pp1208

Zyto gazowane 3 letnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pp1208    706

Witam. Tak jak w temacie. Wujek ma  około 10 ton zyta 3 letniego które w tym roku było gazowane. Oglądałem dzis te zboze no i czuć ze zapach jest inny no i jest w nim sporo takiego jak by "pudru" chyba zboze juz zaczeło sie kruszyc ze starości i teraz pytanie czy jest możliwość ze gdzies ktos kupi takie żyto ? moze po palenia w piecu lub do gorzelni ? czy niema innej opcji jak tylko wywieść na pole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98

ten puder jest bo wołki wyjadły co lepsze z tego ziarna i na pasze już się średnio nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

myślę że nawet za pół ceny by wujek sprzedał aby ktoś to zabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jestem spod grudziądza jakbyś dowiózł to kupię na pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

Za 300-400zł sprzeda a po  800-900zł tone węgla będzie  kupował....sam mam jeszcze z 10 ton żyta co nie miało opadania po 300 miało iść na gorzelnie i mam opal na 2 zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    335
1 godzinę temu, pp1208 napisał:

okolice Łomży.

Ja moge zabrac wszystko na pasze. Masz moze jakis transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

@artek wujek nie ma transportu ale jak będzie trzeba to ja zawiozę gdzie trzeba. a skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Ja bym w ciemno tego nie kupował, może się okazać że z ziarna pozostała sama okrywa plus przywleczony szkodnik do magazynu 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

nie jest tak źle. ziarna też jest sporo. szkodnika nie powinno być skoro był zwalczany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

Czemu poprostu w lokalnej gazecie nie ogłosicie? I jak jakiś klient przyjdzie to niech oceni a nie wypisujesz że to do pieca się nadaje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

@artek to ciągnikiem trochę daleko trzeba by było samochód jakiś wynająć. @staszek nie wiem czy to do czegoś się nadaję dlatego pytam. ja na przykład dla swojego bydła bym tego nie dawał ale jeżeli ktoś by się znalazł to zapraszam. @agrest cena rynkowa w mojej okolicy to 720/tone. za to nie wiem czy by ktoś dał 500zl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

Może co niektórym wyda się to głupie, ale jak dla mnie palenie ziarnem to ostateczność i tylko wtedy gdy już do niczego innego się nie nadaje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj