Polecane posty

Szymi40    1446
15 minut temu, leszek1000 napisał:

Po paszowozu słomę na jutro sobie wrzuciłem. Kończyłem doić a u leje i błyska się . 

nie zapowiadali deszczu. 

Co to ma być. w lato nadawali deszcze to kropla nie spadła ale dobrze że pada. Deszczu nigdy nie zawiele. 

Widzisz  w lato nadawali  i w końcu  doszło  🌨️🤣     oj czasami  za wiele  ,przeważnie  jak siano na łące......                                                                                              Idzie   ta burza  do mnie.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
36 minut temu, chuck00 napisał:

Od środy codziennie pada, teraz leje. Przyszły tydzień deszcz. I weź tu zasiej... Deszcz potrzebny,  Ale nie w tym momencie... POS

A to w czym deszcz przeszkadza przy siewie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jakoś nie widzę aby nadawali opadów z natężeniem po 10 litrów na godzinę, i po kilkaset litrów za dobę. 

Jak spadnie mżawka i naleje to kilka litrów za całą dobę to co się stanie? Sam niejednokrotnie tak siałem i jakoś rosło. ;)

Takich płaczków jak w tym temacie to na całej reszcie forum się nie znajdzie. Deszcz przeszkadza przy siewie... A latem zaś beczeć że znów źle bo deszczu nie ma. Ludzie trochę pokory i opamiętania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

po 10l u mnie  siewnikiem przejedziesz może 150 m zaś szczepionym z agregatem i tego nie a dłubania cały dzień  Wierzch musi być suchy aby nie czepiał się butów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 minutę temu, Belaruss820 napisał:

Jak mówi stare przysłowie, siejesz w błoto zbierasz złoto.

Jak wymyślali to przysłowie to sieli z płachty i boso to im nic nie zapychało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

wiadro deszczu wiosną, łyżka błota... łyżka deszczu jesienią, wiadro błota... za wrzesień 17l, ciekawe czy 20l pęknie...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16953
mszk8 napisał:

wiadro deszczu wiosną, łyżka błota... łyżka deszczu jesienią, wiadro błota... za wrzesień 17l, ciekawe czy 20l pęknie...

u mnie zupelnie inaczej. powiedzenie stracilo waznosc. skala Panowie. dzis popadalo to 3cm przemoczone na polu, potem pyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
13 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Jakoś nie widzę aby nadawali opadów z natężeniem po 10 litrów na godzinę, i po kilkaset litrów za dobę. 

Jak spadnie mżawka i naleje to kilka litrów za całą dobę to co się stanie? Sam niejednokrotnie tak siałem i jakoś rosło. ;)

Takich płaczków jak w tym temacie to na całej reszcie forum się nie znajdzie. Deszcz przeszkadza przy siewie... A latem zaś beczeć że znów źle bo deszczu nie ma. Ludzie trochę pokory i opamiętania

Wiedziałem że wywolam gownoburze 😅 Problem kolego polega na tym, że na glebach zwiezlych zrobiła się kluska, na piachu możesz tak praktykować. W błocie siać nie mam zamiaru, poczekamy na lepsze warunki. 

Może zaparz sobie melisy na uspokojenie☺

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ale nawet nie na kazdym piachu, na jednym polu jak teraz robilem niby aby delikatnie mrzalo to wal mi sie zaczął tak oklehac ze szok i to w miejscach gdzie sa pokaźsne poklady piachu a nie gliny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Belaruss820 napisał:

Jak mówi stare przysłowie, siejesz w błoto zbierasz złoto.

To przysłowie owsa tyczy . Na jesieni to - W błoto siać , to lepiej spać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
54 minuty temu, XTRO napisał:

Owies w błoto posiany to po owsie. 

W błoto czytaj wcześnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj