danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn
12 minut temu, RU68 napisał:

sprawa rozwojowa już podają że 9 zakładów" leżakowało"  a z tego będzie afera na lata sąsiad wspominał wczoraj że w 2000r sprawa BSE przez rok nikt niechciał bydła nawet za pół darmo a byki wiązał 3 łańcuchami a  do embarga tylko pozostały dni (moje zdanie laika

najwazniejszy rynek to Włochy a tam chyba jak narazie cisza

1 minutę temu, mirro napisał:

Czego ha?

no tej marchewki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6455

Jak ktoś z okolic Końskowoli to niech leci do Piniego , zobaczyć jak sytuacja.
Marchewki ? Niedużo 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

 

to teraz nie strugaj durnia że komuś coś wytykam, było nie zadawać idiotycznych pytań i nie okazywać kretyńskich zdziwień że w kukurydzy, pszenicy, rzepaku itd. który zjada krowa jest syf. 

Bo wytykasz człowieku pisałeś że krowy mleczne karmione są syfem było napisać że takim samym jak twoje byki to bym się nie pytał jaki to syf te krowy jedzą. Zwolnij bo nie nadążam za tokiem Twojego rozumowania jeżeli tak to można nazwać bo to jakiś bełkot zaczyna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, PRIMO napisał:

A czy ja napisałam że sprzedawałem po nocy? CWANIACZKU?!

Jeśli sobie nie masz nic do zarzucenia to podziękuj tym co tak robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, RU68 napisał:

o i to jest pytanie szukasz odbiorcy na QQ młyn lub grys opcja karma dla psów podpisujesz kontrakt na satysfakcjonującą cenę lub ryzykujesz i zdajesz się na wyczucie rynku siejesz odmiany grysowe nawozisz faza 2 liści oprysk na ploniarkę 8 liści choroby grzybowe pierwsza dekada lipca omacnica 1 po 10 dniach omacnica i grzybowe 2 początek sierpnia stonka kukurydziana . wrzesień październik kosisz suszysz na bieżąco nie może się zaparzyć mokra do suszenia używasz suszarni z wymiennikiem u mnie na słomę bele fi 1,6 m słoma kolegi w zamian za usługę zbierasz średnio 10 suchego sprzedajesz 100-120 drożej od paszowej jak fuks to sprzedajesz na zachód ale to już nie żarty bo transport kosztowny i tak co roku masz z 60 ha 250 300 tyś na czysto były porywy i 450 tyś ale to historia  mnie starczy  a czy to źle czy nie źle każdy ma swój poziom  

nie dogryzam nie rozumiem ludzkiej" głupoty" bo jak nazwać to obchodzenie przepisów 

Jakich fungicydów używasz w uprawie kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
8 minut temu, gadzet napisał:

Bo wytykasz człowieku pisałeś że krowy mleczne karmione są syfem było napisać że takim samym jak twoje byki to bym się nie pytał jaki to syf te krowy jedzą. Zwolnij bo nie nadążam za tokiem Twojego rozumowania jeżeli tak to można nazwać bo to jakiś bełkot zaczyna być.

To zacznij nadążać a przynajmniej czytać ze zrozumieniem za czym się przysadzisz ze swoim bełkotem.

Po za tym nic nie wytknąłem tylko odpowiedziałem na zadane pytanie, a to nie jest mój problem że ty masz klapki na oczach i nie załapałeś że wszystko łącznie z twoimi krowami jest karmione syfem.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
2 minuty temu, gadzet napisał:

On chyba właśnie sam nie bardzo wie.

Raczej wie tylko nie wie jak to sensownie wyrazić. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, damianzbr napisał:

To zacznij nadążać a przynajmniej czytać ze zrozumieniem za czym się przysadzisz ze swoim bełkotem.

Po za tym nic nie wytknąłem tylko odpowiedziałem na zadane pytanie, a to nie jest mój problem że ty masz klapki na oczach i nie załapałeś że wszystko łącznie z twoimi krowami jest karmione syfem.

Damian , a to dobrze czy źle ? Znaczy według Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Napisano (edytowany)
15 godzin temu, Ursus932 napisał:

Jakich fungicydów używasz w uprawie kukurydzy?

azoksystrobina w zależności od ceny co roku inny ale zwykle tazer a drugi azoksystrobina 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
3 godziny temu, RU68 napisał:

zbierasz średnio 10 suchego sprzedajesz 100-120 drożej od paszowej 

skoro tylko drożej o 100-120 od paszowej to wychodzi na to ze ci co uprawiają na paszówke maja 3-4 tys zysku z hektara :D

ciekawe rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Mysle ze coniektore zaklady by mogly z tego wyjsc calkiem dobrze. Po pierwsze monitoring przywozu uboju klasyfikacji itp online i oczywiscie dla picu wymyslic jakis certyfikat. I oczywiscie pozadna reklama ale nie ogolnokrajowa, naglosnic gdzie sie da i mysle ze by moglo to zalapac tak jak produkty bez gmo. Ale to tylko moje mysli. Tylko znowu by sie zaczeli czepiac jak to sie bydlo ubija bo dla mnie to ten rytualny uboj jest o wiele bardziej humanitarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Damian , a to dobrze czy źle ? Znaczy według Ciebie .

Dla mojego portfela bardzo dobrze bo nie specjalizuję się w uprawach eko, dla mojego zdrowia bardzo źle.

Więc zależy w jakim kontekście pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W obydwu razem , bo już w końcu nie łapię , krytykujesz , czy zachwalasz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, ozzborn napisał:

skoro tylko drożej o 100-120 od paszowej to wychodzi na to ze ci co uprawiają na paszówke maja 3-4 tys zysku z hektara :D

ciekawe rzeczy

 upraw ususz przechowaj wyczuj rynek sprzedaj i pogadamy  a u mnie 600 t x 100 zł to 60 000 różnicy plus coroczna zwyżka sezonowa kolejne 60 000 i już 120 000 dodając twoje 120 000 już jesteśmy w ogródku a jak dodasz niskie koszty suszenia już są 300 stówy sam do tego doszedłeś można można  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075

Zachwalanie przez krytykę albo na odwrót krytyka przez zachwalanie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, RU68 napisał:

azoksystrobina w zależności od ceny co roku inny ale zwykle tazer a drugi azoksystrobina plus propikonazol 

Propikonazol ma rejestracje w kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, zetorki12 napisał:

W obydwu razem , bo już w końcu nie łapię , krytykujesz , czy zachwalasz ..

Ani jedno ani drugie. Stwierdzam fakt. Czy czegoś jeszcze nie łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łapię , łapię . Tak się zastanawiam co dla Ciebie ważniejsze . Kasa , czy to że trujesz . Oczywiście nie tylko Ty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Napisano (edytowany)

aaa

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
7 minut temu, RU68 napisał:

 upraw ususz przechowaj wyczuj rynek sprzedaj i pogadamy  a u mnie 600 t x 100 zł to 60 000 różnicy plus coroczna zwyżka sezonowa kolejne 60 000 i już 120 000 dodając twoje 120 000 już jesteśmy w ogródku a jak dodasz niskie koszty suszenia już są 300 stówy sam do tego doszedłeś można można  

tylko ze w 2017 sucha była po 550zł a suszenie kosztowało majatek bo ciagle padało, w tym roku kazdy zarobił na kukurydzy bo była sucha jesien i w miare dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RU68 napisał:

oj podchwytliwe pytanie czysty nie ale w fabrycznej mieszaninie z azoksystrobiną tak  QuiltXcel  

Krytykujesz że rolnicy sprzedają leżaki A ciekawe czy sam nie stosujesz fungicydu bez rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Panowie, chyba naprawdę poważny kryzys w branży mięsnej... Można to nawet udowodnić... Jarek Zamilkł... 😉😎😁

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj