yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Adam86    53
3 godziny temu, antek1804 napisał:

W pszenicy wyszlo mi bardzo duzo miotly zbozowej, da rade jeszcze teraz czyms opryskac?

Axial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A zamknięty temat "nawożenie pszenicy ozimej" wisi cały czas na szczycie. Uproszczenia jak u ministra rolnictwa. Tak upraszczają, żeby zagmatwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Chyba trzeba po prostu olać te podziały niech sobie chłopak dzieli dalej a my piszemy tak jak wcześniej wszystko w tym temacie i po problemie

Chyba że nas wszystkich zbanuje to trudno, zostanie sam, ale tak to jest, że polaczka zawsze niszczy pieniądz i za parę kliknięć i groszy więcej jest gotów utrudnić życie innym aby samemu osiągnąć własną porażkę zamiast przewidywanego sukcesu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

To musisz napisać w pozostałych tematach dotyczących pszenicy ozimej, tłustym i wyraźnym pismem że temat kontynuujemy w temacie : i tu wkleić link to tego tematu w którym aktualnie piszemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Jak myślicie jaki procent rolników ubezpiecza od gradu i deszczy nawalnych pszenice bo napatrzyłem się na tą pogodę i wcześniej ubezpieczałem rzepak, groch a teraz  myślę o ubezpieczeniu pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chyba są spore wymagania aby przyznali odszkodowanie. Mocno chyba musi być zboże poturbowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

rok temu zgłosiłem nawalny deszcz i wiatr, całe pole leżało. przyjechał z PZU mówi Kłos musi być w błocie inaczej kombajn zbierze i sobie pojechał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Za cztery strony reklam liczy się więcej niż za jedną....

Po tych podziałach nawet nie chce się wchodzić na forum

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

To może coś na temat, dzisiaj lustracja pszenicy po oprysku na rdzę(zdjęcia na pierwszej stronie), za ciekawie to nie wyglądało lecz oprysk zrobił swoje i chorobę przychamowało,choć na przyszłość dałbym więcej tebu(w okolicach 200ml),bo przy większej presji choroby niższe dawki są odrobinę za małe, i gdzie niegdzie jeszcze na liściach grzybka widać. 

IMG_20190607_145405.jpg

IMG_20190607_145426.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacek, te podzielenie nie wyszło na dobre, sądzę że ponad połowa ludzi wolałaby jedna stronę. 

A tak poza tym mogę wykonać oprysk na skrzypionke o 7 rano środek cyperkil, piszę że dziala w tem 20 stopni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

@yacenty prosimy niech wróci jeden temat, nie każda zmiana jest dobra. Przyznaj się w duchu do błędu i popraw ten sajgon. Z góry dziękuję


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

strazak93 napisał: To może coś na temat, dzisiaj lustracja pszenicy po oprysku na rdzę(zdjęcia na pierwszej stronie), za ciekawie to nie wyglądało lecz oprysk zrobił swoje i chorobę przychamowało,choć na przyszłość dałbym więcej tebu(w okolicach 200ml),bo przy większej presji choroby niższe dawki są odrobinę za małe, i gdzie niegdzie jeszcze na liściach grzybka widać.    Bardziej wygląd a na septorię, niż na rdzę.. Edit. faktycznie, zdjęcia z pierwszej strony tego tematu, to rdza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jak załatwić perz w pszenicy. Pierwszy raz mi tak wyskoczył i niewiem jak się zabrać za niego doradcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
23 godziny temu, suffeks napisał:

rok temu zgłosiłem nawalny deszcz i wiatr, całe pole leżało. przyjechał z PZU mówi Kłos musi być w błocie inaczej kombajn zbierze i sobie pojechał 

Dlatego ja ubezpieczam tylko od gradu i ujemnych skutków przezimowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
15 godzin temu, Bartek933 napisał:

@yacenty prosimy niech wróci jeden temat, nie każda zmiana jest dobra. Przyznaj się w duchu do błędu i popraw ten sajgon. Z góry dziękuję

Ja też tak myślę był jeden temat i śledzenie go na bieżąco przynosiło dużo potrzebnych informacji ,teraz trzeba będzie skakać po kilku tematach ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Oprysk T3 chciałem zrobić na co muszę uwazac? Tydzień bez deszczu i temp. Ok 30 to chyba nie szkodzi tylko oprysk muszę wykonać wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrju65 napisał:

Dlatego ja ubezpieczam tylko od gradu i ujemnych skutw przezimowania.

a czy ważna jest wtedy odmiana (tzn. czy można zasiać taką np nisko zimotrwałą?)- chodzi o ubezpieczenie od skutków przezimowania?

1 godzinę temu, magtom36 napisał:

Oprysk T3 chciałem zrobić na co muszę uwazac? Tydzień bez deszczu i temp. Ok 30 to chyba nie szkodzi tylko oprysk muszę wykonać wieczorem?

generalnie temp około 20 stopni +/- 2-3 i bez deszczu 4-5 godzin ale lepiej jak najdłużej, także chyba lepiej późny wieczór lepiej pryskać, ja bym dodał jeszcze jakiegoś insekta jeszcze. Temp. 30 stopni i triazol w dużej dawce może poparzyć chyba.

EDIT: Chyba wyszło masło maślane, ale generalnie takie są zasady ;). A do porządków na forum trzeba w tym temacie pisać kontynuację tematu o pszenicy, bo reszta tematów to tematy widmo już. 

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 @yacenty no niestety ale narobiłeś więcej bałaganu jak pożytku, przemyśl to jeszcze i wróćmy do starego tematu tak będzie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj