wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

tomek73    579

Dzisiaj pryskałem po 10 dniach, buraczki czyste po ostatnim oprysku a nawet trochą przypalone.

Ostatnio dałem 2 /ha beetup 160, i kemiron 0,2 , safari 20 gram i Venzar 0,2l/ha. Do tego adiuwanty, i co bardzo ciekawe perz został spalony tą mieszanką.

Dzisiaj dałem tylko beetup 2l/ha i kemiron 0,2 l.ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mi sie w jednym miejscu wywalil głuchy owies i proso, kiedy mozna go prysnać AGilem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

a w jakiej fazie są buraki? ja w fazie dobrych 4-ch liści dałem na trawkę 0,5agila i wszystko popaliło, w ciągu najbliższych 2tygodni trzeba będzie powtórzyć pewnie ale czymś tańszym , supero bodajże-nie stosowałem, ale ponoć jest łagodniejsze dla buraka od agila i tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Panowie, mam pytanie. Pryskałem buraki agilem+betanal i tam gdzie dalem taką mieszankę to trawke spaliło, natomiast gdzie był dany sam agil to jej nawet nie ruszyło. Jak była zielona tak jest. Czym to może być spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Agil działa dopiero w 100% po 10-14 dniach, poczekaj, spali wszystko jednoliścienne nie widze lepszego środka na jednoliścienne w burakach, ja dawałem go 350ml w drugim zabiegu i spalił wszystkie prosa trawki i mocno przyhamował i zatruł perz, poczekaj tydzień.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48
Napisano (edytowany)

kilka dni temu dalismy 1 litr przez pomylke klinik zamisat betanalu na 1200l wody na 4 hektary i chyba bedzie po burakach

Edytowano przez Kris1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego raczej jest już po burakach, będą ci one jeszcze przez dwa tygodnie żółkły ale uschną i pozostanie przesiew lepiej sprawdź co się z nimi dzieje czy nie omdlały jak tak to się śpiesz z przesiewem lub trzeba siać inną roślinę

ja tak w tamtym roku na powierzchni 1,5 ha spaliłem buraki przez zastosowanie zbyt dużej dawki środków chciałem spalić chwasty i dałem górne dawki mieszając razem 4 herbicydy po 2 tygodniach buraki przesiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Spróbuj dać asahi + odżywki bor, może coś pomoże, ale glifosat raczej zabije ich na 70% choć stężenie miałeś marne, ja w tym roku też pojechałem po bandzie w burakach i mieszałem wszystko co się da, a herbicydy od dwuliściennych dawałem w dawkach po 150-170% pole czyste, buraki pochorowały, ale żyją i rosną, ale te np. co dopiero wyrastają czy zasypane przez krety są ciemnozielone, a reszta jasnozielona i pokrzywiona :D ale żyje i rośnie :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam

mam pytanie , czy na czwarty oprysk w fazie 3 par lisci burakow mozna dac goltix+betanal+targa lub agil ?? targi mala dawka by byla dana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, mieszal ktoś agil z lontrelem bo obok trawki pojawiło sie troche rumianu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

witam

mam pytanie , czy na czwarty oprysk w fazie 3 par lisci burakow mozna dac goltix+betanal+targa lub agil ?? targi mala dawka by byla dana

ja taką mieszankę z agilem robię i jest ok., targa też moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

z tego co u mnie praktykowane było to nigdy nie mieszaliśmy jednoliściennych z dwuliściennymi, lepiej pojechać 3dni przed lub po zabiegu herbicydowym samym agilem, ewentualnie z odżywką.. ja od drugiego zabiegu cały czas dodawałem 200ml tytanitu i buraki nie chorowały tak mocno po zabiegach a i ładnie rosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

kilka dni temu dalismy 1 litr przez pomylke klinik zamisat betanalu na 1200l wody na 4 hektary i chyba bedzie po burakach

 

Tak wyglądają buraki po 2 tygodniach,cos nie tak powinno spalić a tu dziwny objaw zobaczcie zdjęcia

 

https://picasaweb.go...CPP1u5Gl_bfRpQE

Edytowano przez Kris1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

jak po 2 tygodniach ich nie spaliło i tak wyglądają to raczej im już nic nie będzie, tylko pewnie gdzie się nakładały opryski coś bardziej przypaliło ale tak to widać że im nic nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy połączone

 

witam szukam skutecznego środka ktory zwalczy rdest ptasi w burakach cukrowych

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Środek to glifosat bo skutecznego to nie znajdziesz, i zostaje haczka. Ja walczyłem z nim i z haczka dopiero się udało.

Buraki przypaliłem i nic nie pomogło.Wszystko próbowaliśmy.

Kemifarm ma średnio wrażliwe ale tylko wstrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Witam czy praktykował ktoś

Lontrel 0.2l + Agil 0.7l + Betanal maxx pro 1l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

jak po 2 tygodniach ich nie spaliło i tak wyglądają to raczej im już nic nie będzie, tylko pewnie gdzie się nakładały opryski coś bardziej przypaliło ale tak to widać że im nic nie jest

trochę dziwne zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Tematy połączone

 

witam szukam skutecznego środka ktory zwalczy rdest ptasi w burakach cukrowych

 

możesz spróbować,buraki pewnie mają już więcej jak dwa liście,a rdest zależy jaki duży ,jak ma dwa liście to taka dawka ,po 4 dniach możesz powtórzyć jeszcze raz taką dawką do tego zestawu proponowałbym dolać asahi

 

na 1 ha

betanal maxxpro 1 litr

pyramin 65 wg 0,50

safari 0,020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Tematy połączone

 

witam szukam skutecznego środka ktory zwalczy rdest ptasi w burakach cukrowych

 

powertwin bodajże dobrze sobie radzi z rdestami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Witam.

 

Zauważyłem, że w burakach żerują wrony. Robią otwory w ziemi i szukają chyba jakichś robaków. Przy okazji niszczą buraki (wyciągają je). dużo tego jest, około 10-15%. Poradziłem się sprzedawcy oprysków i polecił Pyrinex 3l/ha + dużo wody, pryskać nawet w deszcz.

 

Co o tym sądzicie? Miał ktoś podobny problem?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj