Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7334
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Ruszył nabór wniosków o straty suszowe. Jutro składam.

Jęczmień tak spieczony że słoma pęka i się łamie jak zapałka i kłos odlatuje, a ziarnko takie że ości ciężejsze.

Wymodlił 🤣🤣 patrzcie jaka werwa, życie w Ryśka wróciło. Jak co dzień to spokojnie bez spiny a tu "jutro składam" 🤣 Jprdl jaki gość. Zgadnijcie kto w gminie jutro pierwszy wniosek złoży 🤣 gdzie tam w gminie, pierwszy w Polsce. Rolnik tobołek na plecy i leć koczować już bo kto jeszcze uprzedzi

  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Ruszył nabór wniosków o straty suszowe. Jutro składam.

Jęczmień tak spieczony że słoma pęka i się łamie jak zapałka i kłos odlatuje, a ziarnko takie że ości ciężejsze.

jak kłos opada to pora na koszenie  , a nie po urzędach łażenie 

u nas w wlkp pierwsze zebarać co sie da  ,jak susze ogłosza to i tak procentowo poleci

zdarzają się chciwi co po 80%podaja i czekają za komisja  ,ale sa tacy co na ziemie ich sprowadzają do suchego gruntu

faktem jest ze susza gorsza jak w ubiegłym roku ,ale państwo cudów nie da, trzeba zbierać co uroslo i wbić sie ze sprzedażą w odpowiednim momencie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
danielursus3p napisał:

Dzisiaj jechałem nadwislanka w stronę Dęblina od Puław, ktoś jechał  kombajnem polna droga z przystawką do rzepaku, czyżby w tamtych stronach rzepaki poszły pod kosę ?

nie ździwiłbym się jechałem tamtędy wczoraj to już rzepaki tylko miejscami są brązowawe a reszta popalona, a jak posiali na 5kl to już tydzień temu można było kosić


zastanawiam się jak to w tym roku ogarnął komisje jak zaraz ż iwa ludzie zaczynają a tu jeszcze wnioski nie złożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

u mnie zasuszają   tydzień i pod kosę pójdzie

jecznień ozimy skoszony ,niektórzy juz qq po nim sieja ,

ciekawe co wyrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

jak lipiec i sierpień nadają gorszy od czerwca to nie wiem czy ta kukurydza wogóle zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ryzykują bo paszy brak  ,w plonie głównym lipna już jest ,poskręcała sie ,

na swoim przykładzie mam na tym samym polu zasiana  na ziarno co w zeszłym i jest dużo gorsza ,jak w ciągu tygodnia nie dostanie deszczu to po plonie na słabych glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15428
13 minut temu, ZELKOW napisał:

jak lipiec i sierpień nadają gorszy od czerwca to nie wiem czy ta kukurydza wogóle zejdzie

To jeszcze gorzej może grzać?

Może już nie.

Fajnie rześko się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

właśnie rześko będzie, opada niby nadają ale miały być zlewy wczoraj po 50mm a spadło 2mm niech spadnie nawet 10mm w miesiąc i następny to tak aby obmyć kurz a do zasobu wody nic nie wniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Ruszył nabór wniosków o straty suszowe. Jutro składam.

Jęczmień tak spieczony że słoma pęka i się łamie jak zapałka i kłos odlatuje, a ziarnko takie że ości ciężejsze.

U mnie też dzisiaj do 8 lipca , też trzeba składać choć zboża ładne,gorzej z trawami i ziemniakami a kuku się trzyma nie źle ma już 2m.

Ziemniaki po 3zł/kg podlewałem właśnie to niemal jak za truskawki.

A krzyczeli oddam deszcz.

Badylarze zarobią w tym roku.

Jak Sybilla mówi teraz 7 lat.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7334
11 minut temu, Wiesi0 napisał:

Jak Sybilla mówi teraz 7 lat

O co kaman? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Była taka królowa Saba inaczej Sebilia która przepowiadała przyszłość i była taka księga i starsi ludzie o tym mówili ze 7 lat dostatku i 7 lat biedy.

Tu masz więcej.

http://www.archiwum-tajemnic.pl/proroctwa-i-przepowiednie/189-księgi-sybilli.html

Ale ogólniej ma być wielka susza i z roku na rok gorsza i ze ludzie będą czerpać życie z pod ziemi. studnie głębinowe.

Rok wydania 1943.Ludzie z lat10-20 ubiegłego wieku mówili ze się sprawdza i dorobili się majątków.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Wiesi0 Saba to antyczne królestwo na bliskim wschodzie(wymienione w biblii) a Sybilla to wieszczka z mitologii rzymskiej. Zaś 7 lat dostatku i 7 lat głodu przepowiedział  Józef, jako interpretacje snu faraona(również biblia). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Adrian_K_90 napisał:

@Wiesi0 Saba to antyczne królestwo na bliskim wschodzie(wymienione w biblii) a Sybilla to wieszczka z mitologii rzymskiej. Zaś 7 lat dostatku i 7 lat głodu przepowiedział  Józef, jako interpretacje snu faraona(również biblia). 

Nie wiem ale jak byłem mały to stare dziadki tak o tym opowiadali.

Ogólnie było tak ze ludzie w latach 08-12 nabrali na prow i wielki rozwój to ostatnio to bieda a teraz może bogactwo jak za wszystko będzie jak za złoto.

Kto widział żeby pietruszka po 20zł/kg.cebula po 5,ziemniaki 3, niby rynek globalny a przy tych cenach opłacało by się przywidzieć na prawdę z daleka, widocznie nie ma, w cenach ziemniaków piszą ze co roku o tej porze byli już spadki a w tym roku idą w górę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

A po tych siedmiu latach co ma być?

Masz 7 lat chudych , po 7 latach żona przytyje i masz 7 tłustych ,potem powinno byc znowu 7 chudych -no ale na to już nie licz 😉

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, GRZES1545 napisał:

A po tych siedmiu latach co ma być?

Rok ósmy . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, kopin napisał:

Masz 7 lat chudych , po 7 latach żona przytyje i masz 7 tłustych ,potem powinno byc znowu 7 chudych -no ale na to już nie licz 😉

Ale jak ożenisz się z HF to jak byś pas i dogadzał to chuda będzie,patrz na teściowo to i zonka taka sama będzie jeśli chodzi o budowę, na pewno później po dzieciach.Bo nie które po dzieciach ostro tyją bez powrotu, o taka rada dla kawalerów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Wiesi0 napisał:

Ale jak ożenisz się z HF to jak byś pas i dogadzał to chuda będzie,patrz na teściowo to i zonka taka sama będzie jeśli chodzi o budowę, na pewno później po dzieciach.Bo nie które po dzieciach ostro tyją bez powrotu, o taka rada dla kawalerów.

Czyli najlepiej brać puszystą , to przynajmniej się nie roztyje ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i rzem i się pomylił ale przeważnie tak jest jak pojedziesz do panny patrz na starą, jak gruba to i choć twoja chuda to będzie gruba.

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Czyli najlepiej brać puszystą , to przynajmniej się nie roztyje ? 🤔

I najlepiej a w dodatku kasiasto i nigdzie w bok nie pójdzie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

mi by wychodziło że to już 7rok cienki, jak nie wymarznięcia to ulewne deszcze że kombajn trzeba było po polu ciągać to teraz znów susze od 2016, więc przeżyć ten rok i będzie sto razy lepiej 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, ZELKOW napisał:

mi by wychodziło że to już 7rok cienki, jak nie wymarznięcia to ulewne deszcze że kombajn trzeba było po polu ciągać to teraz znów susze od 2016, więc przeżyć ten rok i będzie sto razy lepiej 😂

Jakaś mądrość w tym jest, stare dziadki ok 90lat wtedy,już nie żyją ale się w życiu dorobili a jak będzie to się okaże.Z życia wiem ze nadzieja jest dla głupców ale inaczej na rolnictwie nie da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

Nosz kuźwa człenio na Lubelszczyźnie gdzieś zaczął kosić pszenice, wilgotnośc 7,7% jade jutro do swojej dogladnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj