Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, witejus napisał:

opisz szerzej jak wygląda pudrowanie tony ziarna?

To mój słownik pudruje a słabo widzę od spawania i temu.Teraz zborze pobiera wodę przez aparaty szparkowe jak już ciemno to się otwierają i ciągną wodę z powietrza z dwutlenkiem węgla.

 

2 minuty temu, Uziu92 napisał:

ja tak w tym roku jade, azot ograniczony, raz fungi i od chwasta i niech się dzieje wola nieba.

Na to niema mocnych.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

jedynie co widze to te podlewanie niby całe g wody ale tam gdzie nawadniałem w kwietniu jeszcze pszenica mocno zielona, tam gdzie nie nawadnaine juz kolorek traci.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo wody wcale nie musi być dużo tylko w odpowiedni cas, moment a pogoda taka jest, ze deszcz leje wtedy kiedy tak plon od niego nie zależy a pali kiedy zależy.

Ale mam jeszcze dobrą wiadomość;dla plantatorów ziemniaków odmiany Irga w tym roku będzie ich mało już usychają od spodu kto nie nawadnia, bo ta odmiana jest bardzo wodno lubna.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

 dobrze prawisz, przed piątkową burzą było 16 dni bez deszczu i upał i dowaliło zboża, jakby tak spadlo z tydzien wcześniej albo nie było by upału to by jeszcze zielone było wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już nie pamiętam, ale u mnie lało a u ciebie nie a w piątek u mnie sucho a u ciebie padało.Co zrobiłeś te zdjęcie to u mnie był armagedon lało 6 razy jednego dnia.A w piątek wstaje 5 rano i patrze a taka czarna idzie i nic.Wybiegłem pozamykałem chlewnie,oborę bo zaraz dach pofrunie a wiatru nic, ni deszczu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Wp, interia, twojapogoda 👍 nie dziwota, że co niektórym siano moknie albo oprysk zmyje jak na takich portalach sprawdzacie prognozy

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Wyświetliło mi się to w polecanych przez Google ;) a pogodę tylko w telewizji oglądam w internecie nic nie sprawdzam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

To nie promuj dziadostwa. Te wszystkie dziadowskie serwisy zarabiają na naiwniakach dając specjalnie chwytliwe tytuły. Klikasz i nabijasz kabzę

  • Like 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Panowie, czy ktoś ma problem z tym, że mam ubezpieczone uprawy i należy mi się odszkodowanie?

Uwierzcie, wolałbym zebrać plony niż liczyć na ubezpieczalnie.

Pozdrawiam :)

  • Like 4

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Przewidywali około 5 drobny opad. Z wizualnie cienkiej chmurki w pół godziny 23mm dopompowało. Według prognoz teraz codziennie ma coś kapać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Agrest u mnie nic nie kapło i też pokazuje że najbliższe 5 dni ma być burzowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

W truskawkach breja się zrobiła, nie ma jak chodzić, robi się parno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
5 godzin temu, Kula07 napisał:

Panowie, czy ktoś ma problem z tym, że mam ubezpieczone uprawy i należy mi się odszkodowanie?

Uwierzcie, wolałbym zebrać plony niż liczyć na ubezpieczalnie.

Pozdrawiam :)

Ja nie mam,

San bym chciał by grad powalił mi zboże jak ten groch.

Ubezpieczone na 4.5 t a nakosi się 1.5 jak nic nie popada i dołów nie uratuje.

Ja sieję by zarobić,  a nie dla paszy więc co za różnica za co pieniądz..

Luczy się aby jak najwięcej zostało.

Wolę kasę na konto jak bujać się ze sprzedażą.

20°, ☁

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

LRA +22 i coś się zachmurzyło czyżby chciało mi ziemniaki podlać :)

@Kula07Pewnie naskarżył Ci sie fan YT który strasznie podniecał się przy twojej tragedii tu na forum, i chciał to co się stało u Ciebie wynieść ponad wszystkie tragedie. Bardzo dobrze że ubezpieczasz uprawy bo przy takich nakładach jak robisz to teraz wesoło by nie było u Ciebie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i pada. Prawdę w Polsacie mówili. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Zetorek też anonimowy no🤨 a ja krótką pamięć mam i nie pamiętam który ty rejon Lubelszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

A jeszcze nie tak dawno co niektórzy narzekali że deszczu za dużo mają a teraz z utęsknieniem go wyglądają:) Mam nadzieje że popada bo po niedzieli wrota piekieł nadają i uschnie wszystko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
32 minuty temu, GRZES1545 napisał:

LRA +22 i coś się zachmurzyło czyżby chciało mi ziemniaki podlać :)

@Kula07Pewnie naskarżył Ci sie fan YT który strasznie podniecał się przy twojej tragedii tu na forum, i chciał to co się stało u Ciebie wynieść ponad wszystkie tragedie. Bardzo dobrze że ubezpieczasz uprawy bo przy takich nakładach jak robisz to teraz wesoło by nie było u Ciebie.

A Ty do mnie pijesz ? Nie wiedzieliście że on ma konto na agrofoto ? Poszukaj sobie w postach kto temat tego gradobicia i filmiku ściagnął na forum albo się nie udzielaj. Teraz to dobrze że ubezpieczasz a parę postów dalej pisaliście że szukał rozgłosu i jeszcze lepiej na tym wyjdzie niż na zbiorach. Zapomnieliście już czy zacytować ?  Miałem się nie udzielać ale jak widzę takich pajaców to ciężko się powstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj