yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

alfa    1192
5 minut temu, loquito napisał:

Wydaje mi się że jeśli utrzymalibyście nawożenie naturalne na niezmiennym poziomie, a zrezygnowali z pk przedsiewnie to różnicy by nie było. Drobić tak dwa sezony i na trzeci podać znowu pk dodatkowo w formie nawozu sztucznego. Nie dawać w dwa lata pk ze sztucznego nawozy to przy aktualnych cenach spora oszczędność, a w plonie raczej nie było by różnicy bo nawozy naturalne to ogromna wartość. 

Tak czytam co piszesz i myśłle ze spróbuje na 5 ha . Skoszę kukurydze dam obornik bez nawozów i zobaczymy co z tego będzie . Ogólnie zimowych mam około 20 ha także to 10 ton polifoski mniej zawsze 17000 tys w kieszeni , ale boję sie tego spadku plonu , chyba ze plon byłby mniejszy o wartośc polifoski wtedy byloby ok

4 minuty temu, Ursus932 napisał:

Kto bogatemu zabroni😏

 

  To jeśli nie bujasz to ta pszenica prawdziwa euforia będzie 😊 

Piękna była nazwa jak najbardziej pasowała :) Ciekawi mnie tylko jakie ma parametry

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tak jak napisałeś pod koniec, spadek plonu musiał by przewyższyć koszt polifoski, a wydaje mi się to nie za bardzo możliwe przy tym nawożeniu naturalnym  i przy rezygnacji  pk w formie nawozu sztucznego w dwóch kolejnych sezonach po sobie, poza tym kukurydza też w resztach pożniwnych wprowadza dużo składników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na drugi rok startuj do rekordu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Zona ma  w telefonie gdzies jak jeszcze zielona była poszukam i wstawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, alfa napisał:

 

Piękna była nazwa jak najbardziej pasowała :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 minutę temu, loquito napisał:

Tak jak napisałeś pod koniec, spadek plonu musiał by przewyższyć koszt polifoski, a wydaje mi się to nie za bardzo możliwe przy tym nawożeniu naturalnym  i przy rezygnacji  pk w formie nawozu sztucznego w dwóch kolejnych sezonach po sobie, poza tym kukurydza też w resztach pożniwnych wprowadza dużo składników. 

Tak ale kukurydza na kiszonke nie ziarno tyle ze wysoko koszona 50 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aż chyba kupię na 0,5 ha tej eufori na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

hmmm 11 ton powiadasz...... ;) i wszystko na skarmianie, nic na sprzedaż?  i wszystko ważone? i w żniwa masz czas wszystko poważyć przed zmagazynowaniem, powiadasz  każdą przyczepę? i zbudowałeś wagę specjalnie żeby wiedzieć ile przywozisz z pola? 

Wierzę Ci, bo plon do ogarnięcia przy w tych warunkach, ale powiadasz że padało w marcu i kwietniu u Ciebie? co to za rejon, bo wszędzie mieliśmy problem w tym czasie. Jak podałeś ten azot?

Nie odbierz tego źle, po prostu coś mi tu nie gra, ale może się mylę.  

27 minut temu, alfa napisał:

Zona ma  w telefonie gdzies jak jeszcze zielona była poszukam i wstawię

i czemu Twoja żona była zielona? :S

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, ravoj napisał:

hmmm 11 ton powiadasz...... ;) i wszystko na skarmianie, nic na sprzedaż?  i wszystko ważone? i w żniwa masz czas wszystko poważyć przed zmagazynowaniem, powiadasz  każdą przyczepę? i zbudowałeś wagę specjalnie żeby wiedzieć ile przywozisz z pola? 

 

Bez wagi też idzie , wystarczy gęstość i obliczyć metry. Wynik w miarę dokładny

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jak jeszcze zielona była - kolega miał na myśli pszenicę, wystarczy aby użył jakiegoś przecinka z raz albo dwa i by każdy zrozumiał co było zielone ;) kula na agrotubeyoutube ma czas każda przyczepę ważyć także i kolega może ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
23 godziny temu, ravoj napisał:

hmmm 11 ton powiadasz...... ;) i wszystko na skarmianie, nic na sprzedaż?  i wszystko ważone? i w żniwa masz czas wszystko poważyć przed zmagazynowaniem, powiadasz  każdą przyczepę? i zbudowałeś wagę specjalnie żeby wiedzieć ile przywozisz z pola? 

Wierzę Ci, bo plon do ogarnięcia przy w tych warunkach, ale powiadasz że padało w marcu i kwietniu u Ciebie? co to za rejon, bo wszędzie mieliśmy problem w tym czasie. Jak podałeś ten azot?

Nie odbierz tego źle, po prostu coś mi tu nie gra, ale może się mylę.  

i czemu Twoja żona była zielona? :S

A no widzisz kolego wszystko na skarmianie dla krow mlecznych , jedynie jak mam troszke czasu i checi to poprzewiewam troche i sprzedaje po C1 , ale to tylko niewielkie ilości . A z wagą jest tak ze odwozimy 2 ciagnikami i waga w punkcie handlujacym materialy rolnicze jest raptem 500 600 m od tej dzialki takze co za problem wjechac spojrzec na wyswietlacz i pojechac dalej ? Rejon podlasie nawet mozna powiedziec mazury . koledzy z forum z tych rejonow moze cos powiedza na temat zlewów ktore tu występowały jak spadalo tyle deszczu  w 10 minut ze miernik nie nadążał u sąsiada obmierzyc ile litrów było

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak mniej wiecej wygladala kukurydza po zlewie w koncu czerwca , trawa stojaca po majowym i skoszona po majowym. Na ostatnim zdjeciu rotondo przedostatnie zdjecie z kombajnu pszenica

718.jpg

716.jpg

717.jpg

726.jpg

tytytytytyy.png

tytyyy.png

ghjhhhhjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Pszenżyto na jednej działce stojace dało miedzy 9 do 9,5 takie okolice bo była ważona jedna przyczepa i na tej podstawie tak szacuje pewnosci nie mam a na całkowitej ledze dosłownie cale pole leżało ziarno drobne wyszło do 7 maks te poszło na sprzedaż do okolicznych rolników bo pszenicy u nas sie boja i jak juz to tylko przenzyto da rade sprzedac dla krow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

U mnie belissa jakies 6,5 oddala, jakby nie liczyc placow z 0,5ha gdzie nic nie bylo (nw czemu) to ponad 7. Dam jej jeszcze szanse, piekne ziarno ma. Turkis z pasa 3,4ha ok. 7,5tony/ha reszta srednio ok. 7t/ha. Gleby głównie IVa/IVb z mozaikami III/V. Dziki troche napsocily, jeden kawalek troche wylegl i miejscami klosy sie jakby oblamywaly. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, mimo suchego calego kwietnia i N2 które sie ponad tydz rozpuszczalo, plon przyzwoity. Pszenżyto gringo pod 8ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kol. @alfa jeśli to nie problem to opisz ochronę tej pszenicy, jestem ciekawy jak chroniłeś na taki plon i może jakieś mikro? Gratuluję wyniku. !!! Bałbym się dać takiego nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, alfa napisał:

Pszenżyto na jednej działce stojace dało miedzy 9 do 9,5 takie okolice bo była ważona jedna przyczepa i na tej podstawie tak szacuje pewnosci nie mam a na całkowitej ledze dosłownie cale pole leżało ziarno drobne wyszło do 7 maks te poszło na sprzedaż do okolicznych rolników bo pszenicy u nas sie boja i jak juz to tylko przenzyto da rade sprzedac dla krow .

Dlaczego się boją pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Dlaczego się boją pszenicy?

Kazdy u nas mysli ze jak da pszenicy dla krow mlecznych to od razu reja zapaleń wymienia , no niestety tak mysla mysleniem z dawnych lat i nic tego nie zmieni ile razy mowilem czlowieku wez pszenice nie a co ty chory :) .

Ziarno było zaprawione jakas droga zaprawa co chroni przed grzybami do zimy musialbym do kolezki zadzwonic sie dowiedziec .Na jesieni poszedł glean na wiosne poprawka huzar . Dwa razy było modusem pryskane  na skracanie przydaloby sie jeszcze raz ale mialem troche szczescia i jakos dostojalo wiekszosc . A jesli chodzi o grzyby to t1 był topsin na t2 segurius + olimpus a na t3 monara . Ostatni zabieg chyba byl zbedny ale pewny nie jestem. A tak szczeze mowiac to sam nie wiem czy jest potrzebne az tyle tych zabiegow w sumie znaczenie ma pogoda moze lepiej miec zabezpieczone niz nie . Pod koniec tygodnia wstawie zdjecie z iloscia obornika pod pszenice i z jego orki   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ochrona nie z najwyżej półki , A micro jakieś dałeś??

T1 to słabiutkie aż niechce się wierzyć że taki plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
20 minut temu, Ursus932 napisał:

Ochrona nie z najwyżej półki , A micro jakieś dałeś??

T1 to słabiutkie aż niechce się wierzyć że taki plon

Micro w sensie odżywki ? Jesli o to chodzi to była dawana agrolinija s naprawde swietny produkt aha no i mikrowit miedz z intermagu na jesieni i na wiosne . Nie chcem az tak mocno inwestowac w najlepsze srodki ale plon jak najbardziej realny fakt ze ziemia doskonala zreszto bedzie widac na zdjeciu z obornikiem. Moze tez przez to nie ma problemow z grzybami ze z kukurydza naprzemian ? nie wiem ciezko mi powiedziec a to dopiero moj drugi rok z ochrona grzybowa wczesniej nigdy nie stosowałem. A ty co bys proonował na t1 ? i dalej .sa juz wstepne wyniki coboru łodzkie moze zaluknac . Ale od siebie bardzo ci polecam odmiane chociaz troche zasiej i spróbuj .

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@alfa Tak odżywki. Jeśli płodozmian z kukurydzą to chorób mniej , a na t1 to polecam tilt turbo + jakiś prochloraz tylko że chyba ostatni rok był A teraz będzie wycofany , to była taka mieszanina przyzwoita i cenowo ok. Z wyższej półki to capallo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

A czytalem gdzies o tym capello ale pewnie i cenowo sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Akurat kukurydza to najgorszy z możliwych przedplon pod pszenicę, furariozy są pewne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj