danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość

Przecież i teraz dopłacają do bydła i nie stanowi to problemu . Nagle problem , bo Kaczyński udaje że to jego zasługa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Narazie to podejżane,500 dodatkowo czy wyrownaja do 500.czy na psyhiatrę dla prezesa i ekipy.

i znowu podział wsi,a co z resztą rolników?

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

i już jest w tv temat "krowa 500+" i pierwsze co to odpowiedz że dla rolników to jest a dla nauczycieli to nie ma .... zaraz bedzie znowu gadanie że rolnicy żyją jak burżuje

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24622841,programu-500-zl-na-kazda-krowe-pis-nie-sfinansuje-z-budzetu.html

" te pieniądze się krowom po prostu należą. " leże 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wytłukli lochy a teraz tylko do polskiego tucznika chcą dopłacić?ten na kontrakcie co za prosiaka zapłacił duńskiego to nie dostanie nic?

I ujebali się tych krów, ciekawe czy  w razie wojny kradli by ze sklepów  jogurty i sery czy mięso?

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Petardy by kradli coby straszyć chociaż hukiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.04.2019 o 23:53, michalcium napisał:

Dużo osób boli że sytuacja wróciła praktycznie do normy i dalej szukają sensacji 

Mówisz o tym że sprzedaż chorych krów do ubojni na kiełbasy wróciła do normy tak jak przed aferą i dziwisz się że mnie to boli? \

 

Chyba zaraz na prawdę zgłosze ten proceder tam gdzie trzeba, nie będą mnie i innych konsumentów k**wy truć.

13 godzin temu, marulekk napisał:

a ty wiesz , że każdy bedzie sie składał na te programy +, czy ma krowe czy nie w postaci co róż to nowych ukrytych podatków i cen...

my niejestesmy Japonią aby władza szastała "naszymi" pieniędzmi 

Owszem będzie się każdy składał w taki sposób że wszystko co produkowane w PL podrożeje w sklepach i aby móc to kupić wszyscy będą musieli mieć wyższe pensje, zaczynając od nauczycieli kończąc na pracownikach LIDLA i taśm produkcyjnych zagranicznych fabryk które zatrudniają polaków za miskę ryżu.

 

I na prawdę przeszkadza ci że LIDLE i inne zagraniczne fabryki będą musiały płacić wyższe pensje dla pracowników?

 

Nie bój się dżondyry, ŚOR i nowe samochody nie podrożeją. Bo jeśli nawet to wtedy pojedziemy sobie je kupić w sklepie czy u dilera niemieckiego. Podrożeje w sklepach tylko to co największe koszt produkcji ma w PL.

12 godzin temu, marulekk napisał:

@zetorki12 bo u Was leniwe ludzie to i ugory są :P 

A może po prostu potrafią liczyć..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W lidlu na kasie pensją wyższa od zwykłego nauczyciela.i niby gdzie za miskę ryżu zatrudniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Tylko nwm skąd wziął te "chore" krowy bo z tego co się orientuję to wszelkie mięso które było badane było zdrowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

no wiesz ... jak krowa ma chorą lub złamaną noge i nie ma możliwości sama wejść na samochód to oni uznają to jako chore mięso i według "znafffców" te mięso jest chore i powinno być zutylizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas zakupu cieląt robi z was ktoś umowę kupna? Kolega był na szkoleniu i mówił , że mają niedługo mocno w tej kwestii kontrolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Rolnik7343 napisał:

po co umowa ? tylko zgłoszenie o przemieszczeniu i tyle

powinna być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

zaznaczyłem kiedyś ignorowanie postów, tematów itd. naszego experta od wszystkiego i nadal widze jego wywody 

gdzie tu coś jeszcze musze zaznacyc aby niewidzieć jego złotych mysli????


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, bobienko napisał:

W lidlu na kasie pensją wyższa od zwykłego nauczyciela.i niby gdzie za miskę ryżu zatrudniają?

A ty gdzie byś wolał robić w lidlu za większą kasę czy w szkole za mniejszą ?

 

17 minut temu, Rolnik7343 napisał:

no wiesz ... jak krowa ma chorą lub złamaną noge i nie ma możliwości sama wejść na samochód to oni uznają to jako chore mięso i według "znafffców" te mięso jest chore i powinno być zutylizowane

Jakby była złamana noga to nie dzwoniliby pod osłoną nocy aby szybko przyjeżdżał. Lecz tego na 100% nie wiem, nie wiem co dolegało tym zwierzętom, słyszałem tylko że musi szybko przyjechać bo wet. stwierdził że długo nie pożyje.

Wydaje mi się że chodziło o krowy chore po antybiotykach. Zresztą gdy zapytałem go o aferę i się zdziwiłem że nadal takie coś jedzie na ubojnie to chyba by mi wyjaśnił że chodzi o złamania kończyn. Nie zrobił tego więc się można domyślać że chodziło o krowy na lekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego po lekach? Są zdarzenia na  które nie ma leków i wet nic nie poradzi i normalne że radzi szybko uciekać na uboj  filozofie... Widać że nie masz pojęcia o co chodziło a snujesz niepotrzebne domysły i siejesz zamęt. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@damianzbr

Krów z złamaną noga oficjalnie nie puścisz do ubojni, więc niektóre zakłady robią to "nocą", o antybiotykach zapomnij, nikt tego nie ryzykuje, chyba że nielegalne ubojnie bez rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
4 godziny temu, damianzbr napisał:

A ty gdzie byś wolał robić w lidlu za większą kasę czy w szkole za mniejszą ?

 

Jakby była złamana noga to nie dzwoniliby pod osłoną nocy aby szybko przyjeżdżał. Lecz tego na 100% nie wiem, nie wiem co dolegało tym zwierzętom, słyszałem tylko że musi szybko przyjechać bo wet. stwierdził że długo nie pożyje.

Wydaje mi się że chodziło o krowy chore po antybiotykach. Zresztą gdy zapytałem go o aferę i się zdziwiłem że nadal takie coś jedzie na ubojnie to chyba by mi wyjaśnił że chodzi o złamania kończyn. Nie zrobił tego więc się można domyślać że chodziło o krowy na lekach.

 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

A ty gdzie byś wolał robić w lidlu za większą kasę czy w szkole za mniejszą ?

 

W lidlu. Kończysz zmianę i fajrant.a nauczyciel.nie mówię że wszyscy jeszcze te 3 godziny musi w domu popracować dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ogarek napisał:

Dlaczego po lekach? Są zdarzenia na  które nie ma leków i wet nic nie poradzi i normalne że radzi szybko uciekać na uboj  filozofie... Widać że nie masz pojęcia o co chodziło a snujesz niepotrzebne domysły i siejesz zamęt. 

 

 

 

1 godzinę temu, PATr napisał:

@damianzbr

Krów z złamaną noga oficjalnie nie puścisz do ubojni, więc niektóre zakłady robią to "nocą", o antybiotykach zapomnij, nikt tego nie ryzykuje, chyba że nielegalne ubojnie bez rejestracji

Ogarek, nie wiem co dolegało tym zwierzakom, ale robiłem usługę na polu dzień po dniu, u dwóch znajomych co się zajmują handlem bydła i  w czasie gdy ze mną jeździli w ciągniku w trakcie wykonywania usługi, u obydwu telefony się urywały w związku z ,,niedomagającym zwierzem którego trzeba szybko odebrać do rzeźni na kiełbasy,, kilka faktów wskazywalo że nie chodzi o jakieś złamania tylko choroby nabyte więc można przypuszczać że były podjęte także próby leczenia danej sztuki. A ziółkami chyba nikt nie leczy w dzisiejszych czasach.

 

I ogarek nic nie snuje, mówię to co słyszałem.

 

Oraz doskonale rozumiem hodowcę któremu ledwo dycha zwierz i ma dwa wyjścia oddać do bakutilu za darmo, czy zgarnąć chociaż z 1000zł za ledwo ciepłą sztukę.

Tylko nie rozumiem dlaczego hodowcy zaczynając od siebie nie zaprzestaną tego procederu jeśli jest nie zgodny z prawem, przecież w ten sposób tylko zaniżacie sobie cenę za zdrowe sztuki.

Skoro ubojnia nakupi niedopuszczalnego towaru za pół darmo, to za zdrowe sztuki także zapłaci ochłapy. 

 

Nie rozumiem też dlaczego nie domagacie się dopłaty z państwa, do ubezpieczeń stada, tak jak ma to miejsce w ubezpieczeniach upraw.

Aby przestać kombinować gdy zwierz zachoruje i aby mieć normalną cenę za legalne sztuki.

 

Tylko jakieś tłumaczenie się, sprzedawanie pod osłoną nocy i udawanie że wszystko jest ok. Sami hodowcy rzucają sobie kłody pod nogi taim postępowaniem bo chyba nikt nie żyje ze sprzedaży ,,leżaków,, tylko zdrowych sztuk, a leżaki to są pojedyncze procenty w stadzie. Na leżaku odzyska małą kasę jeden z drugim a straci na niższej cenie w ,,legalnych,, sztukach z całego stada.

 

 

40 minut temu, bobienko napisał:

W lidlu. Kończysz zmianę i fajrant.a nauczyciel.nie mówię że wszyscy jeszcze te 3 godziny musi w domu popracować dziennie

Na fajrant to lecisz układać towar na pułkach i rozliczasz kasę. Jak ci się nie zgadza to siedzisz do skutku albo różnicę pokrywasz z własnej kieszeni.

 

Pytanie było inne skoro uważasz że w lidlu jest tak kolorowo, odpowiedz: TAK lub NIE

 

Czy chciał byś pracować (lub twoja żona) w lidlu zamiast w szkole?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj