Polecane posty

jacu    173

U mnie protokół suszowy na 26% bo mam bydło więc kasy nie będzie a rok temu miałem 40% oszacowane i tak nas rolników robią w kulki.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

Przecież na stronie ministerstwa rolnictwa pisze, że powyżej 70% będzie 1000zl do hektara a reszta co uzyskali co najmniej 30%, ale kwot nie podali (pewnie 500zl do ha)

A co do strat w gospodarstwie, to jeśli w całym (roślina+zwierzęca) jest powyżej 30% to leci z publicznych pieniędzy. Reszta idzie z pomocy de minimis.

Edytowano przez rafeq

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Ale państwo zostawi w bidzie jak tak będzie szastać kasą na lewo i prawo, zobaczysz jak uwolnią ceny prądu po wyborach, wprowadzą podatek katastralny od gruntów rolnych, ryczałt w dopłatach dla małych gospodarstw, utrudnienia w dopłatach, to ci się odechce tego suszowego co oni dają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Skądś pieniądze na 500+, seniora+, mieszkanie+, bmw rządowe, suszowe trzeba wziąć, chyba że dodrukują, ale to inflacja i spadek wartości pieniądza :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5335
52 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Jedynie dobra zmiana nie zostawi chłopa w bidzie.

Czy aby słońce nie pżygrzało Ci za mocno dziś 🤔

  • Like 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Ale państwo zostawi w bidzie jak tak będzie szastać kasą na lewo i prawo, zobaczysz jak uwolnią ceny prądu po wyborach, wprowadzą podatek katastralny od gruntów rolnych, ryczałt w dopłatach dla małych gospodarstw, utrudnienia w dopłatach, to ci się odechce tego suszowego co oni dają.

Odstaw TVN, albo bierz pół dawki.

 

xD🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Skądś pieniądze na 500+, seniora+, mieszkanie+, bmw rządowe, suszowe trzeba wziąć, chyba że dodrukują, ale to inflacja i spadek wartości pieniądza :)

paliwo podniosą na jesieni o 10 gr i w miesiąc ,dwa będą mieli to z powrotem  to co dali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, jacu napisał:

U mnie protokół suszowy na 26% bo mam bydło więc kasy nie będzie a rok temu miałem 40% oszacowane i tak nas rolników robią w kulki.

Jest pomoc de mimis i nie musisz mieć 30%strat by ją uzyskać złożyłeś wniosek ciągnij do końca ja zawsze mam z tej puli bo mam za dużo bydła a bydło masz karmić powietrzem pamiętaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251
10 godzin temu, pawel885 napisał:

Te polisy to groszowa sprawa, ja tam miałem 100% ubezpieczone więc 500 wpadnie do hektara, na polifoskę wystarczy :)

10 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Toż tak, to sie w głowie nie mieści jak można nie ubezpieczyć za te parę zł.

Też 100% ubezpieczone mam.

z racji, że do tej pory nie ubezpieczałem a w tamtym roku 250 przeszło obok nosa ubezpieczyłem oziminy. Skasowali mnie po 100zł/ha, to są grosze?!

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
58 minut temu, damianzbr napisał:

Odstaw TVN, albo bierz pół dawki.

 

xD🤣 

I tu cię zdziwię, nie oglądam TVN ani TVP, bo dla mnie jedna i druga stacja gówno warta. Dali wam ochłapy i się śmieją bo głosy kupione, a po wyborach przywalą nowe podatki i utrudnienia. Obecnie w tym kraju najlepiej ma patologia i bezrobotni. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Nie musisz oglądać TVN-u. Onet, natemat.pl, fakt, newsweek i inne szmatławce to również ich narzędzie hejtu

Edytowano przez misiek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Jak na razie to wykryto hejterów z ministerstwa sprawiedliwości kierowanego przez PIS, nie mówiąc o propagandowej tubie zwanej TVP, loty marszałka samolotem, chociaż obiecali że nie będą nadużywać władzy ja PO-PSL :)

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
8 godzin temu, emtec123 napisał:

z racji, że do tej pory nie ubezpieczałem a w tamtym roku 250 przeszło obok nosa ubezpieczyłem oziminy. Skasowali mnie po 100zł/ha, to są grosze?!

 

15 ha ubezpieczone od gradu,ognia i coś tam jeszcze 220zł za całość,wariant  tylko od gradu coś ok 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

 Dali wam ochłapy i się śmieją bo głosy kupione, a po wyborach przywalą nowe podatki i utrudnienia. Obecnie w tym kraju najlepiej ma patologia i bezrobotni. 

A ty kim jesteś że tobie nie dali a nam tak?

Czyżby istota ponad ludzka w dodatku pracująca?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Pracujący uczciwie 28 latek , bezdzietny, na razie ten rząd nic mi nie dał, a moje podatki idą na nygusów, już nie raz słyszałem "nie pójdę do pracy bo mi socjal z GOPS-u i 500 zabiorą na pierwsze dziecko", zanim PIS doszedł do władzy to się znalazło kogoś przy truskawce czy warzywach, a teraz albo 3zł za łubiankę trzeba u zaplacić albo mu się nie opłaca ruszać sprzed telewizora, gdzie ja na skupie dostaje 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
11 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

I tu cię zdziwię, nie oglądam TVN ani TVP, bo dla mnie jedna i druga stacja gówno warta. Dali wam ochłapy i się śmieją bo głosy kupione, a po wyborach przywalą nowe podatki i utrudnienia. Obecnie w tym kraju najlepiej ma patologia i bezrobotni. 

Uważasz że wspolczesni mlodzi rolnicy dadza kupic sie jak to mowisz ,,ochlapami,, brać biore owszem co sie da skoro dają ale zagłosuję jak chcę. 3zl za lubianke to uwazasz że dużo placisz? U nas to norma żeby połowę płacić zbieraczowi. Teraz nie ma kryteriow dochodowych do 500. A jak ktoś nierobem jest to i tak do Ciebie nie pójdzie.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Pracujący uczciwie 28 latek , bezdzietny, na razie ten rząd nic mi nie dał, a moje podatki idą na nygusów, już nie raz słyszałem "nie pójdę do pracy bo mi socjal z GOPS-u i 500 zabiorą na pierwsze dziecko", zanim PIS doszedł do władzy to się znalazło kogoś przy truskawce czy warzywach, a teraz albo 3zł za łubiankę trzeba u zaplacić albo mu się nie opłaca ruszać sprzed telewizora, gdzie ja na skupie dostaje 6.

Czyli taki pospolity darmozjad który nie da żadnego wkładu na rozwój kraju PL i do tego moje dzieci/wnuki będą  musiały pracować na twoją rentę/emeryturę która dzięki waloryzacji będzie dużo wyższa niż składki jakie dzisiaj odprowadza twój pracodawca dla ciebie.

 

To faktycznie, takich nam nie potrzeba jedz na wyspę, albo niemca zbierać truskawki po 3 zł skoro to taka ekstra kasa.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
25 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Pracujący uczciwie 28 latek , bezdzietny, na razie ten rząd nic mi nie dał, a moje podatki idą na nygusów, już nie raz słyszałem "nie pójdę do pracy bo mi socjal z GOPS-u i 500 zabiorą na pierwsze dziecko", zanim PIS doszedł do władzy to się znalazło kogoś przy truskawce czy warzywach, a teraz albo 3zł za łubiankę trzeba u zaplacić albo mu się nie opłaca ruszać sprzed telewizora, gdzie ja na skupie dostaje 6.

W tym roku było ludzi do zbioru więcej niż potrzeba, brat sam się zdziwił, telefon co chwilę dzwonił że chcą przyjść do pracy. Nie pracują tylko ci którzy nie chcą, i im nawet jak dasz 5zl od łubianki to i tak nie przyjdą. Ci którzy chcą pracować to będą pracować, czy będzie po 1zl czy po 3zl od łubianki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj