MafiaRuszkowo

Jaki nawóz na żyto na 1 dawkę ?

Polecane posty

AleksanderX    522

ja to sieję nawóz z Gruzji wyprodukowany przez rosyjski koncern a importowany przez Litwe i z tamtat sprowadzany przez podmiot polski a ja jestem odbiorca docelowym no i najważniejsze mimo tylu posredników jest dużo tanszy od polskiego

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Olek ogarnij sie czlowieku i nie pisz bezsensownyc postow, a co do autora to w zasadzie kazdy z tych nawozow bedze dobry na pierwsza dawke wszystko kwestia ilosci i dalszego nawozenie zeby wszystko ze soba wspolgralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Moim zdaniem saletrosan bo mamy siarkę. Poli 21 też niby dobra ale nie używałem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Moim zdaniem: zdecydowanie saletra, zadziała najszybciej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To na pewno będziesz zadowolony :ph34r:

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

siarka jest potrzebna w pozniejszych fazach jezeli chodzi o zboza . polecam saletre na pierwsza dawke i na druga saletrosan . chyba ze siarke dales w innym nawozie. a dawki to juz musisz sobie polivzyc albo napisac wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

a ile rozkrzewien jaki stan plantacji wyniki badan gleby ph ? jaki plon celujesz i kiedy dasz tem rsm ? chlopie za duzo zmiennych . pisz szczegoly

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

jak najszybciej podać po  1 marca rozkrzewione mocno plon 6 ton planowany żyto hybrydowe i zwykłe granat plantacje wzrokowo wyglądają dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

mi ten saletrosan to sie nie bardzo podoba na pszenżyto dawałem ok 300kg i blade a po saletrze 150kg od razu kolorów nabiera lepiej siarke dać w innym nawozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Ale o jakie żyto chodzi? Ozime czy jare? W jakiej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Jeśli to żyto ozime i teraz chcesz dać tylko na rozkrzewianie, to saletrzak, albo saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
9 godzin temu, emtezecik napisał:

siarka jest potrzebna w pozniejszych fazach jezeli chodzi o zboza . polecam saletre na pierwsza dawke i na druga saletrosan . chyba ze siarke dales w innym nawozie. a dawki to juz musisz sobie polivzyc albo napisac wszystko

przepraszam bardzo, ale co ty za bzdury wypisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Jak gęste zboże z wiosny to saletrzak bo nie działa tak szybko jak saletrzak. A jak rzadkie to saletra bo szybciej działa i daje niezłego kopa roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
KlimekPL napisał:

9 godzin temu, emtezecik napisał: siarka jest potrzebna w pozniejszych fazach jezeli chodzi o zboza . polecam saletre na pierwsza dawke i na druga saletrosan . chyba ze siarke dales w innym nawozie. a dawki to juz musisz sobie polivzyc albo napisac wszystko przepraszam bardzo, ale co ty za bzdury wypisujesz? o jakie bzdury ci chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

O to, że siarka jest potrzebna w późniejszych fazach. 

Siarka jest równolegle potrzebna z azotem. Znaczy azot potrzebuje siarki ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

a skad wiesz ze nie ma jej w tej glebie na start ozimin ? najwiecej siarki potrzebuja zboza ozime od fazy pierwszego kolanka gdy musza zbudowac duzo masy zielonej a nie w lutym bo potrzebuja mniej siarki w tym czasie . jezeli siarka jest w glebie na poczatek ? a jezeli jest to dalbym na druga dawke saletrosan a na pierwsza saletre zeby dostaly kopa . ile pol tyle przypadkow ale najlepiej powiedzec ze to bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
11 godzin temu, Arturos21 napisał:

jak najszybciej podać po  1 marca rozkrzewione mocno plon 6 ton planowany żyto hybrydowe i zwykłe granat plantacje wzrokowo wyglądają dobrze 

Najlepiej 2 marca

  • Haha 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ale to jest fenomen - zakładam że każdy jest rolnikiem i ma pole, a u każdego inaczej, u tego lepiej saletra niz saletrzak, u drugiego lepiej saletrosan niz saletra, a u trzeciego najlepiej mocznik.

2 godziny temu, rolnik115 napisał:

Jak gęste zboże z wiosny to saletrzak bo nie działa tak szybko jak saletrzak. A jak rzadkie to saletra bo szybciej działa i daje niezłego kopa roślinie.

dlaczego saletrzak nie działa tak szybko jak saletra, bo to chyba chciałeś nam zakomunikować?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez pp1208
      Witam. Tak jak w temacie. Wujek ma  około 10 ton zyta 3 letniego które w tym roku było gazowane. Oglądałem dzis te zboze no i czuć ze zapach jest inny no i jest w nim sporo takiego jak by "pudru" chyba zboze juz zaczeło sie kruszyc ze starości i teraz pytanie czy jest możliwość ze gdzies ktos kupi takie żyto ? moze po palenia w piecu lub do gorzelni ? czy niema innej opcji jak tylko wywieść na pole ?
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj