warchest

rekord bardzo brudne zboże

Polecane posty

warchest    253

witam mam taki problem z rekordem czerwonym ktory polega na tym ze strasznie brudno młóci nam zboze najgorzej w tym roku było z pszenzytem gdyż bardzo duzo kłosów szło do zbiornika ogromne ilosci wrecz i w pszenice idzie duzo słomy i osiorów czyli plew . a znowu jak owies cieliśmy to tez bardzo duzo słomy szło w czym moze byc przyczyna ? rozmawiałem z pewnym mechanikiem i powiedzial ze byc moze górne sito trzeba wymienic bo mogło luzów dostać bo dolne sito jest dobre . jak myślicie czy to lezy przyczyna tylko w tym górnym sicie ze za duzo przepuszcza na dolne i dolne tego nie przeczyszcza dobrze czy jaka inna tego moze byc przyczyna ? bo przykładowo wymienie górne sito a jak nie bedzie to to co może być innego ? czy ktos tak miał z tym kombajnem  ? wkurza mnie ten kombajn bo ludzie nieraz duzo gorszymi złomami i czyściutko im młóci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber116    23

najprawdopodobniej w górnym sicie jest dziura,kiedyś i u mnie był taki problem i okazało się że była dziura w sicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

powinieneś troszkę domknąć dolne zmniejszyć szczelinę na  bębnie i dodać wiatru a oczywiście wyjmij górne sito sprawdź czy nie popękane luzy kilka mm nieistotne powinieneś wyregulować kierownice powietrza tak aby owiewały całą powierzchnię dolnego sita  na sitach plewy i słoma  nie mogą przesuwać się po sicie  tylko fruwać nad sitami  wówczas jest i czystość i wydajność 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

znaczy powiem tak górne sito nie ma dziur ale juz ono tak równiutko sie nie domyka i być może jak chodzi to dostało luzówi byc moze sie otwiera ale w pszenzycie to tyle tych kłosów mam że aż musialem to pozniej recznie przez arfe przesypywac to nie jest normalne , oczywiscie na drugi rok sito wymienie ale wydaje mi sie ze dolne sito jest od tego by czyscilo dokladniej to ze 1 przepuscilo to drugie powinno zatrzymac te brudy tak ? 

i jeszcze jeden problem mam ze jeczimen jary do zbiornika to leci z osciami wcale te osci mi sie nie wymłacają co z tym trzeba zrobic ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, warchest napisał:

znaczy powiem tak górne sito nie ma dziur ale juz ono tak równiutko sie nie domyka i być może jak chodzi to dostało luzówi byc moze sie otwiera ale w pszenzycie to tyle tych kłosów mam że aż musialem to pozniej recznie przez arfe przesypywac to nie jest normalne , oczywiscie na drugi rok sito wymienie ale wydaje mi sie ze dolne sito jest od tego by czyscilo dokladniej to ze 1 przepuscilo to drugie powinno zatrzymac te brudy tak ? 

i jeszcze jeden problem mam ze jeczimen jary do zbiornika to leci z osciami wcale te osci mi sie nie wymłacają co z tym trzeba zrobic ? 

coś mi się widzi że masz zużyte listwy na bębnie młócącym albo kosisz niedojrzałe zboże 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Jęczmień tak ma, albo z ościami, albo później kosić jak pogoda pozwoli...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

mi się wydaje że to kwesti ustawienia kombajnu, tzn, za duża szczelina na klepisku, za mały wiatr, i za duża szczelina na sitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, RU68 napisał:

coś mi się widzi że masz zużyte listwy na bębnie młócącym albo kosisz niedojrzałe zboże 

 

chodzi ci o cepy to cepy sa jeszcze dobre byli mechanicy i tak stwierdzili i klepisko tez jest ok , a jęczmień normalnie był cięty w czasie odpowiednim u kogo innego co cieli to osci tyle nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ja słyszalem o tej blasze ale to ją zakłada sie do jęczmienia zimowego a jary normalnie powinien isc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Na moje oko dolne sito za mocno otwarte lub uszkodzone , wiatr też może być zbyt słaby . Szczeline klepiska i obroty ustawias tak aby zboża mie łamało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ja jak wrzucę na zimowym to wyciągam w połowie żniw.

16 minut temu, warchest napisał:

to ja słyszalem o tej blasze ale to ją zakłada sie do jęczmienia zimowego a jary normalnie powinien isc 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

Jak lecą ci kłosy do zbiornika to jest tylko dwie możliwości.

gdzieś jest dziura,lub co bardziej prawdopodobne za bardzo otwarte dolne sito, ma być otwarte tylko tyle by przeleciało ziarno,nie ma siły by przeleciał kłos.

Bizony mają sita że można ich zamknąć całkowicie ,mam teraz zachodni kombajn sita w nim mają większe wycięcia to tak nie czyści jak bizonek.

 

A czy masz wszystko w porządku z kierownicami wiatru  ??

 

 

Edytowano przez hibertusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

powiem tak w zeszlym roku przed sezonem mialem 2 mechaników i przegladali i robili mi ten kombajn ale z kierownicami wiatru nic nie robili to co by trzeba bylo bardziej w gore to puscic czy jak ? 

18 godzin temu, Jurek321 napisał:

Ja jak wrzucę na zimowym to wyciągam w połowie żniw.

 

ale rzepaku nie tniesz pewnie ? u nas teraz zniwa to juz trwaja krotko teraz bo co 2 3 na wsi pokupowali kombajny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Kierownicami to bym się zbytnio nie przejmował , ustaw na srodek i zapomnij że coś takiego w tym kombajnie istnieje . (kiedyś miałem bizona bez kierownic i było dobrze) .Jeśli to twój pierwszy kombajn , to musisz nabrać praktyki w ustawianiu sit i wiatru , na początek ustaw tak jak jest napisane w instrukcji (może dolne sito trochę przymknij względem instrukcji )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

napisz nam ile obrotów ma wiatr ,  zmierz szczeliny klepiska, i szczeliny sit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Zanim jeszcze zaczniesz rozbierać pół kombajnu zobacz na górnym sicie jego druga   część   [ ta z prętami]    jest łamana w połowie i na końcu trzyma cię na dwóch płaskownikach z otworami. Zobacz czy jest możliwość jego obniżenia kiedyś też tak miałem w pszenżycie i obniżenie  go pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodatkowo jeszcze guma- part przed górnym sitem wystający około 8-10 cm nad sito .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 2.02.2019 o 07:28, ralf3635 napisał:

Zanim jeszcze zaczniesz rozbierać pół kombajnu zobacz na górnym sicie jego druga   część   [ ta z prętami]    jest łamana w połowie i na końcu trzyma cię na dwóch płaskownikach z otworami. Zobacz czy jest możliwość jego obniżenia kiedyś też tak miałem w pszenżycie i obniżenie  go pomogło.

tzn ten grzebien obnizyc ? to da rade a duzo go obnizac trzeba ? i czy wtedy nie wyleci mi za duzo z tylu zboza ? 

17 godzin temu, gustaww napisał:

Dodatkowo jeszcze guma- part przed górnym sitem wystający około 8-10 cm nad sito .

ja 2 lata temu caly kosz sitowy z tylu zmienialem na nowy bo na tamtym to juz bylo kilka razy oberwane i spawane a teraz nowy jest ten podsiewacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
Napisano (edytowany)

wszyscy piszą jakie awarie mogły wystąpić lub zużycie podzespołów, a założyciel tematu nie podał jak ustawia kombajn, to o czym my dyskutujemy jak nie wiemy czy on dobrze go wogule ustawia do żniw

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, suzuki18l napisał:

wszyscy piszą jakie awarie mogły wystąpić lub zużycie podzespołów, a założyciel tematu nie podał jak ustawia kombajn, to o czym my dyskutujemy jak nie wiemy czy on dobrze go wogule ustawia do żniw

 

sory że się wtrącam ale ustawienia według skali o ile stary kombajn remontowany rozbierany  to skale i tak nie aktualne  prędzej bym diagnozował na podstawie opisu procentowego bo można to opisać na podstawie układu kół przekładni pozycji sit . a przyczyna może być błaha np luźny pasek klinowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

moim zdaniem , niech kupi tachometr i pomierzy rzeczywiste obroty wiatru , bębna, i zmierzy szczeliny, ja np szczelinę sita górnego mam na drugie tyle grubości ziarna, dolne stałe 0,6 mm, a to że wpada mu do zbiornika śmieci i kłosy niedomłócone, to może być wina począwszy od zbyt dużej szczeliny na klepisku, później zbyt duża szczelina sit , a zbyt mała szczelina sita końcowego gdzie mają wpadać niedomłucki i zpowrotem na klepisko, dolne sito za dużo otwarte dlatego niedomłucki zamiast się przesuwać to wpadają przez nie, a wszystko może potęgować zbyt mały wiatr, niech on to pomierzy, a szczególnie wiatr, obroty 550-600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

słuchajcie raczej kombajn dobrze ustawiony bo zawsze mechanik przed sezonem byl i sie przeglądało , leciały nam kłosy klepisko jeszcze dokrecilismy na maksa tak ze juz mieliło pszenzyto ale i tak kłosy szły , dolne sito było przymkniete , obroty bebna mierzył mi mechanik i są dobre teraz powiem zeby zmierzyli mi wiatru itd oni przegladali kombajn przed zniwami i wszystko bylo ok niby , a wiatry jak wieksze ustawilem to pszenica niby osiorow juz tyle nie bylo ale i z tylu pare ziarek wyrzucilo ale mimo ze wiatry byly wieksze to słoma i tak szła do zbiornika wiec co górne sito by było ze juz wyrobione ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

teraz i tak nic nie nastawisz bo nie sprawdzisz (co będziesz kosić śnieg ?) jeszcze raz wiatr na 90 % górna kierownica wiatru w kierunku końca podsiewacza  (podłogi schodkowej) aby wiatr niósł w powietrzu słomki i ości  a dolna kierownica kilka stopni niżej górne sito otworzyć aby wiatr miał ujście a dolne domknąć tak aby niedomłoty i ziarno z ościami leciało powtórnie na bęben zmniejszanie wiatru i domykanie sit to błąd. i niema możliwości żeby nie działało . a jeśli na powierzchni dłoni leży 1-2 ziarna to ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Przez ZO-9
      Kupię Fortschritt e 514 mdw w bardzo dobrym stanie na szerokich kołach najlepiej z perkinsem
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj