Zaloguj się, aby obserwować  
silny84

MF 6130- Pali się kontrolka i grzeje skrzynia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silny84    14

Witam.

Mam mf 6130 i podczas jazdy i pracy moim mf-em po rozgrzaniu się oleju w skrzyni zapala się mi kontrolka nr 7. Wymieniłem filtry olejowe. Zalany jest olej agrol. Olej ten wychodził już ok 350 mtg. Podnośnik jest odpowietrzony tak jak powinien bo odpowietrzałem go po wymianie filtrów tą pompką pod skrzynia. Dlaczego skrzynia mi się tak nagrzewa podczas jazdy? I dlaczego zapala się ta kontrolka? Proszę o pomoc.

 

opis kontrolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Ponieważ olej STOU albo UTTO to totalna ściema. One nie wytrzymują parametrami podczas pracy. Od jakiegoś czasu forsowana jest polityka zalewania skrzyń biegów i mechanizmów rożnicowych tymi olejami bo ktoś napisał na nich GL-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Witam ponownie.

Pojawiły się kolejne problemy. Podnośnik przestał mi podnosić na tym przełączniku z kabiny a na tych przyciskach na błotnikach wszystko jest ok. Jeśli włączam wałek na na kontrolkach świeci mi tylko 1000obr a wałek chodzi normalnie na 540. Wiem, że gdzieś pod skrzynią znajduje się taki mikrofilterek. Chcę go wykręcić i oczyścić. Czy może ktoś wie gdzie dokładnie się on znajduje i gdzie jest druga śruba spustowa ze skrzyni biegów po lewej stronie patrząc od tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

z tym podnosnikiem sprawdz czy dochodzi prad do ehr jeeli dochodzi to potem sprawdz czy dochodzi do elektrozaworu i sprawdz mase czy masz

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Mozesz mi powiedziec gdzie sie znajduje dokladnie ten elektrozawor? Bo kontrolka mi miga ciagle od EHRu, ten maly wykrzyknik przy przełacznikach.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

do tej pory wszystko przez ponad 3lata sprawowało się bez jakichkolwiek zarzutów. Więc myślę, że to może być wina tego elektrozaworu. Tylko gdzie on jest i jak on wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

oo w 61xx to ja ci nie powiem ;/ ale sprawdz jeszcze kostki pod ehr albo za prawym kolem tylnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

wczoraj porozpinalem wszystkie kostki i połaczylem je na nowo. pokrecilem pokretlami od przestawiania pompy na silowa i hydraulike i podnosnik sie ruszyl. Ale na ile czasu to nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Witam! Jestem posiadaczem 6140 i mam podobny problem z olejem w skrzyni jak się rozgrzeje zaczyna świecić kontrolka. Wszystko działa jak należy nawet gdy zapali się kontrolka od skrzyni. Znalazłem gdzieś na forach informacje ze z lewej strony pod stopniem znajduje się czujnik temperatury oleju hydraulicznego i faktycznie jak zapali się kontrolka i zdejmę wtyczkę z tego czujnika to gaśnie. Może faktycznie to jest cała usterka tylko że nie mam numeru na ten czujnik, w katalogu poprostu go niema. A możę orientuje się ktoś do jakiej temperatury może rozgrzewać się skrzynia?? Wydaję mi się że nie jest zbyt gorąca, wszystkie filtry wymienione, olej nowy Castrol Agri, co może być przyczyną tej świecącej kontrolki od skrzyni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

prawdopodobnie to ten czujnik 3618249M1 cena w korbankowie 156 zł, prawidłowy zakres temperatur to 10-60 stC

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Witam. Dziś zacząłem orkę i po zaoraniu 1 ha olej w skrzyni bardzo się nagrzał, oczywiście kontrolka zaczęła świecić po jakiś 20 min ale później jak sprawdziłem rurkę na której jest czujnik temp. to była bardzo gorąca, więc chyba to nie jest wina samego czujnika. Co może być przyczyną takiego nagrzewania się oleju w skrzyni?? Czy tam jest jakiś zawór co puszcza olej na chłodnicę? Chłodnica oleju ciepła była ale może za słabo idzie na nią. Jak ktoś mógłby coś podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny. Wkurza mnie takie zjeżdżanie z pola i odpoczynek aż olej wystygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Witam.

Tak jak opisywałem wcześniej miałem to samo. Olej Agrol nie zdał w ogóle egzaminu. Skrzynia też mi się nagrzewała. Teraz wymieniłem olej na fuhs Agrifarm 10w40. Skrzynia chodzi perfekcyjnie osiąga normalną temperaturę i ta kontrolka przestała mi się świecić. Więc zalecam wymianę oleju na prawidłowy a także od razu zmianę oleju w przednim napędzie. Fuhs 90 LS. drogi ale na prawdę warto dla samego ciągniczka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Olej wymieniałem jakieś dwa miesiące temu i zalałem skrzynię Castrolem Agri MP+ 10W/40 więc myślę że to dobry olej i nie jest to chyba jego wina. Dużo użytkowników forum na nim jeździ i nie narzeka. Filtry też wszystkie wymienione. Zresztą stare wcale nie były mocno brudne, olej zresztą też kryształ (ale ciągnik niedawno kupiony więc wymieniłem wszystko żeby wiedzieć co sie ma). A jak jest z tym chłodzeniem oleju przekładniowego czy on cały czas idzie na chłodnicę czy jest gdzieś jakiś termostat jak w chłodnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj