Skocz do zawartości
pawlok

Jaki pług na 40 ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zalezy od potrzeb,jak robisz zagony to 4 tak zeby kryl ciagnik

pawlok    3

Chodzi mi jaką markę polecacie bo chciałbym kupić 4 obrotowe 50 cm na korpus nowe lub używane najlepiej z zabezpieczeniem hydraulicznym

Edytowano przez pawlok

AlaCapone    4048

Zastanów się poważnie, co chcesz kupić?! - bo mędzy nowym pługiem dobrej marki a używanym średniej bedzie 50 000 - 70 000 zł różnicy, zależnie od dodatkowego wyposażenia.

lampard    1

Ja na Twoim miejscu kupił bym jakiegoś kvernelanda na resorze. Mniej rzeczy które mogą nawalic. Możesz spróbować poszukać jakiegoś pługu, który pracował na pokazach u dealera. Takie maszyny często mają dobrą cenę.

Mij168    12

Pytanie typu jak sr** zeby sie wysrac? ( Sory za slownictwo) Gosciu podaj moc, ilosc skib, przedzial cenowy, zabezpieczenia i wtedy mozna dyskutowac a nie pytania wyssane z palca.

pawlok    3

Moc 155 km , ilość skib 4 , zabezpieczenie hydrauliczne,50 cm na korpus oczywiście obrotowe cena nie gra roli , mogą być używane lub nowe

Edytowano przez pawlok

AlaCapone    4048

Jeśli cena nie gra roli to w pierwszym rzędzie miej na uwadze nowe pługi, gdyż tylko one gwarantują Ci, że pług będzie w pełni sprawny, a więc: nie spawany, nie pogięty, nie zużyte elementy robocze, które przy używanym przeważnie po roku trzeba wymieniać. Druga sprawa zanim dokonasz zakupu masz możliwość wzięcia pługa na testy i sprawdzenia w praktyce. Jeśli nie odpowiada Ci jeden, bierzesz następny, aż dobierzesz odpowiedni. Kolejna rzecz to pomoc sprzedawcy w optymalnym ustawieniu pługa. Jeśli nie sam to powinien mieć specjalistę. Dealer powinien także pomóc Ci w doborze odpowiedniego pługa do posiadanego ciągnika, rodzaju gleby, powierzchni, itd.

Jeśli chodzi o pług zarówno do użytków zielonych, jak i pola to jest pewien problem, gdyż do użytków zielonych powinien mieć odkładnice śrubowe, zaś w pozostałych przypadkach półśrubowe. Rozwiązaniem jest zakup dwóch wspomnianych kompletów odkładnic. Jeśli orka użytków zielonych będzie sporadycznie wykonywana można zaorać półśrubowymi z niezłym efektem.

Nie pytajcie o konkretną markę, bo to nie ma sensu...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelck
      Witam. Mam pług 2 skibowy obracany mechanicznie Krone. Dzisiaj chciałem skasować luzy na przegubie. Otworzyłem tą skrzyneczkę na środku, dokręciłem 2 szpilki na śrubokręt na dole a duża zapadka zwisała sobie w dół , 2 u góry (kasowanie luzu góra-dół)na klucz 24 i tam zapadka dociskała do sworznia, wyjąłem zabezpieczenie z tego głównego sworznia który sie obraca i chciałem dokręcić nakrętkę ale nawet nie tykła (luz wzdłużny) ale o dziwo luzy skasowały się wszystkie. skreciłem skrzyneczke, podniosłem pług do góry chciałem nimi obrócić ale im trochę brakło żeby zaskoczyły. Póżniej próbowałem wszystkich kombinacji z tymi szpilkami, śrubami, zapadkami, ale jak na jedną stronę zaskoczyło to na drugą nie i odwrotnie, albo wcale.Pomóżcie!!! Kasował ktoś luzy w swoich? Dziękuję z góry za podpowiedzi

• Przez Marcun
      Witam, pomimo przeczytania wielu tematów nadal nie mam bladego pojęcia na jakie pługi się zdecydować. Idąc po kolei - mam do wydania około 16 tysięcy, ziemie mieszane, kamienie raczej nie są problemem, myślę że 3 skiby wystarczą na taki ciągnik. Wolałbym kupić jakieś nowe polskie niż używane zachodnie, jakieś propozycje?
    • Przez nht6030
      Witam !
      W tym roku chcę zakupić pług obrotowy, przymierzam się pod Gregoire Besson, znajomy ze wsi zakupił używanego z 93 roku, i nie znalazł do niego lemieszy zamiennych i bulił po 800 zł za lemiesz z dłutem a to LEKKA przesada. Ktoś się orientuje czy są częsci zamienne do tych pługów czy tylko orginały.. ?
    • Przez ZETOREXX85
      Witam
      Posiadam StalTecha U006 4x40.Klasa ziemi 3-5.Jaki bieg jest odpowiedni do orania tym pługiem z Zetorem Proximą 85?Aktualnie jeżdżę na 2-3 biegu szosowym
    • Przez Qba1
      Dzień dobry!

Nasza firma jest dealerem firmy Lemken. Obecnie mamy bardzo dobrą ofertę na kilka pługów, które zostały nam z jesieni 2015!

1. Popokazowy (15ha) Europal 7x4+1 L 100, odświeżony!
               - Siłownik liniowania
               - Pięć skib
               - ścinacze skib
               - zabezpieczenie non stop
               - odkładnice pełne

2. Europal 6x4 L 100
               - odkładnice ażurowe
               - 4 skiby z możliwością dołożenia 5
               - ścinacze skib

3. Europal 6x4 L 100
               - odkładnice pełne
               - 4 skiby z możliwością dołożenia 5
               - ścinacze skib

W przypadku jakichkolwiek pytań, bądź dokładnej specyfikacji oraz zdjęć, proszę o kontakt tel. 500401523 lub na priv. Przedstawię wtedy oferty.

Mamy również bronę talerzową rocznik 2015 nowa, Rubin 9/300U z podwójnym wałem rurowo-strunowym DRF 400/400 oraz ekranami bocznymi.