warchest

rekord bardzo brudne zboże

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Masz tą gumę za górnym sitem ? czy nie masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Napisano (edytowany)
Dnia 3.02.2019 o 18:32, suzuki18l napisał:

ale mechanik sprawdzał ustawiał podczas koszenia?

 

no niestety podczas koszenia to tak nie zabardzo bo ten głowny to on u kogos na kombajnie w tym czasie 

Dnia 3.02.2019 o 21:25, gustaww napisał:

Masz tą gumę za górnym sitem ? czy nie masz? 

no te gumy z boku sita to mam czy o ktore ci chodzi  ?

Dnia 3.02.2019 o 18:41, RU68 napisał:

teraz i tak nic nie nastawisz bo nie sprawdzisz (co będziesz kosić śnieg ?) jeszcze raz wiatr na 90 % górna kierownica wiatru w kierunku końca podsiewacza  (podłogi schodkowej) aby wiatr niósł w powietrzu słomki i ości  a dolna kierownica kilka stopni niżej górne sito otworzyć aby wiatr miał ujście a dolne domknąć tak aby niedomłoty i ziarno z ościami leciało powtórnie na bęben zmniejszanie wiatru i domykanie sit to błąd. i niema możliwości żeby nie działało . a jeśli na powierzchni dłoni leży 1-2 ziarna to ok 

ale gdzie na powierzchni dłoni ? 

Edytowano przez warchest
bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

kładziesz dłoń na ziemi po garnięciu słomy i to co pod dłonią jeśli 12 ziarna to na ha masz 20-30 kg straty  do 60 kg straty normalne  a decydujące znaczenie ma siła i kierunek wiatru ziarno i kłosy niedomłoty zawsze spadną na dół o ile na sitach nie ma warstwy telepiących się plew ograniczających przesiewanie pomyśl proste i logiczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Pewnie chodzi o to że, gdy położysz dłoń na ściernisku po kombajnie , to pod dłonią mogą leżeć 1-2 ziarna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, peugeot napisał:

Pewnie chodzi o to że, gdy położysz dłoń na ściernisku po kombajnie , to pod dłonią mogą leżeć 1-2 ziarna .

o to to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

aa to u mnie  z tym to akurat jest dobrze bo nieraz nie lezy nic ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Czysciles kombajn po zniwach, jeśli nie to proponuję włączyc napęd mlocarni i na pełne obroty. Znajomy mial tej problem i dopiero mechanik podpowiedzial mu ze możliwe że zapchal się syf i porostu trzeba go wyczyścić. Po 20 latach użytkowania miał pierwszy raz taki przypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

wyczyszczony , w tym roku zakładam nowe sito górne , 2 nowe wytrzasacze bo tamte juz do wymiany poszly oraz kierownice wiatru mechanicy inaczej poprzestawiali wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze tylko teraz powstał nowy bardzo duzy problem bo wysadziło blok popekał na zime wszystka woda nie zeszła bo juz musiało sie kamieniem przyblokowac i teraz to jest problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Przez ZO-9
      Kupię Fortschritt e 514 mdw w bardzo dobrym stanie na szerokich kołach najlepiej z perkinsem
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj