agrofoto1

Azot pod jare - termin wysiewu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto1    24
Czy azot pod jare dajecie przedsiewnie czy kilka dni po? Na ile dni od skielkowania wystarcza siewce substancji odżywczej zawartej w ziarniaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Przepraszam jeśli powielam temat. Z tego co udało mi się znaleźć dyskusja toczyła się głównie o ilość N na hektar oraz formy azotu. Mnie natomiast bardziej interesuje termin w relacji do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, agrofoto1 napisał:

Czy azot pod jare dajecie przedsiewnie czy kilka dni po? Na ile dni od skielkowania wystarcza siewce substancji odżywczej zawartej w ziarniaku?

Jedni stosują tylko przediewnie saletrzak lub mocznik ja jednak wtym roku dam saletrę na 3 liść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Ja z obserwacji wiem że ważne jest w jakim terminie jest siew zboża bo gdy niektórzy posieli owies pod koniec lutego to z pewnością potrzeba będzie dać jeszcze jedną a nawet dwie dawki azotu gdy rośliny będą już powiedzmy w wysokości około 10-20 cm , ale gdy siew jest w terminie 15-20 kwiecień to chyba lepiej jest dać całą dawkę azotu pod korzeń , no może nie koniecznie całą bo to zależy od tego ile kto planuje dać , ale na pewno przedsiewnie są mniejsze straty 

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj