michal355x

Pług na restrukturyzacje- Dlaczego 3 skiby zamiast 3+ ?

Polecane posty

michal355x    0
Złożyłem na restrukturyzację małych gospodarstw na pług 4 skibowe ale ze mam mało ziemi to mogę 3 skibowe i podobno nie może to być 3+1 ani nawet 3+ musi być sam 3 skibowy bez możliwości dokręcania 4 korpusy czy ktoś coś wie w tym temacie i dlaczego nie może być 3+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Obawiają się żebyś czasem potem nie sprzedał i nie zarobił na tym interesie po 5 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

3 z koji na 6 ha napewno będziesz się nawet nudził bym powiedział , ja 4 zagonowymi to samo co koja -  kvernelanda to 6 ha przewróce w 6 h jak dobry kawałek dlatego 3 ci spokojnie starczą nawet jak zwiększy ci się areał do 20 ha . A tak po za tym ile teraz liczą za 4 lub 3 koja ? bo mi przed zakupem kvernelanda kiedyś 4 za 17 netto oddawali 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

no to coraz bardziej zaczynają się cenić :) bo ja miałem dodatkowo siłownik w tym pługu w ofercie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Dlaczego nie chcą 4 ślubowanie? Masz ciągnik co ma 4 uciągnąć? Bo jeżeli nie masz odpowiedniego ciągnika to większego Ci nie dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Dnia 24.01.2019 o 10:30, michal355x napisał:

Złożyłem na restrukturyzację małych gospodarstw na pług 4 skibowe ale ze mam mało ziemi to mogę 3 skibowe i podobno nie może to być 3+1 ani nawet 3+ musi być sam 3 skibowy bez możliwości dokręcania 4 korpusy czy ktoś coś wie w tym temacie i dlaczego nie może być 3+

Najpierw sprawdź prawdziwość tej informacji, a później snuj rozważania dlaczego. Od tego ja bym zaczął. ;)  Nie wydaje mi, się aby tak było, jak napisałeś - tj. 3+1 na pewno odpada, jak 4 odpada, ale 3+ imo przejdzie bez problemów.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal355x    0

Prawdziwość tej informacji jest skoro ludzie pracujący w ARIMR tak mówią chyba że pracują nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Lepiej sprawdź to dwa razy, tylko nie sugeruj, że pług 3+ można rozbudować do 3+1, ukrywając jeszcze zakup za pieniądze z RMG tego dodatkowego korpusu. Inna jeszcze sprawa jak o +1 rozbudujesz go kiedyś za własne pieniądze, to co im do tego?

A na wersje 3+ będziesz miał równie konkurencyjne ceny co na 3.

Inna jeszcze sprawa - w zasadach doboru maszyn masz jakieś oddzielne wytyczne dla pługów 2+, 3+, 4+? Nie. Z jakiego powodu? Bo te pługi mają wyjściowo tak samo 2, 3 i 4 korpusy jak wersje bez plusów i są w związku z tym przyporządkowane do tych samych powierzchni.

To tak samo jakby ci ktoś kazał kupić przyczepę 8 t na koniecznie innej ramie niż ta, która występuje w modelach 10 czy 12 t (a dobrze wiesz, że niektórzy producenci stosują takie same ramy). Rozumiesz już bzdurność tej sytuacji?

Inna jeszcze rzecz - jak podszedłbyś wtedy do zakupu zagranicznych pługów (np. Kuhn, KV, GB), jak tam praktycznie każdy model można rozbudować o przynajmniej 1 dodatkowy korpus, dalej byś się bał i słuchał pracowników z ARiMR-u? Kolejna jeszcze sprawa - nie będziesz miał o tym żadnej informacji w dokumentach zakupu.

 

kuhn-varimaster-123-nsh-4,129006581_3.jp

 

Przykład niby niesłusznej wersji. Rozumiem, że pracownicy/kontrolerzy ARiMR będą się doktoryzować w rozpoznawaniu takich pługów? No bez żartów.

Ale wyjdź sobie z założenia, że jak kupujesz pług w wersji 3, 4, 5, itd. lub 3+, 4+, 5+, to kupujesz pługi o takiej samej liczbie korpusów, a w związku z tym nie popełniasz niczego złego, skoro dostałeś zgodę np. na pług 3, 4 czy 5 skibowy obrotowy bądź nie. Jak się spierają z tobą w tym temacie, to niech ci wyjaśnią na piśmie, twój błąd w myśleniu.

 

 

Masz świadomość, że ich tłumaczenie by wtedy szło w ten deseń?

https://youtu.be/T9PemRItJGk

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal355x    0

Ja osobiście też tak uważam bo co to im przeszkadza że jak program się skończy po 5 latach to dokupie jeden korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kupić możesz a nawet musisz od razu bo później zmieni się coś w konstrukcji i d*pa. Tylko w dniu kontroli masz mieć 3 korpusy

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamHans
      Witam mam zamiar zakupić pługi kverneland na okragłej ramie na resorcie i tu pytanie czy mój zetor da radę pociągnąć pługi 4*35. Ziemię mam lekką i teren płaski. Proszę o pomoc
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Jaki pług obrotowy na 40 ha (użytki zielone i kukurydza) do ciągnika 155 km ?
    • Przez KacperSzalast
      Chcę kupić pługi 3 obrotowe nowe , jakiej firmy polecacie ? 
    • Przez Arturo1610
      Witam mam takie pytanie odnosnie pługów kverneland. Czy to prawda ze pługi na rurowej ramie sa starsze niz 1990 ? A pługi na kwadratowej ramie sa od 1990 ? I ile waszym zdaniem jest wart pług kverneland mz 4 16" 40 cm z 4 krojami i 4 przedpłużkami oraz 4 scinaczami w takim srednim stanie ( odkładnie zaczynaja sie wycierać na początku) jak sie stasnie z boku pługa to widać gołym okiem ze sa w odkładni takie wytarte miejsca wielkosci okolo 15x10 i czuć reką ze jest tam taki dołek, dziur jeszcze nie ma ale juz wytarte tam jest. ile taki pług mozę byc wart bo mam okazje kupic, jest jeszcze na tej okrągłej ramie.
    • Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj