Polecane posty

soltys48    19780
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Deszcz leje sąsiad sieje, ale będzie miał miotły na polu 👍 😁

a to dlaczego?

58 minut temu, Rolnik7343 napisał:

trzeci dzień przepaduje, raz 5 minut a innym razem 30 minut  i tak sobie kropi
No przecież ja tego na wałkach nie zostawiłem 😄 myślałem że sprasowane a z ciekawości pojechałem na łące zobaczyć i tylko kilka zwijek sprasowane

spokojna twoja 😁 ja tego ani nie kosiłem ani nie grabiłem :P

Bunt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, pedro2 napisał:

U mnie Anna od razu sortuje, mam drugi zbiornik i w baksy sypie na polu, stoją ok 2tyg w stodole,  odparują i rynka drewniana do piwnicy bez pracy. Gorzej na wiosnę po schodach nosić, ale w tym roku już zainwestuję w przenośnik taśmowy 30cm szer na schody rzucę i będzie git w baksy od razu

Ja rozładowuje taśmociągiem bo kiper góra 1,5m a taśmociągiem i 4m wysokości mogę usypać,no i musowo ziemniaki okryć na górze słomą, ja mam do tego celu okłodki komunistyczne ale i słomy w worki napchać też działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Pięknie    pada....  można  by o orce  pomyśleć -  bo i zasiać  by trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16873

zasialem zyto, mozna go po walowaniu popryskac od chwastow na czarna ziemie? czym? gleanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Wiesi0 napisał:

10 minut temu, pedro2 napisał:

U mnie Anna od razu sortuje, mam drugi zbiornik i w baksy sypie na polu, stoją ok 2tyg w stodole,  odparują i rynka drewniana do piwnicy bez pracy. Gorzej na wiosnę po schodach nosić, ale w tym roku już zainwestuję w przenośnik taśmowy 30cm szer na schody rzucę i będzie git w baksy od razu

Ja rozładowuje taśmociągiem bo kiper góra 1,5m a taśmociągiem i 4m wysokości mogę usypać,no i musowo ziemniaki okryć na górze słomą, ja mam do tego celu okłodki komunistyczne ale i słomy w worki napchać też działa.

A ta słoma to w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, pawelol111 napisał:

A ta słoma to w jakim celu?

Jak nie nakryjesz to będziesz miał górę pryzmy mokrą i zacznie gnić.Zresztą słoma leczy ziemniaki, nakryj a się przekonasz.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
27 minut temu, soltys48 napisał:

a to dlaczego?

Bunt??

a jaki bunt, po prostu odpuściłem i niech se robią jak chcą i kiedy chcą :) po co mam sie denerwować i wykłócać dalej

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16873

ciekawe czy na pryzme qq by zadzialalo. ;) bo cos tegoroczna sie grzeje pod gora.


Wiesi0 napisał:

5 minut temu, pawelol111 napisał:

A ta słoma to w jakim celu?

Jak nie nakryjesz to będziesz miał górę pryzmy mokrą i zacznie gnić.Zresztą słoma leczy ziemniaki, nakryj a się przekonasz.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Słoma chłonie wilgoć, im wyższa  pryzma tym więcej się skrapla i może gnić. Ja max 1.8m sypie, na podłodze wentylacja i kominki. Wszystko drewniane żeby nie płynęło. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

a jaki bunt, po prostu odpuściłem i niech se robią jak chcą i kiedy chcą :) po co mam sie denerwować i wykłócać dalej

czyli za robotę się wziąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
15 minut temu, Wiesi0 napisał:

Jak nie nakryjesz to będziesz miał górę pryzmy mokrą i zacznie gnić.Zresztą słoma leczy ziemniaki, nakryj a się przekonasz.

Dokładnie, u mnie jak sypało się ziemniaki to do środka pod tą słomę dziadek kładł jeszcze jakieś zielsko co myszy odstraszało zapachem chyba był to piołun ale mogę się mylić. Rozkładal słomę na ziemniakach na to szedł piach. Po bokach były otwory wentylacyjne co przed mrozami zapychał sianem i tak samo cały kopiec okrywał dodatko sianem jak już był mróz. I nie było tak aby coś przymarzło teren wiadomo wschód Polski 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem na myśli sypanie w budynku,ale w kopcach ta sama zasada tylko ze z ziemią,kiedyś byli jakieś chomiki,nie myszy nie szczury,jakieś chomiki i jak taki wlazł w kopiec to narobił poważnych skód,ale wyginęli.Ale wiem z opowieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Kopiec to normalka słoma na to ziemia i jak duzy mróz to jeszcze raz sloma.. o rzadnej wentylacji jeszcze nigdy nie słyszałem w kopcach. Jak zdrowe to nie gniją prawie wcale. W tym roku cena fajna 100zł za worek 50kg;) tylko szkoda, że nie ma co sprzedać.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

zaorałem dzisiaj część pola pod pszenicę po rzepaku- masakra, wilgoci praktycznie nie ma ;/ ładnie zaorać to nie ma mowy, pierwsza skiba nie dorzuca, wywalają się bryły jak wiadra. Tak ch*jowo to dawno nie było

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja porałem w sierpniu tylko w tym roku ziemia wo gule się nie uleżała,jeździ się jak po świeżo zaoranym bo deszczu nie było ale wilgoć jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
36 minut temu, soltys48 napisał:

czyli za robotę się wziąłeś?

tzn. ? a wcześniej to co ? leżałem i pachniałem ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U nas to samo jeszcze kto niszczył samosiewy to jakoś to zaorał .A co niektórzy to posieli gorczyce pod pszenice która już zakwitła i wypiła całą wode .Nie ma szans zaorać tego .LCH popadało całe wielkie g... na piachu po bronie wydzierał się suchy piach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

tzn. ? a wcześniej to co ? leżałem i pachniałem ? 🤔

Narzekałeś ....

Zapytam inaczej, dalej jesteś na garnuszku rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Nie wiem czy tak byłem na garnuszku skoro pracowałem od rana do nocy jak trzeba było ;) raczej na "garnuszku" to jest ten co siedzi w domu i wszystko mają koło niego robić
Ale dobra, już nie bede pisać bo tu by można było wiele napisać a nie chce zaśmiecać tematu

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weśta przestańta , bo to już nudne się zrobiło . 🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta gorczyca ludziom porosła,ledwo to poorali,pól na wierzchu leży bo pług nie chciał się zagłębić i tylko bałaganu sobie na polach narobili i myślą teraz siać na tym oziminy.Pod jare to by przegniło przez zimę,Pola poryćkane bo słomy w opór i mieli ludzie problemy to po orać,legawki po żytach ach takie uroki na wsi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Weśta przestańta , bo to już nudne się zrobiło . 🤢

już przestaje ;) nie bede tematu zaśmiecać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

a to dlaczego?

 

Kto w deszcz sieje ten miotłę wieje

Tak dziadki mówili🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj