Polecane posty

igor10246    380

OKL na dziś 16 mm przydało by się trochę więcej  może 3ci pokos by się zebrało w połowie października 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam ale już stary a w dodatku przepuszcza kłosy,a mam pytanie czy przepuszcza kłosy lub części kłosów przy wietrze żeby z góra 20% odchodziło do drugiego sypu kłosy też tam mogą iść aby w pierwszy nie szły.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepuszcza , zwłaszcza jak w kłosie ziarna trochę . No ale czego się spodziewać po młynku . Wilania dobrze ustawiona potrafi już ładnie posegregować . No a to , to tylko wiatr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Wiesi0 napisał:

Zetorki ktoś koło ciebie robi młynki do zboża gdzieś koło Wojcieszkowa.Czajsz temat

Nie daleko mnie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dobre bo mam problem z kłosami i cząstkami kłosów ale bez ziarnka.Jak pośladu trochę pości to nic się nie stanie.

20c jak nie wte porę roku o tej godz.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
24 minuty temu, radekz200 napisał:

Pada u was? Bo u nas dzisiaj to Sahara jak wiało piachem 🙂 wszystkie suche liście po ściernisku kukurydzy wywiało 

Jechałem dzisiaj z Łomży qq obkaszali za miedzą ziemniaki i musiał walić do tyłu, wiatr z boku to wyobraź sobie ile doleciało na przyczepę przy takim wietrze 😋 a działka 500-700m 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

kra-za dniowke ponad 20 mm i dalej pada, w sobote mialem zaczac kopac ziemniaki, zapowiadaja pare  ladnych dni to powinno przeschnac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
5 godzin temu, Wiesi0 napisał:

Ja sieje ozime ale koło białej jest taki chazjaj z1500ha i on sieje tylko pszenice przewódkę chyba odmianę monsun i to tak późno ze wschodzi prawie przed mrozami ale słyszałem plotki ze i zwyczajna ozima lubi wysiew w październiku i ze niby lepiej sypie.

Późno sieje, bo ma od cholery kukurydzy ziarnówki. Z areałem prawie trafiłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nocy padało,ale chyba więcej wiatru.jak deszczu bo.coś kałuż nie widać na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

FNW/FZ ostatnia doba 49mm. Największy opad dobowy od października 2017. Wrzesień już 55mm to ponad dwa razy więcej niż w lipcu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

15°, 🌤

Deszczu brak, 

Sucho jak na pustyni.

Sąsiadowa gorczyca na zgórku ma 10 cm i kwitnie, w dole ze 20 i nie kwitnie jeszcze.

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

spadło dosłownie kilka kropli w nocy. Na podwórku (po wczorajszych burzach piaskowych) można policzyć ile tych kropli było. Jak tu poorać pod żyto? Jak zniszczyć kukurydzisko? Miała iść talerzówka lub choć kultywator, a tu schnie w oczach. 

moja gorczyca 15cm i żółte pole. Nijak się ma do tej z tamtego roku (w mojej galerii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

jeden plus, że pójdą mniejsze naklady na kasowanie poplonu. Ale za to więcej na rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

hm ,u jednego pustynia u drugiego mokradło.28 mm od wczoraj ,pochmurno ,zimno 11,6 ,nie pada

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W  nocy   20 mm.  +  wczorajszy dzień  5.    Grzybki  może będą...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wczoraj w dzień 14 i w nocy 12. Dziś ciemno zimno i wietrznie, może coś jeszcze skapnie. POS

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miało padać ,a na razie ani kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj