mlodykom1

Kłopot z pługiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodykom1    18

Witam wszystkich od wczoraj posiadam pług obrotowy ROLEX stał on trzy lata nieużywany chociaż używany wcześniej był tylko co przy ustawianiu i sąsiad go odstawił i ja się zdecydowałem że wezmę go i przetestuje i wcale nie jest żle tylko problem w tym że zaorałem nim 5ha a odkładnie nadal się oklejają czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Poświęć 30 minut i wyczyść wszystkie odkładnie tarczą lamelkową, która kosztuje grosze i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

wyczyść odkladnie,albo poczekaj jeszcze trochę to się sam dotrze w końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

u mnie odkladnie w tym roku czyściły się około 40 hektarow tak były pordzewiałe. ale teraz świeca się jak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

To fajnie, niektórzy  3 lata by ten areał orali. Czyli non stop na rdzy. I paliwo razy 1,5😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Stary sposób był kiedyś, wiaderko z wodą i kawałek miękkiej cegły 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
2 godziny temu, kellyq napisał:

Stary sposób był kiedyś, wiaderko z wodą i kawałek miękkiej cegły 

Koniecznie czerwonej i szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

U mnie sie 1 odkładnia tak zalepia. Już nawet czyściłem tarczą z papierem ściernym i dalej sie zakleja, mimo że przy podorywkach było dość sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Też rozpocząłem orki. Wystarczy że przy ruszeniu za głęboku zapuszczę pierwszy korpus i zaklei go na amen  

Wydaje mi się że to sprawa uwilgotnienia gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
9 minut temu, Agrest napisał:

Też rozpocząłem orki. Wystarczy że przy ruszeniu za głęboku zapuszczę pierwszy korpus i zaklei go na amen  

Wydaje mi się że to sprawa uwilgotnienia gleby

Tak jest,zauważyłem to u siebie 

Na mocno suchej ziemi nie wyciera podobnie na torfie gdzie się zakleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Jedź na żwirownię i zaorz trochę żwiru, nawet mokry się nie zaklei. Nie wyobrażam sobie czyścić odkladnic przed orką z rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

myślałem, że w moim ibisie odkładnie same tak się ładnie czyszczą. Ale niestety teraz dochodzę do wniosku, że chyba dzięki cudownemu piasku, który przewalam każdej jesieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ciekawe teorie macie krótka piłka odkładnice robione ze złomu mam stary unia grudziądz odkładnice około 30 lat mało co sie lepiło gdzieś po końcach zamieniłem a półśróbowe dno i metr mułu aż zakupiłem lemkena trójka w obrocie świecą sie jak psu j.....a nieważne sucho mokro itp itd a wracając do autora tematu odpuść sobie ten plug też szukałem nowego w przestępnej cenie tam jest tylko ładna farba nic pozatym żadnego większego rżyska rzepaku nie skryjesz

 

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18
Dnia 10.09.2019 o 20:44, jarecki7745 napisał:

ciekawe teorie macie krótka piłka odkładnice robione ze złomu mam stary unia grudziądz odkładnice około 30 lat mało co sie lepiło gdzieś po końcach zamieniłem a półśróbowe dno i metr mułu aż zakupiłem lemkena trójka w obrocie świecą sie jak psu j.....a nieważne sucho mokro itp itd a wracając do autora tematu odpuść sobie ten plug też szukałem nowego w przestępnej cenie tam jest tylko ładna farba nic pozatym żadnego większego rżyska rzepaku nie skryjesz

 

Wziąłem go na próbe od sąsiada bo kupił go 3 lata temu i po krótkim czasie go odstawił bo jego 6 cylindrów nie dawało sobie z nim rady  a jak zachaczyłem do swojego ursusa 11054 to okazało się że jest żle ustawiony i teraz nawet ładnie idzie ale wiem że zachodnie są bez porónanaia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj