kola89

Mf 3060 nie jedzie na zadnym biegu

Polecane posty

kola89    1

Witam, dzisiaj podczas jazdy przelanczalem z 2b na 4b i nagle traktor tak jakby przestal jechac. Od tej pory nie jedzie na zadnym biegu. Sprzeglo raczej wykluczam gdyz biegi wchodza normalnie i slychac ze w skrzyni cos pracuje (ale zadnych zgrzytow, po prostu slychac prace przy puszczonym sprzegle , a przy wcisnietym nie). Atak z tylu sie nie kreci, wiec obstawiam, ze awarii uleglo cos w skrzyni. Moze macie jakies pomysly. Mf 3060 z 1987 roku, skrzynia AB 16/16 bez polbiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ściągaj dekiel i se zobacz coś narobił ale zapewne bez wyjmowania speedshifta się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
1 godzinę temu, lukbold napisał:

ściągaj dekiel i se zobacz coś narobił ale zapewne bez wyjmowania speedshifta się nie obejdzie

Bez półbiegu kolega ma to będzie lżej. W takim razie może zsunęła się tulejka łącząca atak ze skrzynią po prostu zabezpieczenie (kołek) wypadł i tulejka się zsunęła

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No racja. Tak czy siak wróżki tu nie ma. Wspomaganie kier działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola89    1

Wszystko inne dziala tzn. wspomaganie, podnosnik, wom, przelacza zolw zajac. Czy jest mozliwosc jakiejs diagnozy zeby wyeliminowac to czy tamto, czy trzeba wyjmowac skrzynie ? Dodam jeszcze ze reczny tez trzyma czyli most raczej w porzadku. Odnosnie tej tulejki laczacej atak ze skrzynia o ktorej pisal kolega sznajdlik czy zdejmujac dekiel z pompa hydrauliczna bede mial do niej dostep?

Edytowano przez kola89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

odkręć korek wlewu oleju z tyłu, weź światło i tam będzie widać koło ataku. zobacz czy stoi na włączonym biegu. może być tulejka jak mówią wyżej koledzy, a może półoś poszła przy szarpnięciu z 2b na 4b. możesz zobaczyć czy na włączonym przednim napędzie nie będzie jechał (może ciągnąć 2 przednimi kołami). jeśli nic nie pomoże to trzeba grzebać w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola89    1

Korek odkrecilem w pierwszej kolejnosci atak stoi w miejscu na wlaczonym biegu zalaczenie przodka nic nie daje. Poza tym jechalem pustym traktorem i zawsze tak przelaczalem tzn. z 2b na 4b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

a bez wciskania sprzęgła biegi zgrzytają (nie chcą wejść) czy wchodzą? spuszczaj olej i zdejmij dekiel z prawej strony ten co są elektrozawory i wszystko będzie jasne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nom... wszystko będzie jasne a już najjaśniejsze będzie to czego nie widać czyli grupy AB i rewers. dalej chcesz wróżyć z fusów ?? A może siłownik od reduktora padł i jest na neutralu? Tu w ogóle nie ma nad czym dyskutować tylko trzeba ściągać pokrywę skrzyni a nie łudzić się że tulejka przed dyfrem się zsunęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
7 minut temu, lukbold napisał:

nom... wszystko będzie jasne a już najjaśniejsze będzie to czego nie widać czyli grupy AB i rewers. dalej chcesz wróżyć z fusów ?? A może siłownik od reduktora padł i jest na neutralu? Tu w ogóle nie ma nad czym dyskutować tylko trzeba ściągać pokrywę skrzyni a nie łudzić się że tulejka przed dyfrem się zsunęła

A zdarzyło Ci się, już tak żeby zmiana żółw/zając była na neutralu? bo ciężko mi sobie to wyobrazić, mimo że wymieniałem to już kilka razy. jak tak by się stało to powinien w lotto zacząć grać bo tu będzie podobna szansa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a zdarzyło mi się. Fakt, że wtedy pompa zdechła.. jemu działa więc prawdopodobieństwo niskie. Tak czy siak bez sensu ta cała gadka i strzelanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola89    1

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie tematem a w szczegolnosci koledze sznajdlik. Przyczyna awarii zsunieta tulejka o laczaca skrzynie z mostem. Temat mozna zamknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nasi tam byli 🤣🤣 tym się kolega nie chwalił :P widać można sp***dolić nawet głupi kołek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Też mi się zdaje, że jak żadna paprała tam nie grzebała to nie ma opcji żeby się tulejka miała prawo zsunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dereniek
      Witam chciałbym zapytać czy da radę włożyć joystick do mf-a 3060 zamiast dzwigien co są oryginalnie jeśli możecie to podajcie link do joya i napiszcie czy oryginalne linki będą pasować
    • Przez dario1601
      witam koledzy kupilem new holland t6080 rc . ciagnik szarpie mi na 3 i 5 biegu ma 9500h nie byl jeszcze rozbierany tzn rozpolawiany wszedzie orginalna farba na srobach . jesli macie jakies pomysły to prosze o porade. potrzebuje tez zlacza do hh menu tzn tej wtyczki serwisowej jesli ktos by mi to zalatwil bylo by super 

    • Przez SzymonT532
      Cześć. Jakie macie opinie o MF 3060 ? Co się najczęściej psuje ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? Z góry dzięki
    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
    • Przez ahael
      Witam. Posiadam New Holland-a 8360 M135 z 1997 roku. Nie wiem jak nazywa sie ta skrzynia jest trzy stopniowa A, B i C na joysticku mam przyciski w gore i w dol. Pieknie dziala skrzynia B i C najszybsza niestety gdy wlaczam na A najwolniejsza to ciagnik delikatnie szarpnie w przod i stoi na wyswietlaczu pojawia sie literka N i ksiazka. Jak sprawdzic bledy w tym traktorze. Czy kalbracja sprzegla tu pomoze. Po przekreceniu kluczyka pojawia sie tylko blad P32. Jest ktos w stanie mi cos doradzic?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj