danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Taurus83    889

Raczej wrócę. Wszystko idzie w tym kierunku. Mamki nie.  Ja kukurydzy nie zamierzam siać. Jak widzę opasy które jedzą tylko qq to mi się nie dobrze robi. Nie chciałbym jeść tego mięsa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Co do lucerny nie wiem jak się zakisza bo dopiero w tym roku będę robił sianokiszonke z czystej lucerny ale O kończynie też mówili że się nie zakisza a ja robiłem z samej kończyny i się bardzo ładnie zakisila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

W Stanach robią lucernę w siano. Przestałem obecnie dawać opasom zboże. Dostaja siono i kiszonkę z kukurydzy, ładnie rosną i nie widać żeby im śruty brakowało. Myślę wsiać w trawy lucernę i zacząć uprawiać seladerę. Jeden pokos seladery w baloty a potem co odrośnie to wypasać. Moim zdaniem najlepsze (najlepsze przyrosty po najniższych kosztach) opasanie bydła to kiszonka z kukurydzy i seladera/lucerna/koniczyny z trawami.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
1 godzinę temu, gadzet napisał:

Wracając do tematu ozzborn uważasz że żadne dodatkowe źródło białka opasom  nie jest potrzebne?

ja już nie daje żadnych i nie widze różnicy, zródłem białka ma byc dobre siano czy sianokiszonka

zródło białka sianokiszonka i siano a zródło energii kiszonka z qq albo zboże i wystarczy

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mnie interesuje kiszonka z seladery ,sama dobrze się zakisza czy trzeba z owsem lub jęczmieniem siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Myślę, że sama to słabo sie zakisi. Planuję siano z seladery robić tylko ciekawe czy same badyle sie nie zostaną.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak właśnie myślę żeby z jęczmieńem zasiać bo motylkowe same słabo się zakiszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja robiłem kiedyś sianokiszonka z koniczyny i ładnie wychodziła. Nawet taka przesuszona po byle jakiej prasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robie też z kończyny Ale trochę trawy w niej jest i nawet po Sipmie się zakiszają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
26 minut temu, Taurus83 napisał:

Ja robiłem kiedyś sianokiszonka z koniczyny i ładnie wychodziła. Nawet taka przesuszona po byle jakiej prasie 

Bo właśnie wydaje mi się że kończyna, lucerna i inne wysokobialkowe rośliny muszą być w miarę dobrze podsuszone i tak jak ja to staram się zawsze tak w okolopoludniowych godzinach kosić A odrabiać i zbierać z rosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
ozzborn napisał:

1 godzinę temu, gadzet napisał:

Wracając do tematu ozzborn uważasz że żadne dodatkowe źródło białka opasom  nie jest potrzebne?

ja już nie daje żadnych i nie widze różnicy, zródłem białka ma byc dobre siano czy sianokiszonka

zródło białka sianokiszonka i siano a zródło energii kiszonka z qq albo zboże i wystarczy

A gdzie twoja zachwalana soja??? Teraz dajesz sianokiszonke???! Wow a tak się spierales że nie dajesz i nawet słomy twoje opasy nie ruszają. A i nie będę dodawał że sama kukurydzę masz bez łąk to co kupujesz bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
1 godzinę temu, ozzborn napisał:

ja już nie daje żadnych i nie widze różnicy, zródłem białka ma byc dobre siano czy sianokiszonka

zródło białka sianokiszonka i siano a zródło energii kiszonka z qq albo zboże i wystarczy

Kurczę to już całkiem zgłupiałem znajomy trzyma opasy i on znowu mówi żebym zapomniał że upasę  byka bez śruty i jakiegoś białka. A też daje kieszonka z kuku i dobrej jakości sianokiszonke. ozzborn do jaki to wieku padniesz byki i jaką masę osiągają?

4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

A gdzie twoja zachwalana soja??? Teraz dajesz sianokiszonke???! Wow a tak się spierales że nie dajesz i nawet słomy twoje opasy nie ruszają. A i nie będę dodawał że sama kukurydzę masz bez łąk to co kupujesz bele?

Co chcesz powiedzieć Jarek że ozzborn ściemnia?

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

u mnie siano kiszonke z kończynyny zakisilia się na czarno jedzą bardzo fajnie tylko ten kolor a kręcone praca arobale 1212 wiadomo walcowa dobrze środka się nie scisnie ale puki co to wszystko się zakisza ładnie ważne aby koty dziury nie zrobiły bo w tym miejscu plaster spełniały się robi ale reszta dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Nie będę pisał że sciemnia pisał ostatnio to co ja napisałem ale mało osób to popierało więc pisze teraz coś innego. A tak zachwalal i filmiki wstawial jak to w USA karmią samą kukurydzą bez dodatku traw, sianokiszonek czy też siana lub słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem tak że mięsne rasy i mm to bez śruty i dodatkówbiałkowych jeszcze jakoś urosną Ale hf i inne mleczne to można'zapomnieć że cokolwiek nabiorą mięsa tylko skóra i kości

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

No to jak to w końcu jest z tym twoim żywieniem ozzborn? A Ty Jarku co sądzisz o utrzymywaniu opasów tylko na kiszone z kuku i sianokiszonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

Ja jestem za dawaniem opasom tresciwej i uzupełnieniem białka np rzepakowa lub sojowa albo nawet mocznik paszowy. Ja teraz sam robię koncetrat bialkowy i podaje w małych ilościach opasom. Do tego kukurydza i sianokiszonka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byczki na samej sianokiszonce i kukurydzybyczek_l_ae194653306a073517465c477d501b40.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś na początku lutego będzie miał 10 miesięcy. Próbuje jak najtaniej produkować 

Ostatnie pół roku będą dostawać teściową i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
59 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie będę pisał że sciemnia pisał ostatnio to co ja napisałem ale mało osób to popierało więc pisze teraz coś innego. A tak zachwalal i filmiki wstawial jak to w USA karmią samą kukurydzą bez dodatku traw, sianokiszonek czy też siana lub słomy.

A już było normalnie to przyszedłeś być dzieciakiem i w tym temacie... Ogarnij się i pisz normalnie a nie się wykłucasz jak siedmiolatek przy nauczycielce na temat tego kto zaczął.

Edytowano przez kb4512

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Ursus932 napisał:

Ostatnie pół roku będą dostawać teściową i ziemniaki

Ostrożnie z tą teściową bo jeszcze się bydło zatruje 

A ziemniaki to na frytki/bliny a nie ogonom do skarmienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Partyzant85 napisał:

Ostrożnie z tą teściową bo jeszcze się bydło zatruje 

A ziemniaki to na frytki/bliny a nie ogonom do skarmienia :D

Spokojnie w nie dużej ilości nic im nie będzie 😉 a ziemniaki odpadowe😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj