tomi83

Renty strukturalne

Polecane posty

Matey    895

Teraz jest juz naprawde ostatni dzwonek, jest jeszcze szansa zeby zapisac sie do 30 marca (chociaz nie wiem czy akurat to nie zalezy od szkoly) Od 30 wrzesnia dwuletnie technika zaoczne sa likwidowane


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

odnosnie krusu obilo mi sie o uszy ze trzeba chyba przez 3 lata oplacac skladke, ale czy to kwalifikuje cie pozniej do przejecia gospodarstwa i korzystania z programów unijnych to nie mam pojęcia, a chetnie bym sie dowiedzial


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Daniel znowu bajki piszesz no chyba że u Ciebie w okolicy sama inteligencja na gospodarstwach. Ten kto się chciał wziąć za gospodarkę nie poszedł na studia bo to strata czasu i pieniędzy oraz nie każdy jest w stanie ukończyć studia. Najczęściej ten kto studiuje liczy na pracę poza rolnictwem. Uczelnia prywatna = płatna. Wiele osób jest po technikach, szkołach zawodowych...

 

Studia to nie strata czasu tylko lenistwo, nie chciało się uczyć to do kogo pretensje...?

 

 

 

 

U mnie po studiach nie ma osób które przejęły gospodarstwo. Każdy się gdzieś zakręcił i pracuje.

 

Tak tylko w każdym momencie może zrobić sobie taką szkołę w 7 miesięcy, weźmie sobie MR i kupi samochód...

 

odnosnie krusu obilo mi sie o uszy ze trzeba chyba przez 3 lata oplacac skladke, ale czy to kwalifikuje cie pozniej do przejecia gospodarstwa i korzystania z programów unijnych to nie mam pojęcia, a chetnie bym sie dowiedzial

 

Wejdź na ARiMR i na MR tam są rozporządzenia, które mówią jakie muszą być kwalifikacje i jak je osiągnąć... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Daniel światły człowieku... skoro ktoś pracuje i ubezpieczony jest w ZUS to w nie ma możliwości korzystania z MR. No chyba że wg Ciebie warto rzucić pracę dla 18 tys z MR ( tylko 25% kwoty można sobie zostawić, resztę trzeba zainwestować).

Pretensje do ministra bo po co likwidować te szkoły zaoczne?

Nie każdy jest tak zdolny żeby dać radę skończyć studia, inni nie mają możliwości finansowych.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam pytanko mianowicie

mój tata otrzymuje rente strukturalną został mu jeszcze rok jak minie 5 lat użytkowania ziemi a ja w tym roku ożeniłem się a moja żona też przed zwarciem związku małżeńskiego też pobierała dopłaty tak samo jak ja

i po 1

teraz musimy zdecydować na który numer gospodarstwa przejsc, mój który jest zobowiązany rentą strukturalną i przez 5 lat (okres ochronny) muszę użytkować ziemię czy przejsć na numer żony która w normalnych warunkach przejeła gospodarstwo

i po 2

czy możemy na starych warunkach składać dopłaty ona w swoim biurze powiatowym a ja w swoim

po 3

czy można zawiesić rente na rok i pózniej do niej wrócić

 

Byłbym wdzieczny za odpowiedz cyz może ktoś był w podobnej sytułacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj