursusie czy zetorze jest znikomy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Ursusa możesz wybrać czerwonego lub żółtego , zetor będzie tylko czerwony😂 a komfort czy to w ursusie czy zetorze jest znikomy.

Choćby kabina zetorowska już miała inny wygląd  :)

 

orbitrol piekna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

kabinę inną to miały 12245,ta na 12145 różni się tym że drzwi się otwierają do przodu,a w ursusie na koło.i wszystkie zetory miały gruby dach i tapicerkę w środku,a ursusy niektóre tak a inne nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Zetory miały jeszcze grube wygłuszenie pod kabiną i najczęściej dodatkowy rozdzielacz. Najlepiej trafić 14145, bo masz 140KM i jednocześnie skrzynię 4 biegową, Ale jak masz trochę więcej gotówki to szukaj ZTS 12245 turbo wersja Super ze ściętą maską na całej długości z mokrymi hamulcami i skrzynią 4 synchronizowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
3 godziny temu, jonek98 napisał:

kabinę inną to miały 12245,ta na 12145 różni się tym że drzwi się otwierają do przodu,a w ursusie na koło.i wszystkie zetory miały gruby dach i tapicerkę w środku,a ursusy niektóre tak a inne nie

No właśnie o dach i tapicerkę mi chodziło. 

 

Ja mam 912 export z Finlandii i ma wysoką kabinę, ogrzewanie w środku, szyberdach i tapicerkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

witam, tez zastanawiam się nad kupnem zetora lub ursusa tylko mam więcej wątpliwości, mianowicie na 40 ha do ciężkich prac wystarczy 120 km w ursusie albo zetorze czy szukać 16245 lub 1614?? na pewno nie kupie nic zachodniego bo te sprzęty kupie do 40 tys a nie chce wydać więcej bo nastawiam się na zakup ziemi i szkoda mi wydać 80 tys na ciągnik, dodatkowo czy ktoś z forumowiczów może porównać zetora i ursusa pod względem awaryjności , ceny części i spalania?? bo konkretne informacje ciężko poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szukaj z turbiną jak już chcesz to kupić, Zetor czy Ursus praktycznie to samo, różnią się tylko kabiną, w Ursusie jest i tak  prawie na wszystkich podzespołach Zetor, . No jest jeden mankament, przeważnie Ursusy czy Zetory typu 1614 , czy 16245 mają skrzynie 3 biegowe, bez turbin 4 biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 40 ha to 1224 spokojnie poradzi A najlepiej szukaj 1234 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160

na 40 ha to sobie spokojnie 1014 poradzi,komfort jakiś tam jest ale ekonomia panowie ekonomia!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Na 40 ha to 1224 spokojnie poradzi A najlepiej szukaj 1234 .

Fajne sa te 1234 tylko ze 60 tys trzeba dac a to juz za drogo jak za ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
10 minut temu, weksel napisał:

na 40 ha to sobie spokojnie 1014 poradzi,komfort jakiś tam jest ale ekonomia panowie ekonomia!!!1

Ekonomia? 4ki, a tym bardziej turbo są droższe od 6tek, a 1614 nie spali kuriozalnie więcej na ha przy dobranej maszynerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
2 godziny temu, Elvis1090 napisał:

witam, tez zastanawiam się nad kupnem zetora lub ursusa tylko mam więcej wątpliwości, mianowicie na 40 ha do ciężkich prac wystarczy 120 km w ursusie albo zetorze czy szukać 16245 lub 1614?? na pewno nie kupie nic zachodniego bo te sprzęty kupie do 40 tys a nie chce wydać więcej bo nastawiam się na zakup ziemi i szkoda mi wydać 80 tys na ciągnik, dodatkowo czy ktoś z forumowiczów może porównać zetora i ursusa pod względem awaryjności , ceny części i spalania?? bo konkretne informacje ciężko poszukać.

Sam obecnie szukam ciągnika i w 40 tys. ciężko mi znaleźć coś do 80 KM, a Ty chcesz kolego o połowę mocniejszy. Ciężko to widzę... 😕😕😕

37 minut temu, Elvis1090 napisał:

A spalanie 1614 dużo więcej spali jak 1224 czy 12245?

Gdzieś czytałem że turbo z Zetorze/Ursusie 6 cyl. UR 2 to trochę para w gwizdek. Owszem dodaje mocy i momentu, ale przebieg tego drugiego jest do doopy. I pamiętaj że 1614 to 3 biegi zamiast 4, jak dla mnie porażka w ciągniku o takiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160

jak ty myślisz że za 30 tysi kupisz laleczkę i spełni twe oczekiwania to powodzenia,za czwórkę w turbo fakt drożej ale odbijesz to w spalaniu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
49 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Sam obecnie szukam ciągnika i w 40 tys. ciężko mi znaleźć coś do 80 KM, a Ty chcesz kolego o połowę mocniejszy. Ciężko to widzę... 😕😕😕

Gdzieś czytałem że turbo z Zetorze/Ursusie 6 cyl. UR 2 to trochę para w gwizdek. Owszem dodaje mocy i momentu, ale przebieg tego drugiego jest do doopy. I pamiętaj że 1614 to 3 biegi zamiast 4, jak dla mnie porażka w ciągniku o takiej mocy.

Polecam poszukac starego landiniego ja mam 7880 moc 80 km i nie narzekam A kupisz to za 30 tys...

I nie mówię o laleczce tylko o ciągniki technicznie ok wizualnie mnie nie interesuje byle technicznie był w porządku A takiego za 40 tys kupie, już byłem kilka oglądać tylko nie wiem czy zetora brać czy Ursusa 

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Szukam czegoś KONIECZNIE ze sprężarką, i jak tak patrzę, to jedynie co się nasuwa za takie pieniądze to Zetor 8145/Ursus 914...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Przed chwilą, Kaszlak79 napisał:

Szukam czegoś KONIECZNIE ze sprężarką, i jak tak patrzę, to jedynie co się nasuwa za takie pieniądze to Zetor 8145/Ursus 914...

Jak kupisz za dobre pieniądze to sprężarke za 3 tys opłaca się założyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Ten mój landini jest super skretniejszy jak zetor mało pali bo to perkins jest rewersik... A konstrukcja prosta że naprawiam wszystko sam...fajna maszyna tylko mi za słaba dlatego chce założyć mu tura bo mam teraz przy zetorze 5211 a do orki kupić coś mocniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie ma co równać, Z 8145 czy U 914 to już ciężkie kloce. Są tacy co sądzą że te ciągniki są za słabe do swoich gabarytów. Ja myślałem nad MF 690 lub 3060, to już takie w miarę cywilizowane maszyny. Ale mało który ma pneumatykę, to raz. Dwa, musiałbym w narzędziach przejść na system calowy 😋😋😋. Co do spalania, na moich glinach żaden ciągnik mało nie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj