Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikus21    1

Witam. Chciałbym już pryskać na grzyba ponieważ widzę jego oznaki w pszenżycie lecz temperatury są różne nocami około 5 stopni albo mniej a w dzień ponad 15.

Mam zamiar pryskać tiltem turbo a nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto. 

A na ulotkach od srodków nie pisze jaka musi być minalna temperatura do wykonywania zabiegu i przez jaki czas musi się utrzymać ta temperatura.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Śmiało możesz pryskać, jest informacja na etykiecie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakres stosowania fungicytów to od 5 do 25 stopni Celsjusza i lepiej gdyby było słonecznie ale im wyższa temperatura to środek lepiej działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1

Czyli najważniejsze żeby było chociaż ponad 10 stopni jak pryskam. A jak na następny dzień będzie przymrozek to już nic nie przeszkadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Peron
      Witam. Kupiłem jakiś czas temu 6180, od razu przeszedł remont skrzyni. Popracowałem dzisiaj z połtorej godzinki w polu z pługiem. Skrzynia jest bardzo ciepła. Czy to normalne, czy może jest jakiś problem?
    • Przez silny84
      Witam.
      Mam mf 6130 i podczas jazdy i pracy moim mf-em po rozgrzaniu się oleju w skrzyni zapala się mi kontrolka nr 7. Wymieniłem filtry olejowe. Zalany jest olej agrol. Olej ten wychodził już ok 350 mtg. Podnośnik jest odpowietrzony tak jak powinien bo odpowietrzałem go po wymianie filtrów tą pompką pod skrzynia. Dlaczego skrzynia mi się tak nagrzewa podczas jazdy? I dlaczego zapala się ta kontrolka? Proszę o pomoc.
       
      opis kontrolek
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez marcin774595
      Mam problem z moim zetorem jest to forterra 95 z 2011r. Po jakiś 2 latach od nowowści popsuł mi się termostat. Temperatura podchodziła do 110 i po chwili spadała wymienilem i był spokój aż do teraz. Zacząl robić to samo do 110 i w dół. Wyminiłem go i to samo. Myślałem że może felrny i kupiłem jeszcze jeden i teraz podchodzi do 90 potem spada do 75 i znowu do 110-120 i spada do 80 i tak trzyma. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale od wiosny mam zablokowany egr. Bardzo prosze o pomoc bo już naprawde nie wiem.
    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj