Polecane posty

krilan06    2428

Przy tych wszystkich zawirowaniach z koronawirusem wątpię ze państwowy instytut ogłosi suszę nawet jeżeli będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Koszt 10 ha 

Resized_20200331_230200001.jpeg

Czyli da się Tylko jak widać nie dla każdego kiełbasa dostępna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio0    9

Odroczka do końca marca i cisza zero przelewu i kasy...ja uważam, że nie ma co się łudzić, że wypłacą coś wg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
7 godzin temu, ZELKOW napisał:

seryjnie ? o to i ja może się skusze

W concordi już się zakończyło. A wogole działka z uprawa musi mieć minimum 5 hektarów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No to to były te testowe

Ale teraz na wiosnę nie ubezpieczają bo jak ubezpieczałem to nie byłi opcji suszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No może,  a od 16 zaczeli nowy sezon wiosenny

Edytowano przez Rolnik1973
Litera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, driver24 napisał:

U mnie odroczka jest do końca marca, a została przysłana w połowie lutego, nadmienię, że poprzednia była do końca stycznia, czyli informację przysłali 2 tygodnie po terminie. Ich terminy nie obowiazuja tylko rolnika. Wiec mnie już nic nie zdziwi, zdążą przysłać odroczenie, a wypłata uzależniona od terminu wyborów. Chore to jest. Chciałbym mieć nadzieję, że niektórzy rolnicy się obudzą, chociaż u niektórych nie ma na to szans. 

Raczej sam się powinieneś obudzić ludzie się nauczyli brać darmową kasę praktycznie drugie dopłaty czas już skończyć z tą pomocą i wrócić na ziemię jak komu się nie opłci zbierć to ziemię sprzedać i do roboty a nie żebrać  o darmowąkasę i wyżekaćna rządy

10 godzin temu, grzesiekrolnik napisał:

Będzie krucho z powodu korona-paranoi, pewnie to poczeka. Najgorzej że kolejna susza jest zapowiadana i już idzie a tamta poprzednia nie zalatwoina. 

Podejrzewam że jak będzie susza w tym sezonie to już nie będzie dotacji. Zapewne będzie po wyborach także będą nas mieli tam skąd obornik się bierze 

W końcu może niektórzy pujdą po rozum do głowy i przestaną płacić 50 tysi za ha 6 klasy i 2tysie za dzierżawę tylko na dobre wszysttkim to wyjdzie

9 godzin temu, Emil39 napisał:

Concordia  pszenicę  sami mi zaproponowali  co najlepsze tylko 26 zł ha przy 5 tys ha  A na QQ czekam na ofertę od ubezpieczających 

Nie wiem czy Ci powiedzieli że ubezpieczają tyle że na kasę nie masz szans bo tam Gmina nie szacuje tylko ich rzeczoznawcy aoni więcej jak 25% Ci nie wyszacują a do 25% nie ma wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Jak taki jesteś mądry to jestem ciekaw czy Ty wniosku nie składałeś, albo już dawno kasa na koncie. Moim zdaniem to niech nie płacą nikomu, a nie jedni wybrańcy przed wyborami w 3 dni wypłata, a pozostali może za rok. Żeby było jasne, Też nie jestem zwolennikiem wszelkich dopłat w takiej formie jak obecnie. 

PS. Właśnie o tym pisze, niektórzy nigdy się nie obudzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było płacone tylko pod publikę, i żeby wyborcow sobie kupić. I teraz tak samo, bo czemu to jest przesunięte na koniec kwietnia?

Czemu 13-tki w kwietniu? Staruchy zagłosują na nich bo oni są tacy dobrzy, a ty rolniku cierp, czekaj na swoje, i miej cały czas nadzieję że może kiedyś będzie lepiej.

To nie jest uczciwa walka tylko jawne przekupstwo zgodne z prawem. 

Ja osobiście do wyborów to podchodzę tak że czy ten czy tamten to i tak nic się nie zmieni, po prostu jakbyś się nie obrócił to d*pa i tak będzie z tyłu ☹️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastasis2    2
grzesiekrolnik napisał:

Staruchy

Uważaj na słowa debilu. Znajomi dostali suszowe w grudniu,styczniu.Pozostaje tylko czekać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Przy tych wszystkich zawirowaniach z koronawirusem wątpię ze państwowy instytut ogłosi suszę nawet jeżeli będzie 

Susza na pczoatku kwietnia? Juz nie pajacuj, wiem ze spodobaly CI sie doplaty suszowe ale nie przesadzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

Czy ja piszę o ogłaszaniu suszy w kwietniu? Jedynie Ty zrobiłeś z siebie pajaca swoim postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, anastasis2 napisał:

Uważaj na słowa debilu. Znajomi dostali suszowe w grudniu,styczniu.Pozostaje tylko czekać.

Sam jesteś debil. 

To dobrze że dostali. Ja nadal czekam. W ubiegłym roku trzeba było czekać, to i w tym poczekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
18 minut temu, warchest napisał:

duzo osob czeka jeszcze z siewem łubinu ? 

Ja w tym roku dopiero na poplon zasieję .... jak się uda , w zeszłym roku popłynąłem na łubinie ostro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

A w Wielkopolsce w PSZ ktoś dostał suszowe ostatnio? Miałem odroczenie do 31.03 i narazie cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Dzwoniłem do Agencji w innej sprawie i zapytałem też o te suszowe, bo też dostałem odroczenie do końca marca a kasy ani żadnego info nie ma. Gość stwierdził, że nie wysyłają powiadomień z powodu koronawirusa, a kasa niewiadomo kiedy będzie bo małe limity do biur powiatowych przychodzą... także nikt nic nie wie.. a jakoś to chyba minister na jesieni opowiadał, że pieniądze są i żeby wnioski były tylko złożone i sprawdzone bo rolnicy muszą mieć za co oziminy siać...a tu będą na przyszłe oziminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 1.04.2020 o 20:26, pudło napisał:

Ja w tym roku dopiero na poplon zasieję .... jak się uda , w zeszłym roku popłynąłem na łubinie ostro 

pomyliłem tematy , bo ja bede siał na nasiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
8 godzin temu, johny1991 napisał:

Dzwoniłem do Agencji w innej sprawie i zapytałem też o te suszowe, bo też dostałem odroczenie do końca marca a kasy ani żadnego info nie ma. Gość stwierdził, że nie wysyłają powiadomień z powodu koronawirusa, a kasa niewiadomo kiedy będzie bo małe limity do biur powiatowych przychodzą... także nikt nic nie wie.. a jakoś to chyba minister na jesieni opowiadał, że pieniądze są i żeby wnioski były tylko złożone i sprawdzone bo rolnicy muszą mieć za co oziminy siać...a tu będą na przyszłe oziminy

Też miałem do 31.03, poszedł z mojej strony @, aby uzasadnili dlaczego nie dotrzymali terminu i w odpowiedzi zwrotnej otrzymałem wiadomość o wystawieniu decyzji przyznającej pomoc. Czekam do końca przyszłego tygodnia i jak nie dostanę jej przez poczte to niech wysyłają mi ją na @. Pomoc publiczna. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekdeere    0

Na jaki adres @ pisałeś?

35 minut temu, andrewk napisał:

Też miałem do 31.03, poszedł z mojej strony @, aby uzasadnili dlaczego nie dotrzymali terminu i w odpowiedzi zwrotnej otrzymałem wiadomość o wystawieniu decyzji przyznającej pomoc. Czekam do końca przyszłego tygodnia i jak nie dostanę jej przez poczte to niech wysyłają mi ją na @. Pomoc publiczna. 

na jaki adres @ pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Wejdź na stronę arimr, kontakt i poszukaj adresu do kierownika swojego biura powiatowego. 

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj